PIERWSZA LIGA: RAPORT PO 18/19.03.2023

Hutnik Warszawa, Polibuda i Avenga trzymają się mocno. Czołowe drużyny poprzedniego sezonu nie straciły nic ze swojej energii. Z tonu trochę spuścili Piaseczusets, ale oni jak zwykle zrobią swoje w play off, a do tej części sezonu jest jeszcze dużo czasu, więc i formę da radę zbudować. Bez zwycięstwa pozostają Get Wow Team.

🏀 Towarzystwa w dolnej części tabeli dotrzymują im Shtopke Basket, Blazers oraz Bat Mocy, jednak te drużyny dały radę już w tym sezonie zaliczyć na swoich kontach choć jeden sukces.
🏀 Całkiem dobrze wyglądają Ostap Rusztowania. Cieniem na ich pozycji kładzie się ostatnia wysoka przegrana z ligowymi debiutantami, ale tak bywa, kiedy gra się w mocno okrojonym składzie.
🏀 Bardzo solidnie prezentują się prowadzone przez Rafała Wiśniewskiego Orły Temidy. Dwa zwycięstwa to dobry wynik, a jeżeli dodamy do tego minimalną przegraną w starciu z Ostap Rusztowania, to widzimy ekipę groźną dla sporej części pierwszoligowej stawki.
.
Oto co działo się w ostatnią niedzielę
🏀 SHTOPKE BASKET vs. OSTAP RUSZTOWANIA (67:58)
“Ostapy” zaczęli fatalnie, Shtopke Basket wybornie. Wynik 24:10 po dwunastu minutach ustawiło starcie już do samego końca. Ostap Rusztowania walczyli dzielnie, mozolnie odrabiali straty. Doszli rywali na -5, ale w końcówce zabrakło szczęścia. Shtopke Basket z pierwszym zwycięstwem w Lidze WBA.
MVP meczu: Serhii Horbenko (27 pkt, 11 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl)
🏀 ORŁY TEMIDY vs. BLAZERS (61:59)
Mecz teoretycznie toczył się pod dyktando “Orłów”. Problemem dla nich była systematyczność. To przez braki w tym względzie Blazers udawało się odrabiać kilkukrotnie straty sięgające ponad 10 punktów. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w ostatnich kilkunastu minutach. Tuż przed końcem trzeciej odsłony Blazers byli dokładnie na -10 i to wtedy zabrali się za odrabianie strat. Dość sprawnie zeszli do -5 by tuż przed końcem doprowadzając wreszcie do remisu. Zwycięstwo swojej drużynie dał Tomasz Czubak trafiając rzut na kilkadziesiąt sekund przed końcem starcia. Przeciwnicy próbowali odpowiadać, ale ich dwie próby zza łuku nie odnalazły drogi do kosza.
MVP meczu: Rafał Wiśniewski (23 pkt, 11 zb, 6 as, 4 prz)
🏀 MB MOTORS PIASECZUSETS vs. AVENGA (62:83)
Dość przypadkowy, rezerwowy skład nie był w stanie dać mistrzom ligi zwycięstwa w starciu z tak doświadczoną ekipą, jaką są Avenga. W ostatniej kwarcie starcia było widać po nich zmęczenie i brak pomysłu na zdobywanie punktów. Avenga doskonale to wykorzystali.
MVP meczu: Łukasz Biegajło (16 pkt, 7 zb, 3 as)
🏀 BAT MOCY vs. HUTNIK WARSZAWA (63:87)
Bardzo fajne trzydzieści minut, dużo walki i nagle wszystko to się skończyło. Hutnik Warszawa zamknęli mecz dosłownie w 5-6 minut zaliczając w tym czasie serię 17:0! Ostatnia odsłona upłynęła nam pod znakiem swobodnej zabawy, w ramach której wicemistrzowie powiększyli dystans dzielący ich od rywali do finalnych 24 “oczek”.
MVP meczu: Michał Witosławski (19 pkt, 8 zb, 5 as, 3 prz, 1 bl
🏀 NTL vs. GET WOW TEAM
Get Wow Team tylko w pierwszych minutach meczu byli w stanie prowadzić z NTL w miarę wyrównaną walkę. Zanim pierwsza kwarta dobiegła końca NTL byli już na +11. W zasadzie przez cały mecz utrzymywali już rywali dystans nie pozwalając im zbliżyć się na mniej niż 9 “oczek”.
MVP meczu: Marcin Korkosz (21 pkt, 12 zb, 3 as, 1 prz)