PRZED NAMI 2. EDYCJA WBA!

Tak jest! Jeszcze trwa w najlepsze pierwsza edycja WBA i najważniejsze rozstrzygnięcia nadal przed nami, ale Liga – o czym już pisałem – już idzie dalej myśląc o zbliżającej się szybkimi krokami kolejnej edycji Warszawskiego Basketu Amatorskiego. Wraz z nastaniem nowego roku 2023 oficjalnie otwieram zgłoszenia do rozgrywek! Pozdrawiam. Marcin Krysiak

Aktualny sezon zakończymy w weekend 21/22. stycznia. To wtedy rozegramy Wielki Finał Pierwszej Ligi, finałowe starcia w niższych klasach rozgrywkowych oraz baraże. Już tydzień później przystąpimy do rywalizacji w kolejnej edycji Warszawskiego Basketu Amatorskiego. Poniżej najważniejsze informacje.
NAJWAŻNIEJSZE TERMINY
🏀 ZGŁOSZENIA: do 20. stycznia 2023
🏀 START ROZGRYWEK: 28. stycznia 2023
‼ PRZERWY: mazowieckie ferie szkolne (11-26.02), Wielkanoc (8/9. kwietnia), “majówka” (29/30. kwietnia, 6/7. maja), weekend Bożego Ciała (10/11. czerwca)
🏀 FINAŁ: 18. czerwca 2023
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
🏀 WBA ARENA – KONWIKTORSKA 5/7. Obiekt na którym gramy wszystkim przypadł do gustu. Hala jest bardzo dobrze wyposażona. Dwa boiska pozwalają mi lepiej układać terminarz dostosowując go do Waszych potrzeb. Zaplecze pozwala nie tylko ugościć uczestników, ale jest gdzie “zakwaterować” również sędziów oraz przechowywać masę sprzętu. Nie bez znaczenia jest fakt, że obiekt znajduje się w centrum Warszawy, a co za tym idzie wszyscy uczestnicy mają stosunkowo blisko. Pewnym mankamentem są kwestie parkingowe, ale tutaj idealnego rozwiązania prawdopodobnie nie ma.
🏀 WARSZAWSCY SĘDZIOWIE. Nasze mecze sędziują najlepsi dostępni na rynku arbitrzy. Nie jest o nich łatwo, bo to grono niestety z roku na rok się kurczy i ma przez to coraz więcej pracy. Możecie mi jednak wierzyć, że robię co się da, żeby każdy mecz sędziowali ludzie na odpowiednim poziomie.
🏀 STATYSTYKI FIBA LIVE STATS. Od kilku lat mamy możliwość korzystania z aplikacji, która pracuje również na imprezach rangi mistrzostw świata oraz jest wykorzystywana przez ligi krajowe, między innymi wszystkie rozgrywki centralne organizowane w Polsce. Część z osób obsługujących mecze ma aktualne licencje FIBA. Gwarantują tym samym wysoką jakość zapisów statystycznych.
🏀 OPRAWA MEDIALNA. Teksty opisujące wydarzenia na naszych boiskach, zdjęcia meczowe, transmisje LIVE, grafiki, głosowania na gracza kolejki – to wszystko przygotowuję dla Was osobiście. Wszystko znajdziecie na naszej stronie www oraz na łamach naszej strony na Facebook’u. Na kanale You Tube dostępne są transmisje spotkań Pierwszej Ligi. 
🏀 WPISOWE. Ostatnio nie jest lekko, więc nasze wpisowe musiało pójść nieco w górę. Stawki za nadchodzącą edycję wynoszą:
PIERWSZA LIGA: 4800 zł (3902+VAT) – drużyny wezmą udział w czterech miesiącach zmagań rozgrywając nawet 11-15 spotkań.
DRUGA I TRZECIA LIGA: 4100 zł (3333+VAT) – drużyny wezmą udział w czterech miesiącach zmagań rozgrywając około 10-12 spotkań.
Przed nami kolejny emocjonujący sezon. Szykujcie formę. Budujcie składy. Widzimy się już za kilka tygodni na WBA ARENA!
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡