TRZECIA LIGA: RAPORT Z 1/2.10.2022

Zaczęło się! Ruszyliśmy z rywalizacją na wszystkich poziomach rozgrywkowych, ale tutaj powiemy wyłącznie o tym, co działo się w ostatnich dniach na poziomie TRZECIEJ LIGI. Rozegraliśmy pięć spotkań. Niesamowite zawody mają za sobą Warsaw Green Goose i Warsaw Sharks. Epickie starcie zakończyła dogrywka.

🏀 WOLVES vs. OBROŃCY Z TOBRUKU
Pierwsza połowa nie zapowiadała aż takiej klęski ligowych debiutantów. “Obrońcom” szło całkiem nieźle i po 24 minutach tracili do rywali tylko 9 punktów (35:26). O tym, co działo się w drugiej połowie będą jednak chcieli jak najszybciej zapomnieć. Dominacja Wolves nie podlegała w tej części meczu dyskusji.
MVP meczu: Maciej Kozioł – 19 pkt, 16 zb, 3 as, 3 prz
🏀 LITERY vs. TEKO PRO
Przez trzy kwarty na boisku B widzieliśmy całkiem wyrównane zawody. Żadnej ze stron nie udało się odskoczyć rywalom na więcej niż 6-7 punktów. Ostatnia odsłona to całkowita dominacja Literów, którzy w kilka minut wyjaśnili temat. W zasadzie nie wiadomo kiedy odjechali na ponad 10 punktów, by zatrzymać się dopiero przy +19.
MVP meczu: Marcin Krysiak – 22 pkt, 10 zb, 4 as, 2 prz
🏀 WILKI SKARYSZEW BASKET TEAM vs. AMBITNI AMATORZY
Debiutujące Wilki Skaryszew wyglądają na ekipę, która w tym sezonie może całkiem nieźle namieszać w Trzeciej Lidze. Starcie z Ambitnymi Amatorami zaczęli od sumiennej wymiany ciosów. Od drugiej kwarty byli stroną przeważającą, ale nie dominującą prowadząc najczęściej różnicą 3-5 punktów. W ostatnią kwartę wchodzili z 1-punktową zaliczką. Dość sprawnie udało im się jednak wyjść na +9, co okazało się kluczowe dla losów meczu.
MVP meczu: Seweryn Kryczka – 15 pkt, 10 zb, 3 as, 1 prz
🏀 INIEMAMOCNI vs. LIT
Świetne zawody. Jakieś 30 minut na remisie z lekkim wskazaniem na Iniemamocnych. LIT tylko raz w tym czasie byli na prowadzeniu, na chwilę i to tylko +1. Wygląda jednak na to, że wszystko co najlepsze miało dla nich dopiero nadejść. W połowie trzeciej odsłony oblicze meczu uległo gwałtownej zmianie. LIT odrobili 6-punktowąstratę do rywali i ani myśleli się zatrzymywać. Na początku ostatniej odsłony wyszli na +12, co oczywiście stawiało ich w niezwykle korzystnym położeniu. Iniemamocni walczyli jak zwykle. Sumiennie odrabiali stratę. Szło im doskonale, bo chwilę przed końcem meczu zeszli na -2. Ostatnie słowo należało jednak do rywali.
MVP meczu: Ulas Tezgor – 33 pkt, 7 zb, 2 as, 1 prz, 2 bl
🏀 WARSAW GREEN GOOSE vs. WARSAW SHARKS
Co to były za zawody! Wzmocnione “Gęsi” były w takim gazie, że mogło się tutaj zdarzyć wszystko. Skończyło się dogrywką. Cały mecz to była bardzo fajna gra “punkt za punkt”. Tylko dwukrotnie któraś ze stron była w stanie odskoczyć rywalom na więcej niż +5. Chwilę przed końcem regulaminowego czasu na +5 byli Warsaw Green Goose, ale nie udało im się utrzymać zaliczki. W dogrywce zdecydowanie lepiej wypadli Warsaw Sharks. Z zaskakującą, jak na warunki tego meczu, łatwością wypracowali sobie 10 punktów przewagi i finalnie wygrali zawody.
MVP meczu: Maciej Zadrożny – 16 pkt, 9 zb, 2 as, 1 prz.
Specjalne wyróżnienie: Jan Bordo – 16 pkt, 22 zb, 4 as, 3 prz, 3 bl.
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
1. Liga

Previous article

PREZENTUJEMY PODZIAŁ NA LIGI I TERMINARZ.
2. Liga

Next article

DRUGA LIGA: RAPORT Z 1/2.10.2022