DRUGA LIGA: RAPORT Z 3/4.12.2022

Nie Daj Za Trzy pewnie zmierzają do zajęcia pierwszego miejsca w Dywizji C, choć kluczowy mecz ciągle przed nimi. Banksters ogrywają Lituanica i są o krok od zajęcia pierwszego miejsca w Dywizji D. Thunder Falcons dominują w Dywicji E.
🏀 NIE DAJ ZA TRZY vs. FASOLKI (61:41)
Wyszło dość jednostronne spotkanie. W pierwszej połowie NDT nie mieli jeszcze tak miażdżącej przewagi wygrywając w połowie starcia zaledwie 6 punktami. Po zmianie stron Fasolki nie miały już nic do powiedzenia. Trzecią odsłonę przegrały aż 25:12, co w praktyce “ustawiło” mecz. W ostatniej kwarcie Fasolki w zasadzie nie podjęły walki. Z drugiej strony jak ją podejmować, skoro nie trafia się żadnego rzutu z pomalowanego oraz ogólnie za 2 punkty.
MVP meczu: Maciej Staszewski (14 pkt, 15 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl)
🏀 NCAB BASKETBALL vs. NLB (57:89)
Radosny basket, w którym lepiej czuli się panowie z NLB. Już w pierwszej odsłonie zaprezentowali doskonałą skuteczność rzutów, która dała im 10-punktową zaliczkę. W drugiej kwarcie strzelby się zacięły, ale z nawiązką odrobili to sobie po zmianie stron wygrywając drugą połowę 21 punktami.
MVP meczu: Jarosław Lange (28 pkt, 10 zb, 5 as, 2 prz, 1 bl)
🏀 LITUANICA WARSAW vs. BANKSTERS (54:63)
“Litwini” grają ostatnio “w kratkę”. Tym razem zdecydowanie nie sprostali zadaniu, jakim było nawiązanie walki z Banksters. Ci, poza jednym epizodem, przez cały mecz kontrolowali wynik. W pierwszej połowie jeszcze nie było to tak widoczne, ale po zmianie stron różnica między drużynami wynosiła najczęściej około 10 punktów. Tak właśnie zakończyliśmy ten mecz.
MVP meczu: Piotr Janus (27 pkt, 6 zb, 3 as, 2 prz)
🏀 SAHEL vs. ORŁY TEMIDY (63:73)
Sahel również w drugim etapie nie może odnaleźć właściwego rytmu. Starcie z Orłami Temidy tylko w pierwszej kwarcie zasługiwało na miano wyrównanego. Począwszy od drugiej odsłony na boisku warunki dyktowała jedna drużyna. NA koniec pierwszej połowy Orły były już na +13, a ich rywale wyglądali dość bezradnie. Dopiero w ostatniej kwarcie zaczęli odrabiać straty. Zeszli na -4, ale na więcej nie pozwolili im rywale zamykając zawody serią 6:0.
MVP meczu: Michał Blaszkiewicz (19 pkt, 10 zb, 2 as)
🏀 HOMIES vs. THUNDER FALCONS (73:100)
Radosna koszykówka bez śladów obrony. W sumie zdobytych (jak widać) ponad 170 punktów i zwycięzca, któego można było wskazać w zasadzie już chyba w drugiej kwarcie. Thunder Falcons na tle Homies wyglądali zwyczajnie lepiej, bardziej świeżo, widać było po nich, że nie mają problemu z konstruowaniem kolejnych akcji. W odniesieniu łatwego zwycięstwa pomogła również lepsza dyspozycja na tablicach, gdzie wygrali aż 46:31.
MVP meczu: Piotr Gniewek (30 pkt, 8 zb, 2 as, 2 prz, 1 bl)
🏀 HAWAJSKI ŚNIEG vs. VABANK (58:89)
“Hawajczycy” nie mają ostatnio dobrej passy. Na koncie ostatnio same przegrane, w tym ta ostatnia – nie ma co ukrywać – zaskakująco wysoka. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego pogromu. Drużyny szły łeb w łeb. Żadna z nich nie wyszła na więcej niż +5. Druga połowa zapowiadała się co najmniej ciekawie. I w tym momencie wszystko się posypało, choć tylko po jednej ze stron. Vabank zagrali świetnie większość swoich akcji kończąc zdobyczą punktową. Dla odmiany reprezentanci Hawajskiego Śniegu nie trafiali dosłownie niczego! Kwarta zakończyła się demolką 24:2!!! Ostatnie dwanaście minut to już było tylko oczekiwanie na koniec. Przykre zakończenie dobrze zapowiadającego się widowiska.
MVP meczu: Daniel Jastrzębski (26 pkt, 5 zb, 3 as, 3 prz)
🏀 RUN’N GUN vs. TEAM EUROPE (59:66)
Każdy musi kiedyś przegrać. Teraz nadszedł czas, aby goryczy porażki, pierwszej w tym sezonie, zaznali Run’N Gun. Początek nawet im wyszedł. Wyszli na +10, choć tym razem bardzo szybko pozwolili rywalom wrócić do gry. Team Europe ostatecznie wygrali tę kwartę 2 punktami. W połowie starci, po wyrównanej walce z obu stron, na tablicy wyników widzieliśmy remis. Niby OK, ale każdy, kto widział spotkanie musiał przyznać, że agresywni Team Europe jakoś tak nie leżą Run’N Gun. Ich ataki były raczej niespójne. Popełniali też sporo strat (w sumie aż 23 w meczu przekładających się na 18 przechwytów rywali). W trzeciej kwarcie to właśnie Team Europe nadawali ton wydarzeniom na boisku. To oni starali się urwać rywalom, a ci co najwyżej usiłowali im na to nie pozwolić. Wreszcie w ostatniej odsłonie i na to zabrakło sił. Późniejsi zwycięzcy odjechali najpierw na 5, a następnie na 7 “oczek” i nie dali się już dogonić.
MVP meczu: Giorgi Dzidzishvili (11 pkt, 4 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl)