PIERWSZA LIGA: ZACZYNAMY FAZĘ PUCHAROWĄ

Z fazą play off w tym sezonie było bardzo dużo problemów. Nie wnikając w szczegóły plan był taki, aby drużyny w każdej rundzie wyłaniały zwycięzcę na drodze dwumeczowej konfrontacji. Po stronie drużyn pojawiło się tutaj sporo problemów natury organizacyjnej. W tej sytuacji, aby uniknąć rozstrzygnięć “walkowerem”, podjąłem jedyną możliwą decyzję.

Poniżej oficjalny komunikat:
“Szanowni uczestnicy play off 1. Ligi. Po moim komunikacie dotyczącym (podtrzymania) dwumeczowej formuły play off myślałem, że wszysto się jakoś ułoży. Wychodzi jednak na to, że owszem połowa drużyn chce grać w ten sposób, ale druga nie tyle nie chce, ale wręcz w żaden sposób nie jest w stanie rozegrać dwumeczu w trakcie jednego weekendu. Jedna drużyna zadeklarowała, że może rozegrać drugi mecz, ale w tygodniu, na co nie za bardzo chce się zgodzić druga. Nie ma co ukrywać, mamy pat. Grozi nam, że większość serii rozstrzygnie się walkowerem, bo któraś z drużyn nie przystąpi do jednego z meczów. Dlatego podjąłem decyzję, że formalnie o przejściu do kolejnej rudny zadecyduje jeden niedzielny mecz, bo jest to dzień, w którym wszyscy zainteresowani mogą jakoś się zebrać. Oczywiście postaram się, aby godziny spotkań były jak najbardziej dogodne. Pozostawiam jednak taką opcję. Jeżeli któraś para drużyn dogada się i postanowi rozstrzygnąć o awansie dwumeczem, to ja jestem na to otwarty i podejmuję się umówić na taki mecz sędziów, stolik i prawdopodobnie całą otoczkę medialną. (…) Pozdrawiam. Marcin Krysiak
.
Ostatecznie dwie konfrontacje rozstrzgną się na drodze dwumeczów, a dwie podczas pojedynczych spotkań, do których dojdzie w niedzielę.
.
🏀 W fazie ćwierćfinałowej (9/10.12) zobaczymy osiem drużyn, które staną przed szansą awansu do strefy medalowej.
.
🏀 W półfinałach (16/17.12) zobaczymy czterech zwycięzców pierwszej rundy, a sama rywalizacja pozwoli nam oczywiście wyłonić uczestników Wielkiego Finału oraz meczu o 3. miejsce.
🏀 Finał Pierwszej Ligi (data do ustalenia)
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
2. Liga

Previous article

DRUGA LIGA: ILEŻ TUTAJ SIĘ DZIAŁO!
1. Liga

Next article

PRZED NAMI FINAŁY!