TRZECIA LIGA: RAPORT Z 12/13.11.2022

Najważniejszy mecz kolejki padł łupem Literów, którzy w spektakularny sposób zakończyli rywalizację w ostatniej kwarcie meczu. Ważny sukces zapisali na swoje konto Ambitni Amatorzy. Pozostałe zwycięskie drużyny po prostu zrobiły swoje bez problemów odnosząc zwycięstwa.

🏀 AMBITNI AMATORZY vs. WARSAW SHARKS (83:61)
Drugie zwycięstwo w sezonie notują Ambitni Amatorzy. Do tego niezwykle cenne, bo odniesione na sąsiadach z ligowej tabeli. Początek starcia był bardzo wyrównany nawet z lekkim wskazaniem na Warsaw Sharks, którzy byli w pewnym momencie na +6. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty do głosu doszli rywale. Kolejne dwie kwarty toczyły się już raczej pod ich dyktando prowadząc przeważnie różnicą około 10 punktów. W ostatniej odsłonie postanowili postawić “kropkę nad i”. Bardzo sprawnie uciekli na +20 i taka już zostało do końca.
MVP meczu: Patryk Pawłowski (22 pkt, 3 zb, 1 as, 3 prz)
🏀 TANDER LEGENDS vs. WOLVES (47:146)
Cóż można powiedzieć o tym meczu? Odbył się. Wolves nie mieli litości dla grających w piątkę rywali.
MVP meczu: Maciej Kozioł (37 pkt, 25 zb, 10 as)
🏀 LITERY vs. LIT (64:52)
Bezspornie najważniejszy mecz kolejki. Starcie lepiej zaczęła trzecia drużyna poprzedniej edycji. Dobra skuteczność pozwoliła im odjechac na +10 na początku drugiej odsłony. Kolejne minuty były dla nich jednak dość… ciężkie. Reprezentanci LIT ewidentnie wzięli się do roboty. Zdobyli aż 14 punktów z rzędu odbierając pod koniec drugiej odsłony prowadzenie z rąk bezradnych przeciwników. Po zmianie stron sprawy miały się już zupełnie inaczej. Litery wzieli się do pracy, ale ich przeciwnicy nie odpuszczali. Zaczęło się “przeciąganie liny”. Raz jedna, raz druga strona była na prowadzeniu. Świadkami nagłego zwrotu akcji byliśmy w ostatniej kwarcie. Na jej starcie Litery tracili do rywali 4 “oczka”. Otworzyli ją jednak “run’em” 15:0 i wyszli na solidne 15-punktowe prowadzenie! LIT nie starczyło już czasu, żeby zaradzić fatalnemu obrotowi spraw. Litery wygrali ostatnie dwanaście minut aż 19:3! Grono drużyn bez porażki właśnie skurczyło się do dwóch.
MVP meczu: Andrzej Kalicki (21 pkt – 63 proc. z gry, 2 zb, 4 as)
🏀 WARSAW GREEN GOOSE vs. WILKI SKARYSZEW (46:91)
Wilki upolowały Gęsi. Z początku nie było łatwo, bo przeciwnicy przez całą pierwszą połowę trzymali się mniej więcej na -8. Po zmianie stron na boisku była już tylko jedna drużyna. Reprezentanci Skaryszewa trzecią kwartę wygrali aż 20 punktami, a finałową 15. Razem złożyło się to na okazałe zwycięstwo.
MVP meczu: Seweryn Kryczka (32 pkt, 2 zb, 7 as, 5 prz, 1 bl)
🏀 OBROŃCY Z TOBRUKU vs. TEKOpro (36:105)
Jednostronne widowisko. Panowie z TEKOpro minuta po minucie budowali swoją przewagę. byli do bólu systematyczni, choć na uwagę zasługuje druga odsłona wygrana różnicą 31 punktów (35:4)!
MVP meczu: Waldemar Laufer (13 pkt, 10 zb, 14 zb, 1 prz)