TRZECIA LIGA: RAPORT Z 15/16.10.2022

Jeden zacięty mecz to trochę za mało, żeby kolejkę uznać za ekscytującą. Możemy cieszyć się jeszcze kłopotami, jakich “Gęsi” narobiły Literom. Pewne zwycięstwa odniosły oba “wilcze stada” – Wolves oraz Wilki Skaryszew – oraz Iniemamocni. Pauzowali LIT.

🏀 WARSAW SHARKS vs. WOLVES (52:56)
Pierwsza połowa meczu bardzo ciekawa. Dużo się działo. Wolves nieco uciekli w drugiej kwarcie, ale ich przewaga była dość nieznaczna. Dowodem na to był przełom drugiej i trzeciej odsłony, kiedy “Rekiny” nie tylko odrobiły straty, ale zdołały wyjść na minimalne prowadzenie. Taki obrót spraw wyraźnie pobudził późniejszych zwycięzców. Zaliczyli bardzo solidną serię punktową wychodząc aż na +18. Wydawało się, że emocje w tym starciu właśnie się skończyły. Innego zdania byli Warsaw Sharks, którzy zabrali się za energiczne odrabianie srat. Teraz to oni mieli więcej do powiedzenia zdobywając w ostatniej odsłonie ponad dwukrotnie więcej punktów od rywali. Przewaga Wolves topniała z każdą minutą, jednak do pełni sukcesu zabrakło właśnie czasu. Skończyło się na -4.
MVP meczu: Maciej Kozioł z iście monstrualnymi cyferkami: 19 pkt, 23 zb, 3 as, 2 prz.
🏀 WILKI SKARYSZEW BASKET TEAM vs. OBROŃCY Z TOBRUKU (69:43)
Wilki ze Skaryszewa z meczu na mecz pokazują, że w tym sezonie mogą być na poziomie Trzeciej Ligi liczącą się siłą. Starcie z Obrońcami z Tobruku od początku było pod ich kontrolą. Przeciwnicy ani przez sekundę nie byli w tym meczu na prowadzeniu. Z początku ich przewaga nie była duża. Jeszcze na początku trzeciej odsłony było to tylko +10. Kolejne minuty pokazały jednak, jaką przewagą w tym meczu dysponują Wilki. W czwartej odsłonie ich przewaga przekroczyła 30 punktów. Było po meczu.
MVP meczu: Michał Majewski – 15 pkt, 4 zb, 2 as, 3 prz.
🏀 AMBITNI AMATORZY vs. INIEMAMOCNI (52:82)
Kolejny z meczów, gdzie jedna ze stron miała sprawy pod całkowitą kontrolą. Iniemamocni jeszcze w pierwszej kwarcie zbudowali 10-punktową przewagę i nie niepokojeni utrzymywali ją do końca trzeciej kwarty. W ostatniej odsłonie wykorzystali zmęczenie rywali i odjechali na 30 punktów.
MVP meczu: Tomasz Jankowski – 19 pkt, 11 zb, 4 as, 1 prz, 4 bl.
🏀 WARSAW GREEN GOOSE vs. LITERY (53:80)
Pierwsza połowa miała dwa oblicza. W pierwszej kwarcie swoją 10-punktową przewagę budowali Litery. Kiedy już do tego doszło wyraźnie spoczęli na laurach, a “Gęsi”  błyskawicznie doprowadziły do remisu. Druga kwarta zakończyła się kilkupunktowym prowadzeniem Literów. Po zmianie stron to oni postanowili bardzo szybko wyjaśnić losy meczu. Trzecia kwarta jeszcze nie dobiegła końca, a na tablicy wyników było +20 na rzecz 3. drużyny poprzedniego sezonu. W ostatniej odsłonie stronom wiodło się to lepiej, to gorzej, ale odwrócić losów meczu reprezentantom Warsaw Green Goose już się nie udało.
MVP meczu: Marcin Tuz – 15 pkt, 13 zb, 3 as, 4 prz.
🏀 TANDER LEGENDS vs. TEKOpro (48:100)
Tutaj w zasadzie od początku do końca sprawy na boisku miały się tak samo. TEKOpro systematycznie budowali swoją przewagę. Poza drugą kwartą wszystkie pozostałe zamykali powiększeniem swojej przewagi o około 15-20 punktów. I tak zamknęli cały mecz.
MVP meczu: Albert Weikum – 10 pkt, aż 20 zb, 4 as, 1 prz, 1 bl.