1. LIGA: 2. KOLEJKA – RAPORT

To był bardzo ciekawy weekend. Sporo spotkań zakończyło się niewielką różnicą punktową. Niestety w tle kilku z nich były widoczne kontuzje kluczowych zawodników. Mimo wszystko warto było być na UNBA ARENA i je oglądać.

Grupa A

MM ProBasket vs. Nie Daj Za Trzy 64:69. Mecz od mocnego uderzenia zaczęli MM PboBasket. Niestety z początkowego prowadzenia 14:2 z czasem zostało niewiele, czy raczej nic. Dobrze dysponowani  rzutowo rywale powoli zaczęli narzucać swoje zasady, w czym pomagała im dziurawa obrona przeciwników. Każdy zryw, czy wyjście na prowadzenie MM ProBasket kontrowali celnymi rzutami. Nie inaczej było w końcówce starcia. Bardzo dobre zawody rozegrali Aleksander Kajka i Andrzej Klimkiewicz. To w ręce tego pierwszego ląduje tytuł MVP meczu poparty 23 punktami, oraz 5 zbiórkami.

Streetness Warsaw vs. Avenga 82:86. Streetness Warsaw od pierwszym minut meczu błyszczeli. Doskonale spisywali się Łukasz Biegajło i Artur Kijanowski (ach ten buzzer!!!). Panowie z Avenga mieli oparcie w osobach Arkadiusza Stopela i Mariusza Przyguckiego. To w dużej mierze dzięki ich wysiłkom szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Avenga. MVP meczu: Arkadiusz Stopel (28 pkt, 2 zb, 2 as).

Polibuda vs. Agarte 86:77

Szlagier ligowy naznaczyła kontuzja skrzydłowego Agarte, Michała Kawczyńskiego, który niecałe trzy minuty po rozpoczęciu gry musiał opuścić parkiet. Dla jego drużyny był to podwójny kłopot, gdyż tego dnia przystąpili do starcia w pięcioosobowym składzie. Oznaczało to, że przez kolejne 45 minut będą sobie musieli radzić w czterech. Przeciwnicy postąpili honorowo zdejmując jednego z zawodników, więc niemal cały mecz toczył się w konwencji 4×4. Więcej miejsca pozwoliło rozwinąć skrzydła kulejącej na początku meczu ofensywie Polibudy. Doskonale zaprezentował się Radek Bzoma prowadząc swoją drużynę do ważnego zwycięstwa. MVP meczu podkreśla jego 31 punktów, 6 zbiórek oraz 5 asyst.

Grupa B

Chłopakom z Lituanica Warsaw nigdy nie brakowało woli walki. Nie może o tym zapominać nikt, nawet tak renomowana drużyna, jak Unimed. Lekceważący stosunek mógł ją wiele kosztować. Po mniej udanej pierwszej kwarcie to Litwini zaczęli dyktować warunki na boisku. Grający w pięciu przeciwnicy musieli mocno się natrudzić, żeby wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Zwycięstwo dał swojej drużynie Łukasz Pawlikowski zdobywając 23 punkty i notując na swoim koncie ponadto 7 zbiórek i 5 asyst. MVP tego spotkania.

Targówek vs. Bat Mocy 55:44. Kolejny niedzielny mecz, w którym wszystko wyjaśniło się dopiero w ostatnich dwunastu minutach. Przez trzy kwarty drużyny szły łeb w łeb. Dosłownie, bo pierwsze dwie kwarty kończyły się remisowo, a kolejna ledwie 2-punktowym prowadzeniem Targówka (37:35). Dopiero w ostatniej odsłonie nieco bardziej ofensywny styl pokazali późniejsi zwycięzcy zdobywając dwukrotnie więcej punktów od rywali (18:9). MVP meczu: Błażej Hejnrych (17 pkt, 5 zb, 4 as).

NTL vs. Piaseczusets 81:78. Piaseczusets przystępowali do meczu bez jakiegokolwiek zawodnika podkoszowego. Nieobecny był również najlepszy strzelec ich pierwszego spotkania, Piotr Dąbrowski. To z całą pewnością dawało jakąś teoretyczną przewagę rosłym rywalom. Przez długi czas nie było jej jednak widać na boisku. Piaseczusets pod koniec trzeciej odsłony dysponowali znaczną przewagą (62:50) i serio nic nie wskazywało na to, że mogą w tym meczu przegrać. NTL zadania nie ułatwiła kontuzja Marcina Korkosza, który opuścił boisko ze skręconą kostką. W ostatniej odsłonie okazało się, jak wiele oznacza wola walki i skuteczne wykorzystywanie dobrych pozycji strzeleckich. Piaseczusets dosłownie z minuty na minutę przestali trafiać do kosza. Tymczasem ich rywale zupełnie nie wiadomo skąd znaleźli w sobie całą masę sił, by wyciągnąć tragicznie wyglądający wynik. Ostatnie dwanaście minut wygrali aż 15 punktami (31:16)! Dla takich chwil się żyje i gra w basket!!! Choć na wyróżnienie zasługuje kilku chłopaków, to MVP meczu idzie do Pawła Sawczuka (21 pkt, 12 zb, 2 as).

W najbliższy weekend walczymy dalej. Bądźcie z nami, odwiedzajcie naszą UNBA ARENA przy ul. Konwiktorskiej 5/7. Jeżeli nie możecie oglądajcie nasze mecze na naszym fanpage’u na Facebook’u.

Perfumeria Tagomago.pl Basketligi UNBA – z pasji do basketu!