JEDZIEMY Z PLAY OFF’S!

Na to wszyscy czekaliśmy. To już nie ciche podchody sezonu regularnego. W łeb biorą wszelkie wyliczenia i kalkulacje. Do gry wkraczają wola walki, determinacja i zimna krew! Na wszystkich poziomach rozgrywkowych rozpoczyna się woja totalna! Win or go home! W poście więcej na temat rywalizacji we wszystkich ligach.

PIERWSZA LIGA

Tutaj w zasadzie walkę o mistrzostwo rozpoczęliśmy już przed feriami. Za nami faza ćwierćfinałowa, po której plac boju opuścili MM ProBasket, Targówek, Get Wow Team oraz – dość zaskakująco – Unimed. Co za tym idzie mamy już pierwszą sensację i czarnego konia.

Bat Mocy to jest ekipa! Moc zdecydowanie była w chłopakach podczas konfrontacji z Unimedem. Zasuwali na parkiecie, że aż miło było popatrzeć. W kolejnej rundzie zmierzą się z Polibudą. Będzie się działo. To pewne! Mecz rozegramy nietypowo, bo we wtorkowy wieczór (15.03, godz. 20.15). Tak się dogadały drużyny. Mecz odbędzie się na hali przy ul. Konwiktorskiej 5/7. Dla zainteresowanych, a nie mogących przyjść zrobimy oczywiście transmisję za pośrednictwem naszej strony na Facebook’u.

W drugim półfinale zobaczymy Piaseczusets oraz Agarte (13.02, godz. 20.30). O tym starciu nie można powiedzieć inaczej, jak “ligowy klasyk”. To dwie ekipy, które od lat rywalizują ze sobą na warszawskich amatorskich parkietach. Obie niezwykle doświadczone, obie głodne sukcesów. Szykuje się wielki mecz i tyle!

DRUGA LIGA

Tutaj mamy dopiero ćwierćfinały. Kolejne rundy rozegramy 19.02 (półfinały) i 20.02 (Wielki Finał i mecz o 3. miejsce). Z perspektywy sezonu zasadniczego można powiedzieć jedno: tutaj może się zdarzyć wszystko. Za największego faworyta należy uznać Orły Temidy, które jak burza przeszły przez eliminacje oraz właściwe rozgrywki nie ponosząc w tym czasie ani jednej porażki. Niewiele gorzej prezentowali się Amigos i Sahel. Obu drużynom zdarzały się potknięcia, ale zasadniczo wyglądają nieźle. No… może z Sahelem miałbym pewne wątpliwości. Chłopaki zbyt często kuszą los i doprowadzają do nerwowych końcówek. Z drugiej strony być może tak hartuje się stal, czyt. złoto? Sytuacja wygląda tak, że poza parą Orły Temidy vs. Homie w pozostałych nie da rady wskazać wyraźnego faworyta. I to jest właśnie świetna wiadomość!

Transmisje ze wszystkich spotkań będzie można oczywiście obejrzeć na naszym ligowym Facebook’u.

TRZECIA LIGA

W roli faworytów w trzecioligową rywalizację pucharową wchodzą panowie z Team Europe i Thunder Falcons. Obie drużyny prezentowały się ostatnio naprawdę nieźle i mało który przeciwnik był w stanie nawiązać z nimi wyrównaną rywalizację. Z drugiej strony zarówno Fasolki, jak i Hawajski Śnieg potrafią być naprawdę groźne, zwłaszcza kiedy występują w optymalnych składach. Dlatego i tutaj nie wykluczałbym ciekawej rywalizacji. Na wyrównany przebieg i emocje od pierwszych do ostatnich sekund z pewnością możemy liczyć w przypadku dwóch pozostałych par.

Kolejne rundy rozegramy 19.02 (półfinały) i 20.02 (Wielki Finał i mecz o 3. miejsce).

Transmisje ze wszystkich spotkań będzie można oczywiście obejrzeć na naszym ligowym Facebook’u.

Perfumeria Tagomago.pl Basketligi UNBA – z pasji do basketu!

Aktualności

Previous article

15. STYCZNIA JEDZIEMY DALEJ!