FINAŁOWY WEEKEND ZA NAMI. PIASECZUSETS MISTRZAMI WARSZAWY!

To było fantastyczne kilkanaście godzin z koszykówką dzięki którym poznaliśmy wszystkich medalistów 49. edycji Perfumeria Tagomago.pl Basketliga UNBA. Najwyższe wyrazy uznania idą na ręce MB Motors Piaseczusets, którzy w doskonałym stylu pokonali w finale Pierwszej Ligi reprezentantów Polibudy.

PIERWSZA LIGA

✅ MB MOTORS PIASECZUSETS vs. POLIBUDA (69:56) – WIELKI FINAŁ Perfumeria Tagomago.pl Basketliga UNBA
Czekał nas pojedynek dwóch ekip, które w pięknym stylu, każda w innym, zameldowały się w Wielkim Finale. Nie ulega wątpliwości, że obie w pełni zasłużyły na możliwość powalczenia o ligowy Puchar i złote medale. Polibuda “na pewniaczku” przeszła dwie wcześniejsze rundy nie dając nawet odrobiny nadziei zarówno MM ProBasket, jak i Batowi Mocy. Piaseczusets pierwszą rundę mieli równie bezproblemową, ale w półfinale udało im się dokonać wielkiej rzeczy odrabiając 18 punktów straty do świetnych w play offs Agarte. Piaseczusets od pierwszych minut meczu zabrali się za budowanie swojej przewagi. Zaczęli wybornie od 10:1. Choć kolejne minuty należały do rywali to na przerwę między połowami schodzili z 4-punktową zaliczką (17:13). W kolejnej odsłonie nadal byli na prowadzeniu ostatecznie powiększając je do 6 “oczek”. Świetnie prezentował się ich lider, Tomasz Wójcikowski, dając swojej drużynie kolejne punkty oraz pozwalając je zdobywać innym. Przełomowa dla losów meczu okazała się trzecia odsłona, po której prowadzenie Piaseczusets sięgnęło 14 punktów. Wiadomo, żadna przewaga nie jest bezpieczna, a już zwłaszcza, kiedy ma się do czynienia z “trójkostrzelną” Polibudą. Tutaj jednak okazała się ona wystarczająca, by dowieźć zwycięstwo do sygnału kończącego zawody.
MVP meczu wg UNBA: Tomasz Wójcikowski (20 pkt, 6 zb, 5 as) – otrzymał nagrodę ufundowaną przez… MB Motors. Tak to czasami bywa.
✅ AGARTE vs. BAT MOCY (88:72) – o 3. miejsce w Pierwszej Lidze
Obie drużyny weszły w mecz bardzo skoncentrowane, co w efekcie dało bardzo fajne i zacięte pierwsze trzy kwarty meczu (60:55 dla Agarte). Ostatnia odsłona to już wyraźna dominacja Agarte, którzy spektakularnie odpalili opcję rzutów dystansowych. Było ich w tej odsłonie dokładnie sześć i pozwoliły błyskawicznie odjechać rywalom. Reprezentantom Bata Mocy nie udało się już powrócić do gry.
MVP meczu wg UNBA: Paweł Łapiński (37 pkt, 8 zb, 2 as, 4 prz)💪

DRUGA LIGA

✅ AMIGOS vs. ORŁY TEMIDY (61:57) – o mistrzostwo Drugiej Ligi
Amigos chyba już tak po prostu muszą. Finałowe starcie z Orłami, podobnie jak półfinałowe z Sahelem, rozpoczęli od… stracenia kontaktu z rywalami. Dopiero kiedy ci odjechali im na ponad 10 punktów (23:12) zabrali się do odrabiania strat. Widocznie dopiero takie sytuacje ich nakręcają😉 Fakty są takie, że do końca pierwszej połowy odrobili większość strat (38:39) i dzięki temu w drugiej połowie mogliśmy oglądać pięknie prezentujący się rollercoaster. Teraz to Amigos złapali wiatr w żagle, a Orły ewidentnie próbowali odnaleźć właściwy rytm gry. Amigos zbudowali sobie sięgającą 15 punktów przewagę, a Orły w pięknym stylu ją odrabiali. Ostatecznie sztuka ta im się nie udała, ale na zawody patrzyło się z prawdziwą przyjemnością. Obie drużyny zobaczymy w tym tygodniu w barażach z pierwszoligowcami. Kto wie, może w kolejnej edycji powalczą na pierwszoligowych parkietach?
MVP meczu wg UNBA: Marcin Gestern (9 pkt, 4 zb, 1 prz)
✅ RUN’N GUN vs. SAHEL (66:51) – o 3. miejsce w Drugiej Lidze.
To co okazało się zbawieniem dla grających wcześniej o 3. miejsce w Trzzeciej Lidze TEKOpro pogrążyło reprezentantów Sahela. Przez cały mecz o miano brązowych medalistów Drugiej Ligi z utęsknieniem wypatrywali tradycyjnej serii trójek. Ta jednak nie nadeszła. Zakończyli mecz ze skutecznością 2/19 zza łuku po drodze totalnie gubiąc rytm meczowy. Co gorsze trafili na bardzo dobrze zmotywowanych i dysponowanych rywali. Run’N gun nie mieli zamiaru wypuścić okazji z rąk. Pewnie wygrali ten mecz i w pełni zasłużyli na mino brązowych medalistów drugoligowych rozgrywek.

TRZECIA LIGA

✅ THUNDER FALCONS vs. TEAM EUROPE (65:50) – o mistrzostwo Trzeciej Ligi
Thunder Falcons całkowicie zdominowali te zawody. Już pierwsza kwarta zakończyła się dla Team Europe wybitnie niekorzystnie (11:23). W kolejnych sytuacja w zasadzie ani na chwilę nie uległa zmianom. Przewaga późniejszych mistrzów cały czas oscylowała w okolicach bezpiecznej 15-punktowej przewagi.
MVP meczu wg UNBA: Tomasz Suska (12 pkt, 8 zb, 9 as)
✅ TEKOpro vs. LIT (55:42) – o 3. miejsce w Trzeciej Lidze.
Mecz miał bardzo ciekawy przebieg. Przez trzy kwarty stroną przeważającą byli zawodnicy LIT, którzy po skutecznej obronie potrafili wyrywać rywalom kolejne punkty. Po 36 minutach ich prowadzenie nie było może jakieś znaczące (39:33), ale jednak pozwalało z optymizmem patrzeć w przyszłość i realnie myśleć o brązowych medalach. To, do czego doszło w ostatniej odsłonie meczu obie strony zapamiętają raczej na długo. To było istne przebudzenie mocy, prawdziwy huragan trójek w wykonaniu TEKOpro. Dosłownie wydarzenie bez precedensu w ich historii! W dwanaście minut zaaplikowali rywalom sześć trójek! Ci nie potrafili wyjść z szoku. Kolejne rzuty LIT omijały środek obręczy, czego efektem była kwarta spektakularnie wygrana przez TEKOpro aż 22:3! Brązowe medale trzecioligowych zmagań powędrowały w ich ręce!

Perfumeria Tagomago.pl Basketligi UNBA – z pasji do basketu!