LIGI, GRUPY, TERMINARZ, SYSTEM ROZGRYWEK

Zapisy do 49. edycji “Perfumeria Tagomago.pl Basketliga UNBA” w zasadzie są już zamknięte. Czekamy jeszcze tylko na potwierdzenie udziału kilku drużyn, które “rzutem na taśmę” zgłosiły chęć wzięcia udziału w rywalizacji, ale nie potwierdziły tego faktu tak jak powinny. Mają czas do dziś, do południa.

Kiedy będziemy mieli co do nich jasność, a nastąpi to już za kilka godzin, przystąpimy do dalszego etapu przygotowań. Najpóźniej jutro rano (21. września) będziecie mogli zapoznać się z ostateczną listą drużyn, podziałem na ligi, grupy i oczywiście terminarzem pierwszej kolejki. Rozpiska na kolejne weekendy powinna się pojawić jeszcze w tym tygodniu lub zaraz na początku kolejnego, tym razem już “hurtowo”.
W dniu jutrzejszym do wiadomości zostanie podany również system rozgrywek i ogólne ramy czasowe na jakich planujemy operować w tym sezonie.
W związku z tym jeszcze dziś do godzin popołudniowych macie szanse zgłaszać swoje uwagi/sugestie do terminarza. Bardziej doświadczone drużyny wiedzą, że jest to czasami element kluczowy. Niejednokrotnie decyduje o tym, czy jakaś ekipa przystępuje do meczów w optymalnym składzie- z szansami na zwycięstwo, czy też musi kombinować i ostatecznie zadowolić się ludźmi “z łapanki” oraz honorową przegraną. Dlatego warto poświęcić tej kwestii nieco czasu.
Co do pierwszego weekendu. Od razu warto zaznaczyć, że ani dla nas, ani dla Was, nie będzie to łatwy start. Najbliższa niedziela, to dzień, w którym odbędzie się kolejny Maraton Warszawski. Niestety linia startu imprezy została zaplanowana niemal przed halą na Konwiktorskiej 5/7, na której będziemy w tym sezonie rozgrywali swoje mecze. Zarówno ta ulica, jak i wiele okolicznych będą wyłączone z ruchu kołowego. O dokładnej trasie biegu oraz godzinach, w jakich zaplanowano zamknięcie ulic w centrum Warszawy, będziemy informowali w osobnym poście. Można się z tym również zapoznać na stronie internetowej Maratonu Warszawskiego. Jest niemal pewne, że i ruch pieszy będzie momentami utrudniony – zwłaszcza w niedzielę rano, kiedy zapowiedziano start maratonu (g. 9.00) i półmaratonu (g. 12.00). Z naszej strony postaramy się zrobić wszystko, aby ułatwić Wam (i sobie) życie, jednak o podjechaniu pod samą halę, zwłaszcza w niedzielę, można niestety zapomnieć.
UNBA – z pasji do basketu‼?❤️