1. LIGA: 3. KOLEJKA – RAPORT

Za nami trzecia kolejka. Jej bilans to jedna dogrywka – spotkanie z dogrywką zapewnili nam panowie z Agarte i MM ProBasket – oraz  jedno ciekawe spotkanie – konfrontacja Unimedu z Targówkiem. Reszta okazała się dość jednostronna.

Grupa A

Ostap Rusztowania vs. Streetness Warsaw (77:60)

Ostapy mieli nieco ułatwione zadanie. Streetness Warsaw przystąpili do konfrontacji w wyjątkowo okrojonym składzie, można powiedzieć „maksymalnie”. Dominacja Ostap Rusztowania od początku nie podlegała dyskusji. Po pierwszej odsłonie prowadzili 12 punktami (24:12). W zasadzie do końca starcia spokojnie kontrolowali wynik. MVP meczu: Mateusz Połosak (10 pkt, 12 zb, 7 as)

Agarte vs. MM ProBasket (89:84 po dogr.)

W pierwszej połowie meczu Agarte osiągnęli niewielką przewagę. Ta utrzymała się do połowy trzeciej odsłony, w której wyraźną przewagę osiągnęli MM ProBasket wychodząc nawet na prowadzenie. Ostatnie dwanaście minut regulaminowego czasu gry obfitowało w zmiany prowadzenia. Ostatecznie skończyło się dogrywką. W niej ponownie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie kilka udanych akcji pozwoliło odnieść zwycięstwo panom z Agarte. MVP meczu: zdobywca solidnego „double-double”, Marcin Bakuła (15 pkt, 15 zb, 4 as).

Avenga vs Polibuda (82:100)

Nie do końca wiadomo, jak oni to robią, ale Panowie z Polibudy po raz kolejny w trakcie meczu musieli grać 4×4, a wina – o ile w ogóle można tak o tym mówić – leży raczej po stronie rywali, którzy przychodzą w zbyt okrojonym składzie. Przewaga późniejszych zwycięzców potrafiących utrzymać dużą intensywność gry, była na tyle duża, że zawodnicy Avenga zwyczajnie oddali pole. MVP meczu: Kamil Trojanowski (24 pkt, 10 zb, 3 as)

Grupa B

MB Motors Piaseczusets vs. Lituanica Warsaw (88:52)

Z pewnością nie możemy tutaj mówić o wyrównanej konfrontacji. Piaseczusets tak długo „robili wynik”, aż ich przewaga sięgnęła 43 punktów. Wtedy odpuścili, bo i czemu nie mieliby tego robić. MVP meczu: Mikołaj Jesionek (28 pkt, 6 zb, 3 as).

Unimed vs. Targówek (71:61)

Unimed powli, ale dość systematycznie powiększał przewagę nad przeciwnikami. Reprezentanci Targówka próbowali gonić wynik, ale za każdym razem, kiedy się zbliżali coś się zacinało i przeciwnicy ponownie im odjeżdżali. Ostatecznie wszystkie cztery kwarty meczu padły łupem panów z Unimedu. MVP meczu: wszchstronny Mikołaj Paciura (12 pkt, 8 zb, 5 as, 6 prz).

Bat Mocy vs. GET WOW Team (57:43)

GET WOW Team z pewnością nie mogą zaliczyć tego meczu do udanych. Obręcz „nie żarła”, więc ciężko było wygrać. Zwłaszcza zza łuku było naprawdę źle. Skuteczność 3/27 mówi wszystko. W pierwszej połowie mecz był jeszcze w miarę wyrównany, bo przeciwnicy również nie grzeszyli skutecznością, ale po zmianie stron zrobiło się jednostronnie. Kilka celnych rzutów zaowocowało „odjazdem” Bata Mocy, którzy bez większych problemów utrzymali wynik do syreny kończącej zawody. MVP meczu: Michał Jagodziński (7 pkt, 9 zb, 2 prz).

W najbliższy weekend walczymy dalej. Bądźcie z nami, odwiedzajcie naszą UNBA ARENA przy ul. Konwiktorskiej 5/7. Jeżeli nie możecie oglądajcie nasze mecze na naszym fanpage’u na Facebook’u.

Perfumeria Tagomago.pl Basketligi UNBA – z pasji do basketu!