2. LIGA: 2. (8) KOLEJKA – RAPORT

Tym razem na poziomie Drugiej Ligi rozegraliśmy pięć spotkań. Formą, a zwłaszcza składem, błysnęli Homies, co przełożyło się na zwycięstwo nad NLB. Banksters nie zatrzymali rewelacyjnego Jacka Maciągowskiego oddając zwycięstwo Taco Team.

Grupa A

VABANK vs. ORŁY TEMIDY (52:66)

Strategia „Orłów” sprowadzała się w tym meczu do szybkiego wypracowania sobie solidnej zaliczki i spokojnego, wręcz ospałego kontynuowania gry aż do syreny kończącej zawody. Wynik w połowie meczu (39:19) jasno daje do zrozumienia, że wszystko poszło jak należy. Po zmianie stron ograniczyli swoją zdobycz do oszczędnych 27 punktów, ale na borykających się ze słabą skutecznością rzutową panów z Vabank całkowicie wystarczyło. MVP meczu: Michał Samborski (33 pkt, 10 zb, 4 as, 2 prz).

TACO TEAM vs. BANKSTERS (66:63)

Granie przeciwko Taco Team jest pozornie dość proste. Wszystko sprowadza się do zatrzymania Jacka Maciągowskiego. Kto grał już przeciwko niemu ten wie, że pozory mylą, a Jacka czasami zatrzymać się zwyczajnie nie da. Przekonali się o tym Banksters, którym wpakował 35 punktów na ponad 60-proc. skuteczności rzutów z gry, 50-proc. zza łuku i 80-proc. z linii wolnych, zmuszając do regularnej pogoni za uciekającymi Taco Team. Banksters robili co mogli. Wyczynom strzelca Taco Team przeciwstawili dobrą grę zespołową. Nadzieje na korzystny rozwój wypadków dała im trzecia kwarta, w której zagrali na solidnej skuteczności i byli bliscy przejęcia kontroli nad meczem. Niestety w ostatniej odsłonie ponownie coś się popsuło, a zwycięstwo poszło w ręce Taco Team. MVP meczu: Jacek Maciągowski (35 pkt, 6 zb, 2 as, 3 prz).

Grupa B

RUN’N GUN vs. SAHEL (72:84)

Obiecujący początek w wykonaniu Run’N Gun nie miał przełożenia na dalszy i korzystny dla nich przebieg meczu. Przeciwnicy jeszcze przed zmianą stron sprawnie odrobili 10-punktową stratę wychodząc pod konie drugiej kwarty na niewielkie prowadzenie (41:36). W kolejnych kwartach reprezentanci Sahela imponowali przede wszystkim regularnością w zdobywaniu punktów oraz pracą na atakowanej desce. W każdej z nich powiększali swoje prowadzenie aż do najwyższych w meczu 15 punktów. MVP meczu: Jakub Maciejczak (14 pkt, 7 zb, 8 as). Bardzo solidne występ po stronie Run’N Gun zaliczyli Bartek Ciszewski (16 pkt, 10 zb, 4 as) oraz Raydel Zaldivar (26 pkt, 3 zb, 6 as, 3 prz). Nie wystarczyło.

INIEMAMOCNI vs. HANTLE I GARY (61:84)

Hantle i Gary ani przez chwilę nie byli w tym starciu stroną „goniącą wynik”. Od pierwszych minut narzucili swoje tempo, swój styl gry i konsekwentnie się tego trzymali. W połowie meczu mieli już 15 punktów zaliczki (44:29) i choć po zmianie stron nieco spuścili z tonu, to w ostatniej kwarcie dopełnili formalności wygrywając ją 24:10. MVP meczu: Adam Słowik (28 pkt, 5 zb).

NLB vs. HOMIES (71:79)

Homies po raz pierwszy od jakiegoś czasu mogli się poszczycić aż dwoma zmianami na ławce. To wyraźnie zmieniło ich podejście do zawodów. Byli bardziej agresywni, a ich rezerwowi zdobyli aż 27 punktów! Nie da się ukryć, że na ich korzyść działała również nieobecność Jarka Lange. Strzelec NLB od początku sezonu jest w doskonałej formie dostarczając swojej drużynie co mecz kilkanaście punktów. Tym razem tych zdobyczy zabrakło. Homies przez niemal cały mecz byli drużyną dyktującą warunki. To oni regularnie starali się odskoczyć rywalom zmuszając ich do regularnej pogoni. Ostatecznie w ostatniej kwarcie postawili „kropkę nad i”, wygrywając tę część meczu 18:12. MVP meczu: Radosław Błachno (23 pkt, 11 zb, 7 as, 2 prz).

W najbliższy weekend walczymy dalej. Bądźcie z nami, odwiedzajcie naszą UNBA ARENA przy ul. Konwiktorskiej 5/7. Jeżeli nie możecie oglądajcie nasze mecze na naszym fanpage’u na Facebook’u.

Perfumeria Tagomago.pl Basketligi UNBA – z pasji do basketu!