DRUGA LIGA: ILEŻ TUTAJ SIĘ DZIAŁO!

Był tylko jeden mecz, w którym walka nie toczyła się do ostatnich minut. To jeszcze raz pokazuje, jak wyrównana, a co za tym idzie nieprzewidywalna i ciekawa jest nasza Druga Liga. Uczestnicy ćwierćfinałów wychodzili z siebie, aby przejść do kolejnej rundy. Ostatecznie do kolejnej rundy przeszły wszystkie wyżej rozstawione ekipy.

🏀 Tylko w przypadku starcia Lituanica Warsaw (2) z Hawajski Śniegiem (10) jedna ze stron “wyjaśniła sprawy” nieco przed czasem. “Litwini” wykorzystali kryzys, w jaki wpadli “Hawajczycy” na przełomie trzeciej i czwartej kwary. Odjechali rywalom niczym pendolino i było po sprawie.
.
🏀 Orły Temidy (3) przystąpiły do konfrontacji z Batem Mocy (6) pozbawieni wsparcia dwóch liderów. Oczywiście musiało to mieć wpływ na ich grę. Mimo wszystko prezentowali się naprawdę solidnie. Nie było łatwo. Tylko momentami kontrolowali sprawy na boisku. Końcówka starcia to była istna jazda kolejką górską. Ostatecznie przeszli do kolejnej rundy.
.
🏀 Bardzo dużo pracy z Iniemamocnymi (9) mieli liderzy tabeli, Fasolki (1). Powiem więcej. Początek to w zasadzie całkowita dominacja Iniemamocnych, którzy w pewnym momencie byli na +12. Fasolki musiały mocno się napracować, by wrócić do gry. Kiedy jednak już im się to udało, to z każdą minutą ich sytuacja wyglądała lepiej. W ostatniej odsłonie wyszli na +14 i wtedy na ostatni zryw zdecydowali się rywale. Udało im się zejść ze stratą do -6. Na więcej nie pozwolił upływający czas.
.
🏀 Przy tak pezentującym się wyniku (67:64) aż dziw bierze, kiedy zdamy sobie sprawę, że Komandosi (5) byli w tym meczu na prowadzeniu dosłownie przez krótką chwilę i to na początku pierwszej odsłony. Vabank (4) cały czas na plusie również cały czas musieli jednak drżeć o korzystne ostateczne rozstrzygnięcie. Ostatecznie obronili niewielką zaliczkę.
.
🏀 W półfinałach (9/10.12) zobaczymy czterech zwycięzców pierwszej rundy, a sama rywalizacja pozwoli nam oczywiście wyłonić uczestników Finału Drugiej Ligi oraz meczu o 3. miejsce. Wyniki meczów drugiej rundy play off będą miały niebagatelne znaczenie dla dalszych losów uczestniczących w nich drużyn.
🏀 Finał drugoligowych rozgrywek (16/17.12) – poza oczywistymi korzyściami płynącymi z faktu wywalczenia mistrzostwa – pozwoli nam wyłonić drużynę, która automatycznie awansuje na najwyższy poziom ligowy. Przegrany tego meczu, ale jednak wicemistrz Drugiej Ligi, będzie miał szansę powalczyć o awans w trakcie rundy barażowej. Uczestnicy meczu o 3. miejsce powalczą już tylko o brązowe medale. Nie przysługuje im bowiem prawo walki w barażach o Pierwszą Ligę.
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡