• Wszystkie
  • 1. Liga
  • 2. Liga
  • 3. Liga
  • Aktualności
  • Ogłoszenia
  • Organizacyjne

DRUGOLIGOWCY WALCZĄ O MISTRZOSTWO!

Dwa etapy rundy zasadniczej i runda “pre play off” wyłoniły grupę ośmiu drużyn drużyny – uczestników fazy pucharowej. Liderem po rundzie zasadniczej – chyba nieco zaskakująco nawet dla siebie samych – okazali się panowie z Fasolek. Tuż za nimi uplasowali się Lituanica Warsaw. Mistrzów Drugiej Ligi poznamy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

TRZECIA LIGA ROZPOCZYNA FAZĘ PLAY OFF

Za nami dwa etapy rundy zasadniczej, dziesięć weekendów pełnych rywalizacji i emocji. Ten czas pozwolił nam wyłonić drużyny, które od najbliższego weekendu rozpoczną rywalizację w fazie pucharowej. Będzie się działo! Mistrza Trzeciej Ligi poznamy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

SYSTEM ROZGRYWEK W 3. SEZONIE WBA

Sezon ruszył już pełną parą i czas był najwyższy, aby zaprezentować Wam kto, jak i o co będzie w grał. System rozgrywek to tradycyjnie jedna z najważniejszych spraw związanych z rywalizacją na poszczególnych poziomach rozgrywkowych. Poniżej przedstawiam stosowne grafiki.

NA STARCIE KILKA SPRAW DO ZAŁATWIENIA!

Zgłoszenia do 3. sezonu Ligi WBA uważam za zamknięte. Zgłosiło się blisko czterdzieści zespołów, więc rywalizacja będzie na bank fantastyczna. Pozostało jednak kilka spraw, które od Was, naszych uczestnikiów, wymagają jak najszymszego załatwienia. W poście pełna, ale na szczęście dość krótka lista.

3. EDYCJA WBA – FREE AGENTS MARKET

Nie ma sezonu, żeby nie zgłaszało się do mnie kilkunastu “samotnych” ludzi chętnych do gry w Lidze WBA. Nie ma sezonu, żeby nie zgłaszały się do mnie drużyny szukające osób do składu. Z myśą o “wolnych strzelcach” oraz ekipach szukających uzupełnień co sezon uruchamiam tę akcję. Niniejszym otwieram “Free Agensts Market”. Więcej informacji poniżej.

PRZED NAMI 3. EDYCJA WBA – JESIEŃ 2023!

Mam świadomość, że jeszcze trwają w najlepsze wakacje i część z Was zwyczajnie jest myślami i ciałem gdzieś indziej. Ja jednak już od jakiegoś czasu myślę o zbliżającej się szybkimi krokami kolejnej edycji Warszawskiego Basketu Amatorskiego. Zapraszam wszystkich do potwierdzania swojej obecności w 3. edycji Ligi WBA! Czekam oczywiście zarówno na dotychczasowych, jak i nowych […]

PLAY OFF’S – RAPORT: HUTNIK WARSZAWA MISTRZAMI WARSZAWY!!!

Wielki Finał tego sezonu to mecz-marzenie. Jak często zdarza się, żeby w meczu walka w zasadzie od poczatku do końca toczyła się punkt za punkt? Jak często zdarza się, żeby taki mecz kończył się dogrywką? Jak często zdarza się, żeby do tej dogrywki doprowadzał rzut oddany niemal równo z końcową syreną? I to wszystko tutaj […]

PLAY OFF’S – RAPORT: HUTNIK WARSZAWA W WIELKIM FINALE.

Reprezentanci Hutnika Warszawa po niezwykle emocjonującej półfinałowej serii pokonali Shtopke Basket i po raz czwarty z rzędu zameldowali się w finale rozgrywek. O krok do podobnego rezultatu są mistrzowie Ligi z MB Motors Piaseczusets, którzy w pierwszym pojedynku z Avenga wypracowali sobie 26-punktową zaliczkę.

PLAY OFF’S – RAPORT: NIE DAJ ZA TRZY POTWIERDZILI WYSOKĄ DYSPOZYCJĘ!

Już na etapie ćwierćfinałów weszli na poziom zaangażowania i determinacji niedostępny dla innych ekip. W każdej rundzie do maksimum wykorzystywali swoje mocne strony i nie inaczej było w finale. Bankster to nie jest ekipa, której łatwo narzucić warunki gry, a jednak Nie Daj Za Trzy się to udało. Byli nie do zatrzymania. Zostali mistrzami Drugiej […]