DRUGA LIGA: RAPORT PO 18/19.03.2023

Na dwie kolejki przed końcem pierwszego etapu sytuacja w obu grupach jest co najmniej ciekawa. Mamy kilka ekip, które prezentują się co najmniej powyżej oczekiwań. Mamy również kilka zaskoczeń “in minus”, choć uczciwie mówiąc sporo do powiedzenia mają tutaj problemy kadrowe.
🏀 W dywizji A w kratkę grają reprezentanci Vabank, jakby na to nie patrzeć wicemistrzowie Drugiej Ligi. Dosłownie. Wygrali dwa z pięciu meczów i w ostatnich dwóch kolejkach pierwszego etapu czeka ich na pewno sporo pracy. W podobnej sytuacji znajdują się Fasolki i Team Europe. W poprzednim sezonie obie ekipy w absolutnym czubie. Tym razem czeka je sporo pracy, żeby w ogóle zagrać w fazie play off.
🏀 Za największe zaskoczenie w obu dywizjach można uznać Litery oraz Thunder Falcons. Obie ekipy legitymują się bilansem 4-1 i co weekend prezentują się co najmniej nieźle. “Pole position” dzielą z stałymi bywalcami czołowych drugoligowych miejsc, Lituanica Warsaw oraz Nie Daj Za Trzy.
🏀 Pisząc o zaskoczeniach “in plus” należy wskazać na kolejnego beniaminka, Iniemamocnych. Trzy zwycięstwa w pięciu spotkaniach  i trzecie miejsce w tabeli to z pewnością dobry wynik.
🏀 Przed nami jeszcze dwa weekendy pierwszego etapu, które z pewnością sporo wniosą do ostatecznego kształtu tabel w obu dywizjach.
Ostatnia kolejka wyglądała następująco:
🏀 BANKSTERS vs. HAWAJSKI ŚNIEG (44:55)
Dość niespodziewany obrót spraw. Jedna z najlepiej grających ekip Drugiej Ligi odnosi drugą porażkę z rzędu i to w starciu z drużyną, której do tej pory wygrać się nie udało. No ok, nie jest to aż tak zaskakujące, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w szeregach Banksters zabrakło kilku ważnych ogniw, w tym nadającego ton ich grze Michała Rokickiego. “Hawajczycy” od pierwszych chwil dawali jasne sygnały, że nie mają zamiaru oddać tego meczu bez walki. Przez niemal całą pierwszą połowę Banksters byli na prowadzeniu, ale ledwie kilkupunktowym. Pod koniec tej części meczu do głosu doszli ich rywale. Po zmianie stron to oni byli górą, a Banksters wrócili na prowadzenie dopiero w ostatniej odsłonie. Finał należał jednak do reprezentantów Hawajskiego Śniegu. Starcie zamknęli spektakularną serią 11:0.
MVP meczu: Michał Skonecki (14 pkt, 9 zb, 3 prz, 1 bl).
🏀 NLB vs. TEAM EUROPE (61:54)
NLB ponownie zaczynają coś znaczyć w Drugiej Lidze. Ostatnie dwa sezony to w zasadzie nieprzerwane pasmo niepowodzeń. Tym razem mają już na koncie dwa zwycięstwa i szanse na dwa kolejne, czyli mogą zacząć realnie myśleć o play off. Mecz z Team Europe zaczął się dla nich źle. Przeciwnicy grali z ogromną energią. Tej jednak starczyło na pierwszą kwartę. NLB “spacyfikowali” rywali spokojem i zwalnianiem tempa gry. Powoli egzekwowali kolejne ataki i począwszy od drugiej kwarty przejęli inicjatywę w meczu. Prowadzili nieprzerwanie mimo ciągłego nacisku ze strony Team Europe. Ten stan rzeczy utrzymał się do samego końca.
MVP meczu: Kacper Błędowski (23 pkt, 8 zb, 6 as, 1 prz)
🏀 LIT vs. LITUANICA WARSAW (45:72)
MVP meczu: Karol Markiewicz (19 pkt, 4 zb, 1 as, 1 prz)
🏀 VABANK vs. LITERY (69:76)
Litery zaczęli ten mecz od mocnego uderzenia dość szybko wychodząc na +10. Równie sprawnie oddali prowadzenie w ręce przeciwników, którzy w drugiej kwarcie przejęli mecz. Początek trzeciej kwarty mógł świadczyć, że Vabank mają już sprawy pod kontrolą. byli na +6, a Literom gra wyraźnie się nie kleiła. Do czasu. Kolejne minuty to dominacja tej drużyn. Kwarta wygrana 27:18 jest na to dowodem. W ostatnich dwunastu minutach nadal przeważali. W połowie kwarty wyszli na +10, co dało im komfort w rozgrywaniu ostatnich akcji.
MVP meczu: Marcin Krysiak (28 pkt, 7 zb, 11 as, 1 prz)
Wyróżnienie: Ivan Rudakov (30 pkt, 9 zb, 2 as, 2 prz, 2 bl)
🏀 NIE DAJ ZA TRZY vs. SAHEL (88:56)
MVP meczu: Maciej Staszewski (13 pkt, 20 zb, 5 as)
🏀 GoForTheWin.pl vs. HOMIES (84:66)
Pierwsza połowa dawała jeszcze szanse na ciekawe ostatnie minuty. Po zmianie stron zarysowała się jednak wyraźna przewaga GoForTheWin.pl, którzy na początku ostatniej odsłony byli już na +16. To sprawiło, że ostatnia odsłona nie należała do zbyt ciekawych.
MVP meczu: Krzysztof Kuligowski (7 pkt, 9 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl)
🏀 INIEMAMOCNI vs. RUN’N GUN (80:73)
Run’N Gun w kryzysie. Braki kadrowe sprawiły, że w końcówce meczu wyglądali po prostu źle. Po trzech bardzo fajnych i wyrównanych kwartach było jeszcze w miarę blisko. Iniemamocni niby cały czas mieli inicjatywę i zdecydowanie częściej widzieliśmy ich na prowadzeniu, ale Run’N Gun cały czas deptali im po piętach. Początek czwartej kwarty sprawił, że mecz zakończył się przed czasem. Mieliśmy remis i to wtedy Iniemamocni zaliczyli piękny “run” 12:0. To oczywiście “ustawiło” końcówkę. Jak się okazało Run’N Gun nie udało się odpowiedzieć rywalom.
MVP meczu: Tomasz Jankowski (33 pkt, 9 zb, 4 as, 2 prz, 2 bl)