PIERWSZA LIGA: RAPORT PO 20/21.05.2023

Hutnik Warszawa bezradny w konfrontacji z szybkimi i skutecznymi Blazers. Bat Mocy kończą sezon zwycięstwem nad Shtopke Basket. Piaseczusets z genialnym finiszem w starciu z NTL. Get Wow Team nadal w gazie rozstrzelali Ostap Rusztowania. Sporo roszad w tabeli. Jeden z kapitanów nazwał ostatni weekend “kolejką cudów”. Niewiele się pomylił.

🏀 POLIBUDA vs. ORŁY TEMIDY (102:56)
Polibuda zaliczyła ostatnio serię trzech przegranych z rzędu, więc okazałe zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej z pewnością było im potrzebne. Orły Temidy  w jakimś sensie ułatwili im zadanie z pewnością nie przychodząc w optymalnym składzie. Panowie z Polibudy systematycznie budowali swoje prowadzenie, tak mniej więcej +10 na każdą kwartę.
MVP meczu: Mateusz Nesterowicz (24 pkt, 11 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl)
🏀 BAT MOCY vs. SHTOPKE BASKET (72:55)
Nie da się ukryć, że Shtopke przyszli na mecz w słabszym składzie niż to mają w zwyczaju, więc ich szanse na zwycięstwo z miejsca nico spadły. Po pierwszej kwarcie okazało się, że na dodatek trafili na świetnie dysponowanych rywali, którzy poza kilkoma pierwszymi minutami byli w stanie bardzo sprawnie kontrolować wydarzenia na boisku. Zanim minęło dwanaście minut panowie z Bata Mocy byli już na +11. W drugiej odsłonie utrzymywali bezpieczną przewagę, by po zmianie stron dokręcić śrubę i wyjść nawet na +24. To zdecydowanie podcięło skrzydła ich rywalom, którzy nawet przez chwilę nie zagrozili już ich pozycji.
MVP meczu: Artur Saczuk (31 pkt, 14 zb, 4 as, 1 prz)
🏀 HUTNIK WARSZAWA vs. BLAZERS (74:107)
Szok i niedowierzanie. Tyle można powiedzieć na temat pierwszej połowy w wykonaniu Blazers. Zagrali na niewiarygodnej, abstrakcyjnej wręcz energii i skuteczności finalnie wygrywając pierwszą część meczu 42:18! W drugiej odsłonie nie byli już tak błyskotliwi, ale i tak przed zmianą stron prowadzili z wicemistrzami ligi 69:41! Druga połowa była już z grubsza wyrównana. Ale po wcześniejszych ciosach “Hutnicy” już się nie podnieśli.
MVP meczu: Alexander Semenchenko (28 pkt, 4 zb, 2 as, 2 prz)
🏀 NTL vs. MB MOTORS PIASECZUSETS (52:70)
Końcowy wynik zupełnie nie oddaje tego, ile wysiłku musieli włożyć w zwycięstwo panowie z Piaseczusets. NTL od pierwszych minut starali się zdominować strefę podkoszową. Mieli do tego solidne podstawy, ponieważ ich wysocy od pierwszych minut świetnie weszli w mecz. Intensywna walka, bardzo fizyczna i bezpardonowa, trwała przez ponad czterdzieści minut. Na siedem minut przed końcem NTL tracili do przeciwników tylko jeden mały punkt. Szykowała się niesamowita końcówka. W tym momencie niespodziewanie obraz gry zmienił się o 180 stopni. Ja nawet nie wiem, jak to opisać, więc przedstawiam suche fakty. Piaseczusets wygrali te siedem minut 17:0!
MVP meczu: Tomasz Wójcikowski (33 pkt, 5 zb, 4 as, 3 prz)
🏀 GET WOW TEAM vs. OSTAP RUSZTOWANIE (78:65)
Ostatnie starcie rundy zasadniczej miało jednocześnie zadecydować, kto zajmie ostatnie miejsce premiowane grą w play off. Nie dziwi więc, że od pierwszych minut na parkiecie WBA Areny trwała zacięta walka, a obie strony nie szczędziły sobie “uprzejmości”. W pierwszej odsłonie to Ostapy zaprezentowali się z lepszej strony uciekając rywalom na +8. Ci oczywiście ani myśleli odpuszczać. Tuż po rozpoczęciu drugiej kwarty na tablicy mieliśmy już remis. Taki wynik widzieliśmy również na koniec pierwszej połowy. W część meczu jak burza weszli Get Wow. Z każdą minutą nabierali rozpędu, by wreszcie zaliczyć okraszony kilkoma trójkami “run” 18:2. W ostatniej kwarcie przez kilka minut nadal budowali swoją przewagę, która w najwyższym punkcie urosła do 25 “oczek” (73:48). Finałowe minuty należały do Ostapów, ale nie mogło to już zmienić ich położenia. Sprawa uczestnictwa w play off była rozstrzygnięta.
MVP meczu: Marcin Krysiak (18 pkt, 8 zb, 8 as)