DRUGA LIGA: RAPORT Z 1/2.10.2022

DRUGA LIGA wróciła po wakacjach. Mamy piętnaście żądnych zwycięstw drużyn, które powalczą o awans na wyższy poziom rozgrywkowy. W pierwszej kolejce zanotowaliśmy tylko jeden wyrównany mecz. Reszta… no cóż… bez większej historii.

🏀 LITUANICA WARSAW vs. NCAB BASKETBALL (67:35)
Bardzo jednostronne spotkanie. Mistrzowie poprzedniego sezonu nie mieli litości dla debiutantów. Ci mają o czym myśleć. Czas na lepszą organizację gry, bardziej przemyślane i skuteczne ataki oraz efektywną obronę. Bez tych elementów o zwycięstwa będzie trochę trudno.
🏀 GoForTheWin.pl vs. HAWAJSKI ŚNIEG (37:60)
Wakacyjna przerwa nie zrobiła na “Hawajczykach” większego wrażenia. W starciu z GoForTheWin.pl bardzo szybko dały o sobie znać ich waleczność i skuteczne wykorzystywanie błędów przeciwników. Starcie bardzo szybko przybrało jednostronną formę.
🏀 FASOLKI vs. NIE DAJ ZA TRZY
Nie daj za trzy przystępują do sezonu w bardzo ciekawym zestawieniu. W starciu z Fasolkami nie wszystko jeszcze działało, ale potencjał jest ogromny. Na razie kłopotliwym przeciwnikiem byli dla nich reprezentanci Fasolek, którzy przez całą pierwszą połowę w zasadzie dyktowali warunki na placu. Nie Daj Za Trzy dopiero ostatnie półtorej kwarty zagrali jak należy. W tym czasie odrobili kilka punktów straty wychodząc finalnie na +10. Było nerwowo, skończyło się spokojnie.
MVP meczu: Maciej Staszewski – 18 pkt, 8 zb, 2 as.
🏀 SAHEL vs. HOMIES (75:72)
Można powiedzieć, że w Sahelu bez zmian. Finalni wicemistrzowie Drugiej Ligi z poprzedniego sezonu jak nikt opanowali sztukę komplikowania sobie życia. Żadna przewaga nie jest dla nich godna utrzymania. Za to nerwowa końcówka? Bezcenna! Starcie z Homies zaczęli fatalnie od 11-punktowej straty. Zanim się obejrzeliśmy doprowadzili do remisu, a w kolejnych minutach, jeszcze w drugiej kwarcie, byli już na +14! Wydawało się, że kontrolują sytuację. Nic bardziej mylnego. Po zmianie stron Homies wrzucili wyższy bieg odrabiając stratę i wychodząc na minimalne prowadzenie. Początek ostatniej odsłony stał pod znakiem wzajemnej wymiany uprzejmości, którą przerwać postanowili reprezentanci Sahela. Wypracowali sobie 10 punktów przewagi, ale i tym razem nie zamierzali jej szanować. Homies sprawnie zmniejszyli ją do 3 punktów. Kto wie, jak zakończyłby się ten mecz, gdyby nie upływający czas. Ten zadziałał na korzyść Sahela.
MVP meczu: Marcin Kosierb – 28 pkt, 9 zb, 3 prz, 1 bl.
🏀 RUN’N GUN vs. TEAM EUROPE (74:58)
Run’N Gun dobrze przepracowali okres wakacyjny. Kilku ciekawych, wszechstronnych zawodników z pewnością dobrze przysłuży im się w kolejnych spotkaniach. Mecz od początku do końca toczył się pod ich dyktando. Choć Team Europe nie dawali im spokoju, to jednak poza krótką chwilą na początku starcia, nie mogli się cieszyć z prowadzenia. W czwartej kwarcie Run’N Gun podkręcili tempo. Ich prowadzenie szybko urosło do +10, by w kolejnych minutach osiągnąć nawet +19. Było po meczu.
MVP meczu: Tomasz Sobiech – 25 pkt, 3 zb, 4 as, 3 prz.
🏀 VABANK vs. NLB (68:42)
Tutaj ani przez chwilę nie było mowy o wyrównanej rywalizacji. No, może na początku pierwszej odsłony. Potem na boisku rządziła już tylko jedna drużyna. Vabank jeszcze przed końcem pierwszej odsłony byli na +10. W drugiej ich prowadzenie po raz pierwszy przekroczyło barierę 20 “oczek”, by pod koniec starcia dobić do 30.
MVP meczu: Daniel Jastrzębski – 25 pkt, 10 zb, 1 as, 2 prz.
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
3. Liga

Previous article

TRZECIA LIGA: RAPORT Z 1/2.10.2022
1. Liga

Next article

PIERWSZA LIGA: RAPORT Z 1/2.10.2022