PRZED NAMI 3. EDYCJA WBA – JESIEŃ 2023!

Mam świadomość, że jeszcze trwają w najlepsze wakacje i część z Was zwyczajnie jest myślami i ciałem gdzieś indziej. Ja jednak już od jakiegoś czasu myślę o zbliżającej się szybkimi krokami kolejnej edycji Warszawskiego Basketu Amatorskiego. Zapraszam wszystkich do potwierdzania swojej obecności w 3. edycji Ligi WBA! Czekam oczywiście zarówno na dotychczasowych, jak i nowych uczestników. Pozdrawiam. Marcin Krysiak

NAJWAŻNIEJSZE TERMINY
🏀 ZGŁOSZENIA: do 16. września 2023
🏀 START ROZGRYWEK: 23. września 2023
‼ PRZERWY: nie planuję
🏀 FINAŁ: przed świętami Bożego Narodzenia; rezerwowy termin: 7.stycznia.2024.
Kilka słów komentarza. Kalendarz nie pozostawił mi wyboru. Zaraz po świętach mamy Nowy Rok, a już od 13. stycznia 2024 startują warszawskie ferie szkolne. Stąd tak wczesne rozpoczęcie sezonu. Stąd chęć zamknięcia wszystkiego jeszcze w tym roku, albo na początku przyszłego. Nie za bardzo wyobrażam sobie, by te kilka najważniejszych rozstrzygnieś w sezonie rozwlekać na okres blisko półtoramiesięczny z Wielkim Finałem rozgrywanym dopiero w lutym. Stąd postanowiłem zamknąć ten sezon tak jak powyżej. Na szczęście w 2023 roku sprzyja nam kalendarz. W zasadzie nie ma tutaj okazji do żadnych długich weekendów itp. Tym samym startując 23. września będziemy mieli do dyspozycji trzynaście weekendów 2023 roku plus czternasty tuż po Nowym Roku. Sezon powinien się spiąć bez większych problemów.
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
🏀 WBA ARENA – KONWIKTORSKA 5/7. Obiekt na którym gramy wszystkim przypadł do gustu. Hala jest bardzo dobrze wyposażona. Dwa boiska pozwalają mi lepiej układać terminarz dostosowując go do Waszych potrzeb. Zaplecze pozwala nie tylko ugościć uczestników, ale jest gdzie “zakwaterować” również sędziów oraz przechowywać masę sprzętu. Nie bez znaczenia jest fakt, że obiekt znajduje się w centrum Warszawy, a co za tym idzie wszyscy uczestnicy mają stosunkowo blisko. Pewnym mankamentem są kwestie parkingowe, ale tutaj idealnego rozwiązania prawdopodobnie nie ma.
🏀 WARSZAWSCY SĘDZIOWIE. Nasze mecze sędziują najlepsi dostępni na rynku arbitrzy. Nie jest o nich łatwo, bo to grono niestety z roku na rok się kurczy i ma przez to coraz więcej pracy. Możecie mi jednak wierzyć, że robię co się da, żeby każdy mecz sędziowali ludzie na odpowiednim poziomie.
🏀 STATYSTYKI FIBA LIVE STATS. Od kilku lat mamy możliwość korzystania z aplikacji, która pracuje również na imprezach rangi mistrzostw świata oraz jest wykorzystywana przez ligi krajowe, między innymi wszystkie rozgrywki centralne organizowane w Polsce. Część z osób obsługujących mecze ma aktualne licencje FIBA. Gwarantują tym samym wysoką jakość zapisów statystycznych.
Niestety producent tego oprogramowania zmienił nieco swoją strategię marketingową i od tego roku korzystanie z programu jest odpłatne. Nie pozostanie to niestety bez wpływu na wysokość wpisowego.
🏀 OPRAWA MEDIALNA. Teksty opisujące wydarzenia na naszych boiskach, zdjęcia meczowe, transmisje LIVE, grafiki, głosowania na gracza kolejki – to wszystko przygotowuję dla Was osobiście. Wszystko znajdziecie na naszej stronie www oraz na łamach naszej strony na Facebook’u. Na kanale You Tube dostępne są transmisje spotkań Pierwszej Ligi. 
🏀 WPISOWE (edit). Po konsultacjach ze szkołą mogę ostatecznie podać kwoty wpisowego na 3. sezon ligowy. Będzie to: 
– dla Pierwszej Ligi: 5000 zł (kwota z VAT)
– dla Drugiej Ligi i Trzeciej Ligi: 4400 zł (kwota z VAT)
Przed nami kolejny emocjonujący sezon. Szykujcie formę. Budujcie składy. Widzimy się już za kilka tygodni na WBA ARENA!
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡