DRUGA LIGA: RAPORT Z 15/16.10.2022

Idący przez sezon jak burza Run’N Gun. Fantastyczne, wyrównane starcie Bankstrsów z Vabank. Śmiało poczynający sobie niedawni III-ligowcy. Niewiarygodne załamanie formy drugiej drużyn poprzednich rozgrywek – Sahela. Tyle w skrócie. Po więcej zapraszamy do tekstu.

🏀 RUN’N GUN vs. NCAB BASKETBALL (66:58)
Nie zatrzymują się. Wola walki i przekonanie, że każdy mecz da radę wygrać pchają Run’N Gun do kolejnego zwycięstwa. Debiutujący w lidze NCAB byli o jedną kwartę od sprawienia sobie prezentu w postaci pierwszego zwycięstwa w sezonie. Przez blisko trzydzieści minut wydawało się, że mają mecz pod względną kontrolą. W połowie prowadzili nawet +15. Przeciwnicy strasznie się szarpali w przedziwnych okolicznościach oddając rzuty i tracąc kolejne piłki. Nagle wszystko się zmieniło, a sytuacja z komfortowej w kilka minut zmienił się w dramatyczną. Run’N Gun po zmianie stron zabrali się ostro do pracy. Trzecią odsłonę wygrali aż 11 punktami, a kolejną aż 13! Łącznie 24 punkty przewagi na przestrzeni 24 minut! Wyrwali z rąk rywali wydwało się pewne zwycięstwo.
MVP meczu: Bartek Ciszewski – 18 pkt, 9 zb, 4 as, 1 prz.
🏀 GoForTheWin.pl vs. LITUANICA WARSAW (42:54)
Dla GoForTheWin.pl mam dwa słowa: “skuteczność” i “zbiórka”. Przy 20 proc. z gry i wyraźnie przegranej desce zwyczajnie nie da się wygrywać, a 12-punktowa przegrana to jest “najniższy wymiar kary”. Owszem, rywale też mieli nie najlepsze momenty. Na przykład na przełomie 1q i 2q stracili 10 punktów z rzędu i na chwilę – jedyną w całym spotkaniu – prowadzenie. Lituanica wyraźnie szukają jeszcze swojego stylu, ale w odróżnieniu od rywali chociaż przeplatali te słabsze minuty całkiem niezłymi. Finalnie mieli w końcówce mecz pod względną kontrolą.
MVP meczu: Krzysztof Ligocki – 8 pkt, 13 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl.
🏀 NIE DAJ ZA TRZY vs. NLB (87:71)
Nie Daj Za Trzy zagrali dopiero drugi mecz w sezonie, ale w obu przypadkach prezentowali się przyzwoicie. W starciu z pogubionymi na starcie rozgrywek NLB wyglądali dużo lepiej. Solidna skuteczność rzutów, dobra praca na tablicach, na pewno trochę za dużo strat. Tak czy owak mecz mieli pod względną kontrolą prowadząc od początku do końca. W pierwszej połowie NLB byli jeszcze w stanie stawiać im czoła. Od połowy trzeciej kwarty grający w szóstkę przeciwnicy wyraźnie opadli z sił oddając pole Nie Daj Za Trzy. Ci dość szybko z +3 wyszli na +16 na koniec trzeciej odsłony. W ostatniej kwarcie przebili 20 “oczek”.
MVP meczu: Maciej Staszewski – 20 pkt, 16 zb, 1 prz, 2 bl.
Na uznanie zasługuje postawa debiutującego w tym sezonie w szeregach NDT Patryka Grabarczyka, który ostatecznie był najlepiej punktującym w swojej drużynie i dołożył do puli 6 zbiórek i 8 asyst.
🏀 VABANK vs. BANKSTERS (61:65)
Bardzo ciekawy mecz. Prawdziwy “roller coaster”. Początek dla Vabank, ale po kilku minutach na prowadzenie wychodzą Bankstersi. Budują 10-punktowe prowadzenie, a następnie oddają inicjatywę w ręce rywali, którzy w kilka minut odrabiają straty i w połowie meczu są na +1. Po zmianie stron drużyny walczą punkt za punkt. Na chwilę na +4 są Vabank, a już po chwili tyle samo tracą do rywali. Tak kończy się trzecia odsłona. Początek ostatniej kwarty to ponownie lepsza postawa Banksters, których prowadzenie wzrasta do 7, potem 10, a wreszcie nawet 12 punktów (63:51). Jest dobrze, a pierwsze zwycięstwo w sezonie jest na wyciągnięcie ręki. I co się dzieje? Vabank walczą. Rozgrywają świetne minuty. Błyskawicznie odrabiają większość strat na niecałą minutę przed końcem dochodząc przeciwników na ledwie 2 punkty! Końcówka jest bardzo nerwowa. Banksters pudłują ‘trójkę”. Przeciwnicy walczący o remis rewanżują się stratą piłki. Po drugiej stronie dwa rzuty wolne wykorzystuje faulowany Michał Rokicki ustalając wynik końcowy.
MVP meczu: Michał Rokicki – 19 pkt, 5 zb, 4 as, 4 prz, 1 bl.
🏀 HOMIES vs. HAWAJSKI ŚNIEG (63:74)
Po zeszłotygodniowym walkowerze, który “Hawajczków” postawił w bardzo złej sytuacji ligowej, zobaczyliśmy drużynę walczącą, wręcz dominującą rywali. Starcie z Homies nie było w ich wykonaniu idealne, ale jednak nie da się ukryć, że byli w nim stroną dominującą. Od pierwszej kwarty starali się budować swoją przewagę. Szło im ze zmiennym szczęściem, bo rywale też mieli coś do powiedzenia, ale jednak to “Hawajczycy” kilkukrotnie byli na ponad +10 i ani na moment nie oddali prowadzenia. Najbliżej jego utraty byli w połowie czwartej kwarty, kiedy Homies po trafieniach Ireneusza Górnickiego i Marka Luto doszli ich na raptem 1 punkt (59:60). Odpowiedź reprezentantów Hawajskiego Śniegu była zdecydowana i ostateczna. Końcówkę spotkania wygrali aż 14:4.
MVP meczu: Karol Dmowski – 21 pkt, 7 zb, 1 as, 4 prz.
🏀 FASOLKI vs. THUNDER FALCONS (65:52)
Fasolki to ekipa co mecz pokazująca wielki charakter i czyhająca na chwile słabości rywali. W przypadku Thunder Falcons miało to miejsce w trzeciej kwarcie meczu. Do tego momentu drużyny szły łeb w łeb. Fasolki miały więcej do powiedzenia, ale ich prowadzenie tylko raz przekroczyło 5 punktów. Na początku trzeciej kwarty Falcons doprowadzili do remisu (30:30) i w tym momencie… polegli przegrywając do końca trzeciej odsłony aż 13:2, do tego jedyne punkty zdobywając z linii rzutów wolnych. Z nastaniem czwartej kwarty oczywiście zabrali się do odrabiania strat. Niestety nie szło im najlepiej. Zdobywali dużo punktów, ale równie dużo tracili. Ostatecznie lepiej na tej wymianie uprzejmości wyszli rywale wygrywając czwartą kwartę 2 punktami, a cały mecz 13.
MVP meczu: Tomasz Jezior – 17 pkt, 7 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl.
🏀 SAHEL vs. TEAM EUROPE (45:75)
“Nie potrafię znaleźć choćby jednej rzeczy, którą zrobiliśmy dziś dobrze” – to słowa jednego z liderów Sahela. W zasadzie więcej komentarza nie potrzeba. 24 proc. z gry, 19 proc. zza łuku, zbiórka przegrana 33-57, do kompletu 14 strat. Team Europe zwyczajnie zdemolowali aktualnych wicemistrzów Drugiej Ligi. Prowadzili niemal od samego początku i – całkowicie zasłużenie – do samej mety.
MVP meczu: Matej Zontar – 10 pkt, 12 zb, 1 as.