TRZECIA LIGA: SENSACJA GONI SENSACJĘ

W “kopanej” znane jest pojęcie “niedzieli cudów”. W baskecie, zwłaszcza amatorskim, ciężko jest w tym co się dzieje doszukiwać jakiegoś drugiego dna, ale to, czego byliśmy świadkami w miniony weekend było naprawdę spektakularne. A mogło być jeszcze ciekawiej!

🏀 Grono drużyn walczących o mistrzoswo własnie opuściła “jedynka”, czyli Cross Jeans Lit (1). Na ryby odprawili ich Thaisty Tigers (8), ktorzy w tym meczu prezentowali się po prostu bardzo dobrze, zwłaszcza od strony mentalnej. Dużo, naprawdę dużo dobrego można powiedzieć zwłaszcza o ich zaangażowaniu. No gryźli ten parkiet i gryźli, aż wygryźli zwycięstwo (58:50). Szacunek!
.
🏀 W kolejnym meczu można w zasadzie mówić tylko o niespodziance, bo mierzyły się ze sobą ekipy z miejsc 4 i 5. Nie da się jednak ukryć, że ogrom doświadczenia przemawiał za TEKOpro. Obrońcy z Tobruku zagrali jednak bez kompleksów, za to z ogromną energią i determinacją. Weterani ze zdziwieniem przyglądali się młodszym kolegom, którzy bardzo emocjonalnie reagowali na kolejne udane akcje. Losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Kiedy mecz dobiegł końca po stronie “Obrońców” emocji było jeszcze więcej.
.
🏀 Bardzo ciekawą parę stworzyli Wolves (2) i Homies (7). Powód był prosty. Homies to były drugoligowiec. Na papierze są mocni. W rzeczywistości bywa różnie, ale potrafią nieźle “odpalić”. W tym meczu na pewno zagrali solidny basket, choć – jak widać po wyniku (55:59) – nie wystarczająco solidny, by przejść do kolejnej rundy.
.
🏀 GKS Tahimetr (3) są jedyną drużyną, która swój awans wywalczyła “na pewniaczku” (86:68). Amatorzy (6) próbowali nawiązać walkę, ale ostatecznie zabrakło im argumentów.
.
🏀 Półfinały (9/10.12), w których zobaczymy czterech zwycięzców pierwszej rundy pozwolą nam wyłonić uczestników Finału Trzeciej Ligi oraz meczu o 3. miejsce, prezentująsię niezwykle interesująco. Ze sobą zmierzą się dwie ćwierćfinałowe niespodzianki. Wyniki meczów drugiej rundy play off będą miały niebagatelne znaczenie dla dalszych losów uczestniczących w nich drużyn.
🏀 Finał trzecioligowych rozgrywek (16/17.12) – poza oczywistymi korzyściami płynącymi z faktu wywalczenia mistrzostwa – pozwoli nam wyłonić drużynę, która automatycznie awansuje na wyższy poziom ligowy. Przegrany tego meczu, ale jednak wicemistrz Trzeciej Ligi, będzie miał szansę powalczyć o awans w trakcie rundy barażowej. Podobną szansę otrzymają brązowi medaliści.
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
2. Liga

Previous article

DRUGOLIGOWCY WALCZĄ O MISTRZOSTWO!