DRUGA LIGA: RAPORT PO MAJÓWCE

II-ligowcy przed majówką domknęli temat rywalizacji o fazę play off. Poznaliśmy ostateczny układ tabeli oraz pary drużyn, które w najbliższym czasie zobaczymy w 1/8 oraz 1/4 play off. Przez ostatnie dwa tygodnie często mierzyły się ze sobą drużyny na zbliżonym poziomie. To dawało szanse na zobaczenie ciekawych i wyrównanych spotkań.
🏀 W ramach Dywizji C zmierzyły się ze sobą ekipy, które w pierwszym etapie zajęły miejsca 1 i 2. BANKSTERS, LITUANICA WARSAW oraz RUN’N GUN do ostatnich  chwil walczyli o czołowe miejsca w tabeli. Tylko LITERY wyraźnie odstawali poziomem od reszty stawki. Z Run’N Gun jeszcze jakoś wyglądali będąc w grze przez mniej więcej trzy kwarty. W starciu z “Litwinami” nawet nie podjęli walki. Fantastyczne mecze mają za sobą za to Banksters, którzy po minimalnej przegranej z Lituanica Warsaw oraz bardzo solidnemu zwycięstwo nad Run’N Gun ostatecznie zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu w całej lidze.
🏀 Dywizja D również zaprezentowała nam się z jak najlepszej strony. Doskonale zaprezentowali się THUNDER FALCONS. Do rywalizacji przystępowali z jednym zwycięstwem zaliczonym z pierwszego etapu. Pokonali GoForTheWin.pl i NIE DAJ ZA TRZY. Finalnie jednak w tym drugim przypadku zostali ukarani walkowerem, ponieważ w ich składzie wystąpił uczestnik rozgrywek 2. Ligi PZKosz (jest to w sprzeczności z regulaminem rozgrywek Ligi WBA). Tym samym 5. pozycja przed fazą play off przypadła GoForTheWin.pl, a tuż za nimi uplasowali się Nie Daj Za Trzy. Thunder Falcons muszą zadowolić się pozycją nr 7, a stawkę zamykają INIEMAMOCNI.
🏀 W Dywizji E kluczowe było wywalczenie dwóch pierwszych miejsc. To one uprawniały do uczestnictwa w fazie play off od poziomu 1/8. Bezkonkurencyjni okazali się tutaj reprezentanci Fasolek, którzy wygrali oba swoje mecze Ponieważ do drugiego etapu wchodzili z jednym zwycięstwem nie mieli problemów z zajęciem 9. pozycji w tabeli. Na 10. pozycji uplasowali się NLB. Ekipy zmierzą się odpowiednio z Iniemamocnymi oraz Thunder Falcons. Obie nie są bez szans.
VABANK i HAWAJSKI ŚNIEG kończą rywalizację poza fazą play off i od najbliższego weekendu pozostaje im się bić o utrzymanie w gronie II-ligowców. W walce o utrzymanie “wesprą ich” uczestnicy Dywizji F.
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
3. Liga

Previous article

TRZECIA LIGA: RAPORT PO MAJÓWCE