1. LIGA: 4. KOLEJKA – RAPORT

Czwarta kolejka niestety nie przyniosła nam zbyt wielu emocji. Prócz jednego meczu, w którym losy wygranej ważyły się nawet po sygnale kończącym zawody, reszta była dość wyraźnie jednostronna. W grupie A dwa spotkania zakończyły się „blow out’ami”.

Grupa A

Ostap Rusztowania vs. Polibuda (84:70)

Polibuda nie planuje w tym etapie przegrać. Począwszy od drugiej kwarty meczu zaczęli systematycznie odjeżdżać aktualnym mistrzom Ligi UNBA. Nie była to jakaś spektakularna ucieczka, ale ich przewaga z minuty na minutę stawała sięcoraz bardziej wyraźna. Aż do finalnego prowadzenia, najwyższego w meczu. MVP meczu: Zbigniew Godlewski (20 pkt, 11 zb)

Nie Daj Za Trzy vs. Agarte (84:117)

Agarte to bezdyskusyjnie najbardziej ofensywnie grająca drużyna tego sezonu. Za nimi dopiero trzy spotkania, a już dwukrotnie kończyli swoje występy z grubo ponad „setką” na koncie. Obrona NDT nie stanowiła dla nich wyzwania. Strzelnica została otwarta, a największymi beneficjentami tego faktu zostali Tomasz Przedlacki (30 punktów) oraz Marcin Bakuła (28 punktów). Kolejne podania otwierające drogę do kosza seryjnie zbierał Michał Hausner. MVP meczu: Tomasz Przedlacki dokładający do 30 punktów 15 zbiórek i 4 asysty.

MM ProBasket vs. Avenga (84:55)

Po dwóch przegranych meczach dla zawodników MM ProBasket nadszedł czas wypłaty. Co prawda do starcia z Avenga przystępowali zaledwie w pięciu, ale energii mieli, jakby grali co najmniej w ośmiu. Od pierwszych minut zdominowali wydarzenia na parkiecie, w czym bez wątpienia pomogła wybitna forma ich rozgrywającego, Antka Pytla, który zapisał na swoim koncie 27 punktów, 15 zbiórek i 8 asyst. Jak na gościa o niezbyt imponującej posturze cyferki bardziej niż imponujące.

Grupa B

Bat Mocy vs. Lituanica Warsaw (57:56)

Absolutnie najbardziej emocjonujący pojedynek kolejki. „Litwini” dwukrotnie mieli zwycięstwo w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Jeszcze minutę przed końcem prowadzili z Batem Mocy 6 punktami (55:49). Niestety „udało” im się roztrwonić tę przewagę. Po fenomenalnych akcjach Michała Bukraby, który przez cały mecz stanowił dla rywali poważny problem, to rywale mogli się cieszyć 1-punktowym prowadzeniem (57:56). Ostatnie słowo mogło jednak należeć do reprezentantów Lituanica. W odpowiedzi rozegrali naprawdę ciekawą akcję zakończoną faulem rywali niemal równo z końcową syreną. Na linii osobistych stanął Rafał Jóźwiak. Niestety piłka po jego rzutach nie odnalazła drogi do kosza, a co za tym idzie zwycięstwo trafiło w ręce Bata Mocy. MVP meczu: Michał Bukraba (35 pkt, 9 zb)

Unimed vs. NTL (71:81)

Największym problemem Unimedu okazało samo zebranie piątki meczowej. Ostatecznie udało się tego dokonać, ale na NTL to nie wystarczyło. Świetne zawody rozegrali Dominik Lasecki i Michał Adamski zdobywając w sumie aż 52 punkty. Rozstrzygająca dla losów meczu okazała się trzecia kwarta wygrana przez NTL 10-ma punktami (24:14). MVP meczu: Dominik Lasecki (28 pkt, 5 zb, 2 as)

GET WOW Team vs. Targówek (42:55)

Jeżeli Agarte są najbardziej ofensywnie grającą ekipą 1. Ligi, to GET WOW Team niestety są na przeciwległym biegunie tego zestawienia. Od początku sezonu mają poważne problemy ze swoją ofensywą zdobywając co mecz średnio niecałe 50 punktów. Starcie z Targówkiem nie należało niestety do wyjątków. Początek meczu można było uznać za obiecujący. Rywale z Targówka grali co najwyżej przeciętnie. Problem polegał na tym, że oni z kwarty na grali coraz lepiej, gdy tymczasem GET WOW wyraźnie spuścili z tonu. W drugiej połowie zdobyli nieco „kłopotliwe” 13 punktów. W takich okolicznościach nie mogli tego pojedynku wygrać. MVP meczu: Mariusz Karbowski (8 pkt, 12 zb, 2 bl).

W najbliższy weekend walczymy dalej. Bądźcie z nami, odwiedzajcie naszą UNBA ARENA przy ul. Konwiktorskiej 5/7. Jeżeli nie możecie oglądajcie nasze mecze na naszym fanpage’u na Facebook’u.

Perfumeria Tagomago.pl Basketligi UNBA – z pasji do basketu!