PLAY OFF’S – RAPORT: HUTNIK WARSZAWA MISTRZAMI WARSZAWY!!!

Wielki Finał tego sezonu to mecz-marzenie. Jak często zdarza się, żeby w meczu walka w zasadzie od poczatku do końca toczyła się punkt za punkt? Jak często zdarza się, żeby taki mecz kończył się dogrywką? Jak często zdarza się, żeby do tej dogrywki doprowadzał rzut oddany niemal równo z końcową syreną? I to wszystko tutaj mieliśmy!

🏀 FINAŁY
o 3. miejsce: AVENGA vs. SHTOPKE BASKET )
Panowie z Avenga po raz drugi z rzędu zajmują w rozgrywkach Ligi WBA najniższe miejsce na podium tym samym pięknie podsumowując zmierzający do końca i bardzo przecież udany dla nich sezon. Mecz o brąz, w którym ich rywalem byli Shtopke Basket był popisem ich umiejętności ofensywnych. Przeciwnicy zwyczajnie nie byli w stanie dotrzymać im kroku. Po pierwszej bardzo fajnej i wyrównanej kwarcie w kolejnej odsłonie Avenga zaczęli dość sprawnie budować swoje prowadzenie. Dobra skuteczność rzutów pozwoliła im odjechać w pewnym momencie na +30 “oczek”.
MVP meczu: Artur Kijanowski (21 pkt, 3 zb, 7 as, 1 prz)
Szczere gratulacje i powidzenia w kolejnej edycji!
.
.
FINAŁ: HUTNIK WARSZAWA vs. MB MOTORS PIASECZUSETS (77:76)
Serio niesamowite zawody i słowa nie są w stanie wypowiedzieć tego ile się w tym meczu działo. Lepiej spokojnie usiądźcie przed kompem i sobie to obejrzyjcie. Mecz dostępny na naszym kanale Tou Tube. Ja tutaj postaram się jedynie zareklamować ten mecz.
Po pierwsze. Drużyny w Wielkim Finale spotkały się po raz czwarty. Od zawsze są to pojedynki pełne emocji i najczęściej wyrównane.
Po drugie. Do tej pory drużyny dzieliły się zwycięstwami. Są regularne, jak Spurs na początku wieku, kiedy wygrywali tylko w lata nieparzyste. Piaseczusets zgarniają puchar zimą, a “Hutnicy” przed wakacjami.
Po trzecie. Jak często zdarza się, żeby w takim meczu był rzut na remis w samej końcówce i dogrywka?
Po czwarte. Jak często zdarza się mecz tak wyrównany, że w zasadzie przez całe zawody żadna z drużyn nie odjechała rywalom na więcej niż 6 punktów?
MVP WIELKIEGO FINAŁU: PAWEŁ ŁAPIŃSKI (30 pkt, 6 zb, 1 as, 1 prz)
.
.
EPILOG: We wtorkowym meczu barażowym z Pierwszą Liga pożegnali się panowie z Bata Mocy. Ich miejsce zajmą Banksters, któzy po bardzo dobrej drugiej połowie meczu wywalczyli sobie awans do najwyższej klasy rozgrywek.
.
Dziękuję wszystkim za fantastyczny sezon. Mam nadzieję, że z większością zobaczymy się już we wrześniu.
Marcin Krysiak
.
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡