PIERWSZA LIGA: RAPORT PO 25/26.03.2023

Hutnik Warszawa zalicza udany rewanż za finał poprzedniej edycji. Zawodnicy Polibudy nadal niepokonani. Avenga wygrywają rzutem na taśmę. I-ligowi debiutanci, Blazers i Shtopke Basket, radzą sobie coraz lepiej i wygrywają solidarnie po raz drugi w sezonie. Ostap Rusztowania zaliczają dołek formy.

🏀 BLAZERS vs. OSTAP RUSZTOWANIA (65:49)
Blazers są jak huragan. Kiedy dać im się rozkręcić ciężko ich zatrzymać. “Ostapy” od pierwszych minut nie radzili sobie za dobrze z szybko grającymi przeciwnikami. Blazers  cały czas mieli inicjatywę i w zasadzie kwestią czasu było, kiedy “odpalą”. Stało się to na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, kiedy obrona rywali dała im odjechać na +16. “Ostapy” próbowali jeszcze odrabiać straty. Udało im się ograniczyć przewagę rywali do 7 punktów, ale ostatnie słowo należało do Blazers, którzy w końcówce meczu ponownie odskoczyli na bezpieczny dystans.
MVP meczu: Ryan Mavhudzi (18 pkt, 4 zb, 4 as, 4 prz)
🏀 NTL vs. POLIBUDA (51:67)
NTL zaczęli bardzo dobrze. Jeszcze w pierwszej kwarcie byli na +11, więc mieli powody do zadowolenia. Wszystko co dobre skończyło się w ich przypadku w drugiej odsłonie. W pierwszej kolejności zaczęli mieć poważne problemy w ataku. W żadnej z trzech kwart nie zdobyli więcej niż 10 punktów trafiając zaledwie 9 z 36 rzutów z gry. Rywale umiejętnie wykorzystali sytuację. Kosz rywali dziurawili zza łuku Patryk Jasiński i Jarosław Bańda. Finał był taki, że pod koniec trzeciej odsłony Polibuda była już na +14. W ostatniej kwarcie ograniczyli się do kontrolowania bezpiecznego dystansu.
MVP meczu: Jarosław Bańda (19 pkt, 8 zb, 1 as, 1 prz)
🏀 ORŁY TEMIDY vs. AVENGA (58:59)
Jesteście doświadczonymi I-ligowcami i planujecie spokojnie przebrnąć przez starcie z II-ligowym beniaminkiem? Nawet nie próbujcie, bo możecie mieć problemy. Orły Temidy tylko pozornie nie mają za dużo argumentów. Wystarczy dać im trochę miejsca, dać się rozkręcić i macie kłopoty jak w banku! Przekonali się o tym panowie z Avenga, którzy przez całe 48 minut musieli ciężko pracować na piąte zwycięstwo w sezonie. Nie bez znaczenia była oczywiście fatalna skuteczność zza łuku. 6 trafień na 26 rzutów wobec obrony strefowej rywali okazało się czynnikiem decydującym. Do tego stopnia, że wiceliderzy tabeli dopiero minutę przed końcem po raz pierwszy wyszli na prowadzenie – z resztą po jednym z nielicznych celnych rzutów zza łuku.
MVP meczu: Artur Kijanowski (17 pkt, 2 zb, 8 as, 1 prz)
🏀 MB MOTORS PIASECZUSETS vs. HUTNIK WARSZAWA (78:81)
Ligowy szlagier tym razem idzie na konto Hutnika Warszawa. Jeden z tych meczów, które trzeba obejrzeć, bo opisać dramaturgii zwyczajnie nie sposób. Co można powiedzieć o tym meczu? Żadna ze stron jak zwykle nie zamierzała odpuszczać. Walka “punkt za punkt” trwała przez pełne 48 minut. Mieliśmy aż DWADZIEŚCIA TRZY (!!!) zmiany prowadzenia, około dziesięciu remisów. Super walka, mimo braku kilku kluczowych postaci sporo ciekawych akcji. Piaseczusets jeszcze na kilka minut przed końcem mieli mecz pod względną kontrolą (74:68). Finałowe minuty należały jednak do rywali, którzy zamknęli starcie “run’em” 13:2. Imponujące!
MVP meczu: Michał Witosłwaski (32 pkt, 10 zb, 8 as)
🏀 SHTOPKE BASKET vs. GET WOW TEAM (71:64)
Get Wow nadal walczą o pierwsze zwycięstwo w sezonie. W konfrontacji ze Shtopke nie byli bez szans. Były momenty, że radzili sobie całkiem nieźle, ale zasadniczo wyraźnie przegrywali z roślejszymi rywalami. Ci potrafili zdominować strefę podkoszową, skąd zdobyli ponad połowę swoich punktów. W przypadku jej zagęszczenia skutecznie razili rzutami z dystansu. Opłaciła się również agresywana gra do kosza, dzięki której wymusili aż 21 fauli rywali (wykonali w meczu aż 25 rzutów wolnych). Mimo wszystko Get Wow mieli szanse na wygranie tego starcia. Odrobili większość z 14-punktowej przewagi rywali. Do wyrównania zabrakło dwóch rzutów. Raz jest to mało, innym razem dużo.
MVP meczu: Kyrylo Podkovyrov (22 pkt, 6 zb, 5 as, 1 prz)