TRZECIA LIGA: RAPORT PO 20/21.05.2023

Dzikie Koty nie obronili 4. miejsca w tabeli. Przegrany pojedynek z TEKOpro zepchnął ich na 6. miejsce w tabeli. Miejsce w czołowej ósemce, po wysokim zwycięstwie nad Basket Kocjana, wywalczyli Warsaw Sharks. Słowo “wysokim” jest w tym miejscu kluczowe. To właśnie rozmiary zwycięstw, tego oraz w starciu z Ambitnymi Amatorami, pozwoliły im awansować do play off.

🏀 HORNETS WYSZKÓW vs. KOMANDOSI JEDZĄ GWOŹDZIE (64:81)
Na koniec swojej przygody w debitanckim sezonie w Lidze WBA chłopaki z Wyszkowa zagrali po prostu bardzo dobry mecz. Była skuteczność rzutów, była dobra obrona, zabrakło jedynie trochę doświadczenia. Nie mamy wątpliwości, że jeżeli będą dalej z nami, to i tutaj sprawy pójdą we właściwym kierunku. Świetna pierwsza kwarta, walka punkt za punkt, odrobienie 7-punktowej straty. Tak wyglądała w ich wykonaniu pierwsza odsłona. Komandosi naprawdę starali się zdominować wydarzenia na placu, jednak Hornets cały czas potrafili znaleźć na to odpowiedź. Dopiero po zmianie stron Komandosom udało się nieco odjechać młodym przeciwnikom, ale tym razem nie mogli spokojnie czekać na koniec zawodów. 16-punktowa zaliczka nie wiadomo kiedy stopniała do 8 “oczek” i ponownie trzeba się było spinać, żeby dowieźć zwycięstwo. Ostatecznie wszystko dla Komandosów skończyło się dobrze, ale Hornets Wyszków zasługują na najwyższe uznanie.
MVP meczu: Maksymilian Woźnicki (31 pkt, 16 zb, 2 as, 2 prz)
🏀 WARSAW SHARKS vs. BASKET KOCJANA (91:64)
Warsaw Sharks skomplikowali sobie zycie gdzieś w połowie sezonu, kiedy oddali walkowerem mecz z ekipą z Wyszkowa. To własnie przez ten fakt do końca rundy zasadniczej musieli ostro pracować nad “małymi punktami”. Udało się. Starcie z Basket Kocjana było ukoronowaniem ich drogi. Od pierwszych minut ostro pracowali na końcowy sukces. 27-punktowe zwycięstwo to było dokładnie to, czego potrzebowali.
MVP meczu: Maciej Piotrowski (15 pkt, 18 zb, 3 as, 4 prz, 1 bl)
🏀 DZIKIE KOTY vs. TEKOpro (46:57)
Mecz, w którym stawką było 4. miejsce w tabeli, zaczął się od regularnej wymiany ciosów. Przez jakieś dziesięć minut żadnej ze stron nie udało się odjechać na więcej niż 2 punkty. Wreszcie szczęście uśmiechnęło się do TEKOpro. Kolejne udane akcje pozwoliły im jeszcze przed końcem drugiej kwarty wyjść na +13. Końcówka tej części spotkania oraz w zasadzie cała trzecia kwarta należały jednak do przeciwników. Dzikie Koty zagrali naprawdę dwanaście minut, zwłaszcza w obronie. Przewaga TEKOpro spadła w pewnym momencie do -3, wiec kwestia zwycięstwa ponownie stała się otwarta. Dopiero w ostatniej odsłonie sprawy ponownie ułożyły się po myśli późniejszych zwycięzców. Mecz ustawiła seria 8:0 dająca TEKOpro 14 punktów zaliczki nad rywalami.
MVP meczu: Mariusz Jakubiuk (21 pkt, 7 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl)
🏀 SSMK PROTRAVEL SOCHACZEW vs. WOLVES (88:56)
Mecz toczący się pod całkowitą kontrolą Socho. No… może pierwsze minuty nie wyglądały tak, jakby tego chcieli, ale później dość pewnie wyszli na prowadzenie i już do końca regularnie je powiększali. Była skuteczna obrona, wymuszanie na rywalach kolejnych błędów, a następnie skuteczne egzekwowanie przewag po atakowanej stronie parkietu.
MVP meczu: Konrad Spławski (16 pkt, 3 zb, 8 as, 1 prz, 1 bl)
🏀 AMBITNI AMATORZY vs. WARSAW GREEN GOOSE (70:41)
Ambitni Amatorzy tym razem zdecydowanie lepsi od “Gęsi”. Te zagrały tak, jakby ktoś podciął im skrzydła. W pierwszej kwarcie zdecydowanie zawiodła skuteczność rzutów. Dwa trafienia na przestrzeni dwunastu minut to trochę za mało, żeby toczyć wyrównaną walkę. Kolejne odsłony wyglądały pod tym względem zdecydowanie lepiej, ale i rywale lepiej radzili sowbie w ofensywie ostatecznie wygrywając wszystkie kwarty.
MVP meczu: Łukasz Błesznowski (20 pkt, 16 zb, 3 as, 3 prz)