LIGA WZNAWIA ROZGRYWKI!!!

Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy wcześniej, po trzech weekendach przerwy postanowiliśmy zmienić podejście do naszego “covidowego lock out’u”. Przeprowadziliśmy liczne rozmowy z Waszymi kapitanami i w ich wyniku podjęliśmy decyzję o wznowieniu rozgrywek. Ponieważ nie wszystkie drużyny zdecydowały się wrócić do gry zmianie ulegnie kształt tabel, cały przyszły terminarz oraz system rozgrywek. Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółami.

Na tą chwilę na kontynuowanie rozgrywek zdecydowało się 6 drużyn z grona 1. Ligi oraz 9 drużyn z grona 2. Ligi, czyli wszystkie, które w poprzednich tygodniach deklarowały chęć kontynuowania rozgrywek oraz jedna z dotychczasowych przeciwników. Pozostałe ekipy otrzymały oczywiście propozycję dołączenia do tego grona. Na decyzję mają jednak czas do dzisiaj, do godziny 18tej. W przypadku podtrzymania decyzji i wstrzymaniu się od gry nie grożą im z tego tytułu jakiekolwiek konsekwencje, np. spadek do niższej ligi w przypadku 1-ligowców. Szanujemy ich decyzję i nie mamy prawa karać ich za nią. Rozgrywki wznawiamy dlatego, że w tej wyjątkowej sytuacji inne zespoły zwyczajnie chcą grać!

Jeżeli decyzje o wstrzymaniu się od gry zostaną podtrzymane będziemy zmuszeni do całkowitego przemeblowania terminarza oraz poważnych zmian w systemie rozgrywek. Na tą chwilę należy przyjąć, że zarówno terminarz widniejący na stronie, jak i ustalenia związane z systemem rozgrywek (publikowaliśmy je w postach na stronie) są nieaktualne. Poniżej prezentujemy w punktach, jak wyobrażamy sobie dalszą organizację sezonu.

 1. Dotychczasowe wyniki meczów z udziałem drużyn, które zrezygnowały z kontynuowania gry zostaną anulowane. Powstanie nowy terminarz, w którym uwzględnione zostaną wyniki i statystyki pozostałych, dotychczas rozegranych meczów.
 2. Powstanie nowy system rozgrywek uwzględniający nowe ramy czasowe oraz możliwości rozegrania sezonu. Zakładamy, że obecna edycja powinna się zakończyć najpóźniej w połowie lutego (13/14.02).
 3. Począwszy od weekendu 28/29.11 będziemy grali nieprzerwanie aż do Świąt Bożego Narodzenia (do weekendu 19/20.12). Następnie wznowimy rozgrywki zaraz po Nowym roku (2/3.01). Grając co weekend planujemy zakończyć sezon najpóźniej w połowie lutego (13/14.02). Jak łatwo zauważyć nie przewidujemy przerwy na zapowiedziane przez władze “nowe ferie”. Założyliśmy, że zgodnie z zaleceniami powstrzymacie się w tym czasie od wszelkich wyjazdów turystycznych.
 4. Kolejną edycję Ligi UNBA rozpoczniemy w weekend 27/28.02.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązania pozwolą nam rozegrać 48. sezon ligowy, cieszyć rywalizacją oraz wszelkimi sukcesami, a następnie płynnie przejść o kolejnej edycji. Oby nie przebiegała ona w takiej atmosferze, jak obecna. Jeżeli macie jakieś uwagi, pytania, sugestie, to bardzo chętnie się z nimi zapoznamy. Niezwykle cenimy sobie Wasze spostrzeżenia.

W trakcie przerwy w rozgrywkach nie doszło do wprowadzenia żadnych zmian w przepisach, które miałyby istotny wpływ na nasze rozgrywki. Mecze bez udziału publiczności nadal mogą się odbywać. Mamy dużą, wietrzoną halę, a nasze działania na obiekcie pozwalają na sprawdzanie uczestników (pomiar temperatury przy recepcji), a utworzenie dodatkowego wyjścia pozwala na ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Wszystkie nasze działania mają na celu dodatkowe minimalizowanie ryzyka.

Zasady obowiązujące na hali Camp4

 1. Obowiązkowe wejście przy recepcji “Camp4” i dezynfekcja rąk.
 2. Przez całą część wspinaczkową przechodzimy wyposażeni w maseczki ochronne zakrywające usta i nos.
 3. Zakazane jest nie korzystanie z szatni oraz pryszniców. Według nas za bardzo “podchodzi to” pod zakaz zgromadzeń.
 4. W bezpośrednim sąsiedztwie boiska (tuż przy drzwiach prowadzących bezpośrednio na halę gier) znajduje się “strefa zmiany obuwia“. Możecie tam również zdjąć odzież wierzchnią. Zalecamy przychodzenie na obiekt w strojach meczowych.
 5. Obowiązuje zakaz wstępu dla osób towarzyszących. Mecze są transmitowane i na tą chwilę jest to niestety jedyna forma oglądania spotkań.
 6. W trakcie trwania rozgrywek będziemy regularnie dezynfekowali piłki, płytę boiska oraz newralgiczne punkty.
 7. Osoby mające status rezerwowych zobowiązane są do przebywania wyłącznie w strefie ławki oraz noszenia maseczek ochronnych. Na ile będzie to możliwe prosimy Was o siadanie w znacznych odległościach od siebie.

Liczymy nadal na Wasz rozsądek. Jeżeli macie temperaturę, źle się czujecie itp., to nie przychodźcie na mecz i tyle.

W związku z zaistniałą sytuacją znieśliśmy obowiązek rozpoczęcia meczu w pięć osób. Sytuacja dla niektórych drużyn może się zmieniać niemal z godziny na godzinę, a nie chcemy, by z przyczyn niezależnych od Was w tabeli pojawiały się walkowery.

Aktualności

Previous article

21/22. LISTOPADA NIE POGRAMY.