2(3) LIGA: 1. KOLEJKA – RAPORT

Za nami pierwszy weekend 49. edycji Perfumeria Tagomago.pl Basketliga UNBA. W kwalifikacjach do 2/3. Ligi rozegraliśmy dziewięć spotkań (dziesiąte zostało przełożone na inny termin). Było sporo emocji, rywalizacji. Widać było, że po długiej przerwie basket sprawia Wam wiele radochy. Cieszymy się, że mogliśmy przyłożyć do tego swoje ręce.

Grupa A
Hantle i Gary vs. Ambitni Amatorzy – mecz został przełożony
GoForTheWin.pl vs. Hawajski Śnieg 64:53. Mecz od pierwszej kwarty toczył się pod dyktando drużyny występującej jeszcze niedawno pod nazwą PilkaNaHali.pl. Świetne zawody rozegrał Mateusz Wiliński notując na swoim koncie 15 punktów i aż 22 zbiórki. Bezdyskusyjnie MVP tego spotkania.

Grupa B
Homies vs. Team Europe 54:53. Bardzo ciekawe zawody z licznymi zwrotami akcji i finałowym rzutem na zwycięstwo oddanym kilkanaście sekund przed końcem meczu. W roli głównej Radosław Błachno kończący mecz z 24 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami – MVP meczu.
Banksters vs. Taco Team 55:47. Taco rozpoczęli mecz z ogromną energią. Byli wszędzie trafiali regularnie, kontrolowali sytuację. Nie do zatrzymania był Jacek Maciągowski (18 pkt/7 zb/ 2 as). W połowie sytuacja jego drużyny wyglądała obiecująco (28:17). Wszystko popsuło się po zmianie stron. Banksters bardzo szybko odrobili straty. Dobrze pilnowany Maciągowski nie był w stanie utrzymać drużyny w grze. Jego drużyna drugą połowę przegrała aż 19 punktami. MVP meczu Kamil Staniewski (11 pkt, 8 zb, 2 as).
Wolves vs. Amigos 62:94. Całkowita dominacja Amigos, którzy w zasadzie przez cały mecz systematycznie powiększali swoją przewagę aż do końcowego wyniku. MVP mczu: Łukasz Beresiński (9 pkt, 8 zb, 7 as, 2 prz).

Grupa C
CM Petra Medica vs. Orły Temidy 50:61. Po dwóch wyrównanych kwartach w trzeciej do głosu doszli reprezentanci palestry. Kolejne udane akcje pozwoliły im na koniec trzeciej odsłony osiągnąć 9-punktowe prowadzenie (48:39). Nie była to bezpieczna przewaga, ale pozwoliła im w miarę spokojnie wejść i rozegrać ostatnią kwartę. W szeregach Orłów dobrą skutecznością wykazał się Michał Samborski (24 pkt) – MVP meczu. W szeregach CM Petra Medica bardzo fajnie zaprezentował się Michał Grochowski zdobywając 21 pkt oraz zaliczając 8 zbiórek i 2 asysty.
Iniemamocni vs. Warsaw Sharks 63:55. Dobra pierwsza kwarta (22:14) nie pozwoliła „Rekinom” na odniesienie zwycięstwa. Wszystko za sprawą kolejnych dwóch odsłon przegranych w sumie 17 punktami. To one zadecydowały o końcowej porażce. W ostatniej kwarcie Sharks próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale zwyczajnie nie mieli pomysłu, jak tego dokonać. MVP meczu: Michał Zalewski (13 pkt, 12 zb, 3 as, 4 prz).
Thunder Falcon vs. NLB 50:83. NLB znani są z tego, że kiedy złapią właściwy rytm gry, już nikt nie jest w stanie ich zatrzymać. Boleśnie przekonali się o tym Thunder Falcons, którzy przez trzy kwarty toczyli z nimi dość wyrównany bój. I nagle maszyna odpaliła. NLB świetnie weszli w ostatnie dwanaście minut i z każdą chwilą było tylko lepiej. Wygrali tę część meczu aż 33:7! MVP meczu: Kiril Birulia (23 pkt, 7 zb, 2 prz).

Grupa D
Sahel vs. Fasolki 72:62. Reprezentanci Sahela w pierwszym meczu sezonu dopiero przypominali sobie, jak wygląda piłka do kosza. Po dwunastu minutach mieli na koncie ledwie 4 punkty (4:15) i serio nie przypominali jednej z najlepszych drużyn ostatnich sezonów na tym poziomie rozgrywek. Na szczęście przerwę przed drugą odsłoną spożytkowali na doprowadzenie się do porządku. Szybkie korepetycje dały efekt w postaci imponującej gry i 6-punktowego prowadzenia w połowie starcia (27:21). Po zmianie stron do głosu ponownie doszli panowie z Fasolek, ale finisz w wykonaniu ich rywali był miażdżący. 33- punktowa zdobycz w ostatniej kwarcie zapewniła Sahelowi pierwsze zwycięstwo w sezonie. MVP meczu: Marcin Kosierb (29 pkt, 15 zb, 4 as)… niestety ?
TEKOpro vs. LIT (64:56). Wyrównana walka w pierwszej połowie. Ciężko wypracowane prowadzenie w kolejnych dwóch i nieco nieroztropnie oddane pole w czwartej kwarcie. Tak w skrócie można podsumować poczynania TEKOpro. Zawodnicy LIT niemal wykorzystali nieporadność rywali. Do pełni szczęścia zabrakło tylko jednego punkcika w ostatniej kwarcie. Zabrakło go również, choć może i sił, w dogrywce, do której doszło. TEKOpro wygrali ją bardzo pewnie (11:3) i tym samym zaliczyli pierwsze zwycięstwo w sezonie.
W miniony weekend zobaczyliśmy 18 z 24 ekip biorących udział w kwalifikacjach do 2/3. Ligi. W kolejnym tygodniu zobaczymy już wszystkie.

Perfumeria Tagomago.pl Basketligi UNBA – z pasji do basketu!