PLAY OFF’S TIME!

Przed nami najciekawsza, najbardziej emocjonująca część sezonu zasadniczego. Czas na play off’s! Tak po prawdzie to II-ligowcy już przed tygodniem rozpoczęli swoje zmagania w fazie pucharowej, a od nadchodzącego weekendu dołączą do nich pozostałe klasy rozgrywkowe. I możecie mi wierzyć: BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!

🏀 PIERWSZA LIGA
Ależ to się poukładało! Serio. Od pierwszego weekendu będzie “na grubo”! Popatrzcie tylko na te pary ćwierćfinałowe. Mamy tutaj:
– Polibuda (3) vs. MB Motors Piaseczusets (6)
– Shtopke Basket (4) vs. Blazers (5)
Jasne, reszcie stawki absolutnie nie odbieram prawa do ciekawej rywalizacji i wielkich emocji, ale w tych dwóch przypadkach… No moim zdaniem zanim jeszcze usłyszymy pierwszy gwizdek temperatura na hali wzrośnie co najmniej o dziesięć stopni. Co będzie się działo w trakcie to już dosłownie nie sposób przewidzieć, a przecież wszystko dostaniemy w podwójnej dawce, bo to są dwumecze.
.
.
🏀 DRUGA LIGA
Tutaj – o czym już pisałem – mamy za sobą rozegrane dwie rundy (grafika). Trafiło się kilka niespodzianek i w kolejny weekend na parkiecie zobaczymy już konfrontacje półfinałowe. To definitywnie będą starcia wagi ciężkiej. Cała czwórka – Banksters, GoForTheWin.pl, Run’N Gun oraz Nie Daj Za Trzy – to gorące ekipy, które potrafią grać twardy, a zarazem ciekawy basket. Oby składy im dopisały, bo często to ten element potrafi przesądzić o końcowych wynikach.
.
.
🏀 TRZECIA LIGA
W najniższej klasie rozgrywkowej emocji – na co wskazują wyniki z rundy zasadniczej – będzie prawdopodobnie najmniej. Na uwagę na pewno zasługuje konfrontacja TEKOpro z Wolves. Drużyny mierzyły się ze sobą ostatnio ledwie miesiąc temu i wszystko zamknęło się 1-punktową wygraną Wolves. Krótko mówiąc: Szykuje się nam piękna “dogrywka”! Tak doświadczone ekipy na bank pokażą nam się z najlepszej strony.
Kilka słów wyjaśnienia nt. finalnego układu par. Z tabeli, którą możecie zobaczyć na stronie wynika coś nieco innego, niż z poniższej grafiki. Zamiana miejsce, do jakiej doszło w przypadku Warsaw Sharks oraz Basket Kocjana wynika z faktu, że ci pierwsi w trakcie sezonu oddali jeden mecz walkowerem. Nasza bardzo profesjonalna aplikacja, dzięki której prezentuję wszystko, co związane z rozgrywkami służy do obsługi bardzo profesjonalnych zawodów. Zwyczajnie nie mieści się jej w zwojach, że można oddać mecz walkowerem 😉 Co za tym idzie fakt taki nie został uwzględniony w tabeli… ale uwzględniłem go ja, jako organizator. Ostatecznie:
– Basket Kocjana – miejsce 7.
– Warsaw Sharks – miejsce 8.
.
.
Do zobaczenia na WBA Arena. Marcin Krysiak
.
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡