DRUGOLIGOWCY WALCZĄ O MISTRZOSTWO!

Dwa etapy rundy zasadniczej i runda “pre play off” wyłoniły grupę ośmiu drużyn drużyny – uczestników fazy pucharowej. Liderem po rundzie zasadniczej – chyba nieco zaskakująco nawet dla siebie samych – okazali się panowie z Fasolek. Tuż za nimi uplasowali się Lituanica Warsaw. Mistrzów Drugiej Ligi poznamy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

🏀 W fazie ćwierćfinałowej (2/3.12) zobaczymy osiem drużyn, które staną przed szansą awansu do strefy medalowej. Na etapie “pre play off” doszło do dwóch niespodzianek. Startujący z niższych miejsc Hawajski Śnieg i Iniemamocni “wyrzucili” z rywalizacji MSJ Vision oraz Hantle i Gary. To jasny sygnał, że w walce o mistrzostwo liczą się wszyscy. Bardzo dobra wiadomość! Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że konfrontacja Orłów Temidy z Batem Mocy miała już miejsce w środę. W półfinałach zobaczymy tych pierwszych.
.
🏀 W półfinałach (9/10.12) zobaczymy czterech zwycięzców pierwszej rundy, a sama rywalizacja pozwoli nam oczywiście wyłonić uczestników Finału Drugiej Ligi oraz meczu o 3. miejsce. Wyniki meczów drugiej rundy play off będą miały niebagatelne znaczenie dla dalszych losów uczestniczących w nich drużyn.
🏀 Finał drugoligowych rozgrywek (16/17.12) – poza oczywistymi korzyściami płynącymi z faktu wywalczenia mistrzostwa – pozwoli nam wyłonić drużynę, która automatycznie awansuje na najwyższy poziom ligowy. Przegrany tego meczu, ale jednak wicemistrz Drugiej Ligi, będzie miał szansę powalczyć o awans w trakcie rundy barażowej. Uczestnicy meczu o 3. miejsce powalczą już tylko o brązowe medale. Nie przysługuje im bowiem prawo walki w barażach o Pierwszą Ligę.
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
3. Liga

Previous article

TRZECIA LIGA ROZPOCZYNA FAZĘ PLAY OFF