TRZECIA LIGA: RAPORT Z 3/4.12.2022

Nie bójmy się tego powiedzieć. To był weekend na miarę finału mundialu! Co tam kolejne zwycięstwo TEKOpro. Co tam emocjonująca końcówka w starciu Wilków Skaryszew z Iniemamocnymi. Co tam pierwsze zwycięstwo Tander Legends. Wszystko to blednie, kiedy powiem, że swój pierwszy mecz, po latach uczestnictwa w rozgrywkach WBA (UNBA) wygrali…

🏀 WARSAW GREEN GOOSE vs. OBROŃCY Z TOBRUKU (45:43)
Piękne, wyrównane spotkanie. Przez pierwsze trzydzieści minut żadna ze stron nie odjechała przeciwnikom na więcej niż 5 punktów! Wreszcie pod koniec trzeciej kwarty los uśmiechnął się do “Gęsi”. Piękna seria 9:0 dała im 10-punktowe prowadzenie. Było dobrze. Ba! Było doskonale! Kto by pomyślał, ze do ostatnich sekund czekać nas jeszcze będą emocje. Obrońcy z Tobruku nie zamierzali oddać mecz bez walki. Zaczęli mocno napierać na rywali. Bardzo dobrze pracowali na deskach, dzięki czemu do jakiegoś stopnia maskowali słabą skuteczność rzutów z gry. Prowadzenie Warsaw Green Goose zaczęło topnieć. 6… 4…, wreszcie dwa punkty! Było bardzo blisko. Do odrobienia strat zabrakło jednej udanej akcji. Historyczny sukces “Gęsi” stał się faktem!
MVP meczu: Mariusz Ćwik (9 pkt, 9 zb, 8 as, 1 bl)
🏀 TEKOpro vs. WOLVES (60:49)
Ileż tutaj się działo! Pierwsza kwarta to aż dziewięć zmian prowadzenia! W drugiej odsłonie lepiej zagrali TEKOpro, ale oznaczało to tylko tyle, że niemal przez całą kwartę byli na minimalnym, nie przekraczającym 5 punktów prowadzeniu. Wolves na dobre wrócili do gry pod koniec trzeciej kwarty. PRzełom tej i kolejnej odsłony należał do nich. Niestety nie byli w stanie utrzymać korzystnego wyniku. Ostatnie dziesięć minut to koncert przeciwników. TEKOpro odzyskali prowadzenie, a w końcówce formalnie rozbili Wolves. Ostatnią kwartę wygrali aż 22:10! Imponujący finisz.
MVP meczu: Oskar Weikum (23 pkt – 10/10 z gry!, 2 zb, 1 as, 1 prz)
🏀 WILKI SKARYSZEW BT vs. INIEMAMOCNI (75:79)
Dużo szybkiej ciekawej koszykówki. Poza pierwszą kwartą Iniemamocni cały czas czaili się gdzieś tam tuż za plecami Wilków, by w ostatniej kwarcie zaatakować i na finiszu wygrać mecz. W trzeciej kwarcie Wilki prowadziły 10 punktami. Na początku ostatniej odsłony byli na +7. Kolejne minuty zwyczajnie im nie wyszły. Najpierw było ostrzeżenie. Iniemamocni po serii 8:0 wyszli na chwilę na prowadzenie. Wilkom udało się ten kryzys zażegnać i po chwili ponownie byli na kilkupunktowym prowadzeniu. Remis na tablicy wyników zobaczyliśmy ponownie na nieco ponad dwie minuty przed końcem (71:71). Tym razem Wilki również byli górą (74:71). Wtedy Iniemamocni przepuścili szturm nr 3. Końcówkę wygrali 8:1 kończąc mecz w roli zwycięzców.
MVP meczu: Adam Wójtowicz (20 pkt, 11 zb, 3 prz, 3 bl)
🏀 TANDER LEGENDS vs. LIT
Lit nie byli w stanie wystawić w tym meczu optymalnego składu. Zabrakło ich kapitana i kilku podkoszowych. Tander wręcz przeciwnie. Ośmioosobowy skład pozwalał na szybką rotację i bardziej efektywną grę. Nie bez znaczenia były same gabaryty obecnych. To sprawiło, że poza nielicznymi wyjątkami mecz był pod kontrolą, nie do końca pewną, panów z Tander Legends. Lit zrobili co się dało, żeby w ostatniej kwarcie wrócić do gry. Już trzy minuty po jej rozpoczęciu doprowadzili do remisu (57:57). Tander Legends szybko zareagowali na niekorzystny obrót spraw i po dwóch minutach byli ponownie na +6. Lit nie rezygnowali. Bardzo aktywny w ataku był Ulas Tezgor. To po jego rzucie zza łuku, dosłownie na kilka sekund przed końcem spotkania Lit objęli 1-punktowe prowadzenie (66:65). Niestety ten sam zawodnik dał zwycięstwo przeciwnikom chwilę później faulując przy rzucie Marka Jeziorowskiego. Rzut strzelca Tander był celny, a jeden dodatkowy “wolny” ustalił wynik końcowy. Akcja na zwycięstwo drugiej strony okazała się nieskuteczna.
MVP meczu: Bartłomiej Weryk (18 pkt, 15 zb, 2 as, 2 prz)