PLAY OFF’S – RAPORT: NIE DAJ ZA TRZY POTWIERDZILI WYSOKĄ DYSPOZYCJĘ!

Już na etapie ćwierćfinałów weszli na poziom zaangażowania i determinacji niedostępny dla innych ekip. W każdej rundzie do maksimum wykorzystywali swoje mocne strony i nie inaczej było w finale. Bankster to nie jest ekipa, której łatwo narzucić warunki gry, a jednak Nie Daj Za Trzy się to udało. Byli nie do zatrzymania. Zostali mistrzami Drugiej Ligi!

🏀 PÓŁFINAŁY
BANKSTERS vs. GoForTheWin.pl (71:61)
Zaczęło się od całkiem wyrównanej pierwszej kwarty. Banksters jakoś nie potrafili wejść na własciwy poziom intensywności, ich poziom. W drugiej kwarcie wydawało się, że wreszcie ruszą z miejsca, zwłaszcza, że występujący w sześcioosobowym składzie rywale zaczęli jakby łapać zadyszkę. Udane dwanaście minut pozwoliło w połowie starcia wyjść Banksters na +11. Ładna zaliczka, ale absolutnie niewystarczająca, aby spokojnie myśleć o wygraniu meczu. Po zmianie stron przeciwnicy dali im to jasno do zrozumienia zmniejszając przewagę do 7 punktów. Dopiero ostatnia odsłona dała ostateczną odpowiedź na temat awansu do finału Drugiej Ligi. Bankstars wygrali ją, choć i w niej, jak w całym sarciu, prezentowali się dość “oszczędnie”.
MVP meczu: bardzo jasny punkt drużyny zwycięskiej, Michał Rokicki (19 pkt, 13 zb, 7 as)
Wyróżnienie: Radek Szeller (16 pkt, 9 zb, 4 as), Krzysztof Kuligowski (15 pkt, 12 zb)
.
RUN’N GUN vs. NIE DAJ ZA TRZY (57:72)
No nie mieli panowie z Run’N Gun za wiele do powiedzenia. PRzez cały mecz nie znaleźli odpowiedzi ani na energetycznego Patryka Grabarczyka, ani na rosłego MVP rundy zasadniczej, Maćka Staszewskiego. Już pierwsza odsłona wygrana przez NDT 9-ma punktami “ustawiła” mecz. W kolejnych kwartach w zasadzie niewiele się zmieniało. Późniejsi zwycięzcy cały czas budowali swoją przewagę. Ta pod koniec trzeciej kwarty sięgnęła +20 (60:40). No nie było na nich sposobu. W ostatniej kwarcie Run’N Gun starali sięcoś jeszcze zrobić z wynikiem, ale przeciwnicy byli już poza ich zasięgiem.
MVP meczu:  Patryk Grabarczyk (24 pkt, 2 zb, 5 as, 5 prz)
.
🏀 FINAŁY
o 3. miejsce: RUN’N GUN vs. GoForTheWin.pl (75:41)
Początek okazał się nieco niemrawy. Obie strony miały spore problemy ze zdowywaniem punktów. Stało się jasne, że ta z drużyn, która wcześniej się “przebudzi” będzie miała zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo. Budzik wcześniej zadzwonił po stronie Run’N Gun. Obudzili się pod koniec pierwszej kwarty… I to w jakim stylu! Dosłownie zasypali przeciwników celnymi rzutami. Trafiali spod kosza, z półdystansu i zza łuku. W jakieś dziesięć minut odjechali rywalom na +23 i ani myśleli się zatrzymywać. W połowie trzeciej kwarty ich prowadzenie przekroczyło 30 “oczek”. Nie żeby GFW nie próbowali coś z tym zrobić. Starali się, walczyli, ale to zwyczajnie nie przynosiło jakichkolwiek rezultatów. Run’N Gun na spokojnie dowieźli wynik.
MVP meczu: Maciej Bonecki (13 pkt, 4 zb, 4 as, 2 prz), chociaż zwycięstwo to zdecydowanie praca zesłołowa. Wszyscy grający po stronie Run’N Gun zaliczyli “index” co najmniej 10.
.
.
FINAŁ: BANKSTERS vs. NIE DAJ ZA TRZY (61:74)
Patryk Grabarczyk i Maciej Staszewski przez pełne 48 minut na placu. Zrobili swoje prowadząc Nie Daj Za Trzy do finałowego zwycięstwa nad Banksters. Obaj zagrali w sumie swoje, a “game-changer’em” zostaje Andrzej Klimkiewicz, który “odpalił się” zza łuku (4/5) i to dokładnie wtedy, kiedy ekipa tego potrzebowała. W tym meczu był pierwszym strzelcem drużyny (21 pkt).
Mecz miał dwa oblicza. Poczatek ewidentnie dla Banksters, którzy jeszcze w pierwszej kwarcie wyszli na +11. Ładnie się zapowiadało, ale rywale nie zamierzali odpuszczać. W końcu to finał! Powoli zmnijszali dzielący drużyny dystans. Przez jakieś dwadzieścia minut Banksters utrzymywali się na jakichś 5-6 punktach prowadzenia. A potem do kacji wkroczył wspomniany Andrzej Klimkiewicz. Koniec trzeciej odsłony to jego 7 punktów dających Nie Daj Za Trzy pierwsze prowadzenie w meczu. W sumie do końca starcia dołożył do puli jeszcze 5 punktów walnie przyczyniając się do wywalczenia mistrzostwa Drugiej Ligi, a co za tym idzie awansu Nie Daj Za Trzy do najwyższej klasy rozgrywkowej.
MVP meczu: Maciej Staszewski (16 pkt, 12 zb, 6 as, 2 bl)