DRUGA LIGA: RAPORT PO 20/21.05.2023

Mamy już komplet półfinalistów bieżących rozgrywek drugoligowych. Do wcześniej wyłonionych – Nie Daj Za Trzy i GoForTheWin.pl – dołączyli Banksters oraz Run’N Gun. Taki zestaw gwarantuje nam naprawdę ciekawe starcia. W strefie play out bliżej utrzymania są Vabank i Hawajski Śnieg. Obie ekipy bardzo pewnie wygrały swoje mecze.
🏀 2. RUNDA PLAY OFF (drużyny z miejsc 3-6)
BANKSTERS vs. FASOLKI (66:52)
Pierwsza połowa z lekkim wskazaniem na Banksters, ale jednak panowie z Fasolek radzili sobie całkiem nieźle. Tylko raz przewaga Banksterów sięgnęła 9 punktów, ale całkiem szybko została zniwelowana. Dopiero pod koniec drugiej kwarty udało im się wyjść na +11. Po zmianie stron kontynuowali skuteczną grę i dość szybko wyszli na +20. Waleczni reprezentanci Fasolek próbowali jeszcze ambitnie odrabiać straty, ale patrząc obiektywnie nie byli w stanie już zagrozić pozycji Bankstersów.
MVP meczu: Michał Rokicki (22 pkt, 4 zb, 3 as, 2 prz)
RUN’N GUN vs. NLB (63:52)
Run’N Gun dosłownie wyrwali zwycięstwo z rąk NLB. O ich zwycięstwie zadecydowały detale. W pierwszej kolejności była to przewaga na tablicach oraz lepsza obrona, która powstrzymała rywali na poziomie 29 proc. skuteczności w rzutach z pola. To te elementy były kluczowe w ostatniej odsłonie, kiedy Run’N Gun odjechali przeciwnikom na stosunkowo bezpieczne 14 punktów. NLB zaliczyli co prawda jeszcze “run” 8:0, ale chwilę później przyszła riposta rywali.
MVP meczu: Bartek Ciszewski (6 pkt, 12 zb, 3 as, 2 prz, 3 bl)
🏀 2. RUNDA PLAY OUT
HAWAJSKI ŚNIEG vs. LIT (67:44)
“Hawajczycy” od pierwszych minut starali się ustalić warunki, na jakich toczył się będzie mecz. Ich warunki. Pierwsza kwarta to ich całkowita dominacja i 16-punktowe prowadzenie na jej koniec. W drugiej kwarcie ich przewaga jeszcze wzrosła. Było +19, bardzo dobrze… i wtedy do głosu doszli rywale. Cóż to pył za powrót! W połowie trzeciej kwarty byli już tylko na -2. wydawało się, że już do końca będziemy świadkami pięknej, zaciętej rywalizacji. Nic podobnego. Po ewidentnym kryzysie do głosu doszli ponownie reprezentanci Hawajskiego Śniegu. Początek ostatniej odsłony i ich prowadzenie w meczu po raz pierwszy sięgnęło 20 “oczek”. Lit bezradnie przyglądali się poczynaniom rozpędzonych rywali. Nie dało się już ich zatrzymać.
MVP meczu: Maciej Kluczko (24 pkt, 26 zb, 3 as, 3 prz)
VABANK vs. HOMIES (95:64)
Tutaj bardzo szybko wszystko się wyjaśniło niczym w filmie Hitchcocka. Vabank zaczeli od mocnego uderzenia, a potem ich napór tylko rósł, a już co najmniej utrzymywał się na poziomie niedostępnym dla rywali. Pierwsza odsłona i było już +15. Koniec drugiej i przewaga Vabank urosła do 27 “oczek”. I tak już zostało do końca.
MVP meczu: Ivan Rudakov (20 pkt, 16 zb, 2 as, 4 prz, 3 bl)
Wyróżnienie: Michał Kowalczyk za wszechstronną linijkę (10 pkt, 8 zb, 10 as, 4 prz)
Przed nami półfinały oraz ostatnia runda play out. W parze Homies vs. Lit przegrany pożegna się z Drugą Ligą.