DRUGA LIGA: RAPORT Z 8/9.10.2022

DRUGA LIGA rozegrała kolejne mecze. No… powiedzmy, że nie wszyscy. Panowie z Hawajskiego Śniegu niestety wystawili swoich rywali z Sahela. Z pozostałych spotkań co najmniej kilka zasługiwało na uwagę. Świetnym finiszem w starciu z Thunder Falcons popisali się panowie z Vabank.

🏀 HAWAJSKI ŚNIEG vs. SAHEL (0:20 walkower)
🏀 NCAB BASKETBALL vs. HOMIES (54:64)
Trzy ciekawe i bardzo wyrównane kwarty zakończyła totalna dominacja Homies na przełomie trzeciej i czwartej odsłony. To wtedy odrobili kilka punktów straty do rywali i wysforowali się na +15. Do końca kwarty pilnowali wyniku i nie pozwolili zbliżyć się rywalom na mniej niż 8 punktów.
MVP meczu: Michał Łupienko – 4 pkt, 13 zb, 2 prz, 3 bl.
🏀 TEAM EUROPE vs. GoForTheWin.pl (50:46)
Ciekawe, wyrównane spotkanie. Początek należał do Team Europe, którym udało się wyjść na +11. Już druga kwarta pokazała jednak, że przeciwnicy tanio skóry nie sprzedadzą. Otworzyli ją od spektakularnego “run’u” 13:0 wychodząc na niewielkie prowadzenie! Ostatecznie podczas zmiany stron Team Europe dysponowali jednak 2-punktową zaliczką. W kolejnych dwóch kwartach obie strony dość dobrze się pilnowały. Najwyższe prowadzenie w tych dwudziestu czterech minutach wynosiło jedynie 6 punktów i zaliczyli je w końcówce późniejsi zwycięzcy.
MVP meczu: Giorgi Dzidzishvili – 4 pkt, 13 zb, 3 as.
🏀 BANKSTERS vs. ORŁY TEMIDY (54:72)
Wyrównane jakieś 7-8 minut, a potem całkowita dominacja Orłów. To jednak nie może dziwić, jeżeli ich lider, Michał Samborski, notuje skuteczność 7/8 zza łuku trafiając ponad dwukrotnie więcej takich rzutów od całej drużyny przeciwnej! Właściwie to fatalna skuteczność obwodowa pogrzebała Bankstersów (3/22). PRzez cały mecz borykali się z około 10-punktową stratą do rywali w zasadzie w żadnym momencie meczu nie zagrażając drużynie przeciwnej.
MVP meczu: Michał Samborski – 24 pkt, 3 zb, 4 as, 4 prz.
🏀 LITUANICA WARSAW vs. RUN’N GUN
Run’N Gun zbudowali na ten sezon całkiem dobry, waleczny skład. W kolejnym meczu potrafią dzięki zaangażowaniu zdominować rywali nie pozostawiając złudzeń. “Litwini” Cieszyli się z prowadzenia tylko w pierwszej odsłonie. W drugiej totalnie polegli tracąc pod jej koniec 9 punktów. Jeżeli myśleli, że ze zmianą stron ich los isę odmieni, to byliu w błędzie. Run’N Gun jeszcze bardziej podkręcili tempo odskakując na ponad 20 “oczek”. Ostatnia odsłona była w praktyce remisowa. Lituanica nie byli w stanie podjąć walki.
MVP meczu: Patryk Rudawski – 16 pkt, 10 zb, 1 as, 1 prz.
🏀 NLB vs. FASOLKI
Pierwsze zwycięstwo na nowym poziomie rozgrywek zawsze smakuje wyjątkowo. Fasolkom musiało sprawić jeszcze więcej radochy, bo szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść w ostatniej kwarcie meczu. We wcześniejszych minutach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i tylko dwukrotnie przekroczyło 5 punktów. Ostatnią kwartę Fasolki otworzyli zbudowaniem 10-punktowego prowadzenia. To był klucz do zwycięstwa.
MVP meczu: Rafał Łupij – 15 pkt, 8 zb, 1 as, 1 prz.
🏀 THUNDER FALCONS vs. VABANK (66:73)
To był niesamowity finał dnia! Poza kilkoma minutami, głównie w drugiej odsłonie, na prowadzeniu byli Thnder Falcons. Ich prowadzenie nie było zbyt duże, ale na początku czwartej kwarty wynosiło 7 punktów. Kolejne minuty należały do Vabank, jednak w końcówce to nadal Falcons byli bliżej zwycięstwa będąc na +3. Dogrywkę dał Vabank Tomasz Piotrowski najpierw trafiając “trójkę”, a następnie wymuszając szarżę na jednym z rywali. W dodatkowych pięciu minutach początek należał ponownie do Falcons, ale kolejne minuty to dominacja Vabank. Ich drugie zwycięstwo w sezonie stało się faktem.
MVP meczu: Daniel Jastrzębski – 26 pkt, 8 zb, 2 as
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
3. Liga

Previous article

TRZECIA LIGA: RAPORT Z 8/9.10.2022
1. Liga

Next article

PIERWSZA LIGA: RAPORT Z 8/9.10.2022