• Wszystkie
  • 1. Liga
  • 2. Liga
  • 3. Liga
  • Aktualności
  • Ogłoszenia
  • Organizacyjne

PIERWSZA LIGA WALCZY O MISTRZOSTWO

To było kilka bardzo ciekawych miesięcy. To co najbardziej rzuca się w oczy to bardzo solidny i jednocześnie wyrównany poziom sporej części drużyn. wystarczy powiedzieć, że do czołowej ósemki nie załapali się Ostap Rusztowania legitymujący się bilansem 5-6. Serio rzadkość. Przed nami faza play off’s oraz mecze, ktore zadecydują o utrzymaniu w 1. Lidze (play […]

DRUGA LIGA ROZPOCZYNA FAZĘ PUCHAROWĄ

Walczyli ze sobą przez ostatnie dwa i pół miesiąca. Działo się sporo. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć kilka nowych drużyn. Ostatecznie poznaliśmy dwunastkę drużyn, które już od najbliższego weekendu powalczą o mistrzostwo Drugiej Ligi oraz pozostałą ósemkę, która w ramach play out zawalczy o uniknięcie spadku na niższy poziom rozgrywek.

TERMINARZ NA KWIECIEŃ

Możecie mi wierzyć lub nie, ale tworzenie termianrza ligowego to jedna z najbardziej czasochłonnych czynności jeżeli chodzi o organizację rozgrywek. W lidze gra już 49 drużyn i niemal każda ma swoje potrzeby związane z rozgrywaniem spotkań. Jedne dotyczą całościowo rozgrywek, a inne poszczególnych weekendów. Gruba układanka się z tego robi.

SYSTEM ROZGRYWEK W 4. SEZONIE WBA

Sezon ruszył już pełną parą i czas był najwyższy, aby zaprezentować Wam kto, jak i o co będzie w grał. System rozgrywek to tradycyjnie jedna z najważniejszych spraw związanych z rywalizacją na poszczególnych poziomach rozgrywkowych. Poniżej przedstawiam stosowne grafiki.

TERMINARZ PIERWSZEGO WEEKENDU – 17/18. LUTEGO

W 4. edycji Ligi WBA weźmie udział w sumie aż 49 drużyn. Powiem szczerze. Bardzo ciężko szło mi zrobienie podziału na grupy, który uwzględniałby “moc drużyn” oraz ich preferencje. I jeszcze ta “liczba pierwsza”, czyli 17 ekip, jakie będą grały w 3. Lidze… 😉 Zaproponowany podział z pewnością nie jest idealny, ale daje nadzieję na […]

PRZED 4. SEZONEM KILKA SPRAW DO ZAŁATWIENIA!

Do 4. edycji Ligi WBA zgłosiło się na ten moment blisko PIĘĆDZIESIĄT DRUŻYN. Szykuje się kawał dobrego grania! Zanim jednak do tego przejdziemy, to trzeba jeszcze dopełnić trochę formalności. Co oczywiste mamy takie drużyny, które wszystko pozałatwiały, jednak jest cała pokaźna grupa takich, których sytuacja daleka jest od ideału.

4. EDYCJA WBA – FREE AGENTS MARKET

Jak co sezon startuję z akcją, dzięki której co sezon kilku/kilkunastu “samotnych” ludzi chętnych do gry w Lidze WBA znajduje sobie drużynę. To również szansa dla uczestników, którzy chcieliby wzmocnić się przed kolejną edycją. Niniejszym otwieram “Free Agensts Market”. Więcej informacji poniżej.

PRZED NAMI 4. EDYCJA WBA – WIOSNA 2024!

Dopiero co mieliśmy okres świąteczno-noworoczny. Przed nami ferie zimowe i jestem niemal pewien, że większość z Was zwyczajnie jest myślami gdzieś indziej. Ja jednak już teraz myślę o zbliżającej się szybkimi krokami kolejnej edycji Warszawskiego Basketu Amatorskiego. Zapraszam wszystkich do potwierdzania swojej obecności w 4. edycji Ligi WBA! Czekam oczywiście zarówno na dotychczasowych, jak i […]

WESOŁYCH ŚWIAT!

Jest mi niezwykle miło, że tak szerokie grono drużyn wzięło udział w 3. sezonie Warszawskiego Basketu Amatorskiego. Wszystkim Wam, Waszym Rodzinom oraz Kibicom z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkiego co najlepsze.