TRZECIA LIGA: RAPORT Z 8/9.10.2022

Za nami druga kolejka TRZECIEJ LIGI. Tym razem rozegraliśmy cztery spotkania. Dwa z nich okazały się całkiem interesujące. Jeden mecz, pomiędzy Literami i Obrońcami z Tobruku, został przełożony i zostanie rozegrany za dwa tygodnie.

🏀 WARSAW SHARKS vs. INIEMAMOCNI (73:84)
Iniemamocni dobrze zaczęli całe spotkanie. Dzięki bardzo dobrej skuteczności już w pierwszej kwarcie wyszli na pokaźne prowadzenie (27:14). Kolejne odsłony stały pod znakiem kolejnych prób odrobienia strat w wykonaniu Warsaw Sharks. Najbliżej sukcesu byli w ostatniej odsłonie, kiedy zeszli do -7. Ostatnie słowo należało jednak do Iniemamocnych.
MVP meczu: Mikołaj Michalski – 25 pkt, 5 zb, 6 as, 1 prz.
🏀 LIT vs. WILKI SKARYSZEW BASKET TEAM (50:41)
LIT prowadzili w tym meczu od startu do mety, ale z pewnością nie mogą starcia zaliczyć do udanych. Zwłaszcza pierwsza odsłona mogła być dla nich, ale również ich rywali nieco… frustrująca. Obie strony zdobyły w niej łącznie 8 punktów. W kolejnych kwartach było już nieco lepiej, choć chłopakom ze Skaryszewa nadal szło jak po grudzie. Na początku ostatniej kwarty tracili już do rywali ponad 15 punktów i przy niezbyt imponującej skuteczności 23 proc. z gry ciężko im było myśleć o wygranej. Może kolejnym razem.
MVP meczu: Meric Kansak – 17 pkt, 9 zb, 5 as, 2 prz.
🏀 AMBITNI AMATORZY vs. TANDER LEGENDS (94:64)
Pierwsza w miarę wyrównana kwarta dawała Tander nadzieję. Kolejne dwanaście minut to był już jednak popis gry konkurentów, którzy w pewnym momencie prowadzili już 17-ma punktami. Po zmianie stron kontynuowali dobrą grę dobijając do +30. Było po meczu.
MVP meczu: Łukasz Błesznowski – 26 pkt, 6 zb, 4 as, 3 prz.
🏀 TEKO PRO vs. WARSAW GREEN GOOSE (47:30)
Ten mecz Gęsiom to jednak za bardzo nie wyszedł. W ich grze widać było za dużo chaosu. Popełnili aż 30 strat! Kiedy dołożymy do tego raczej fatalną skuteczność z gry, to mamy komplet nieszczęść. Pierwsza kwarta poszła jeszcze na konto Warsaw Green Goose, ale w drugiej odsłonie TEKOpro przejęli kontrolę nad meczem wychodząc pod jej koniec na +16. Choć w trzeciej kwarcie “Gęsi”| ruszyły nieco wynik schodząc z wynikiem do -7, to już w kolejnej odsłonie górą ponownie yli przeciwnicy.
MVP meczu: Maciej Tabaczar – 5 pkt, 6 zb, 3 prz
🏀 LITERY vs. OBROŃCY Z TOBRUKU (przełożony)