TRZECIA LIGA: RAPORT Z 28/29.02.2023

No i wystartowali! W pierwszy weekend nowego sezonu na parkiecie zobaczyliśmy formalnie rzecz biorąc wszystkich pięć debiutujących ekip. I trzeba przyznać, że kilka z nich wejście miało dosłownie piorunujące! Świetnie zaprezentowali się reprezentanci Sochaczewa. Wydarzenia na placu zdominowali Sky Tatto Radom i Komandosi Jedzą Gwoździe. Z bardzo solidnej strony pokazały się Dzikie Koty.

W zasadzie tylko Basket Kocjana swojego debiutu nie może zaliczyć do udanych, ale ta ekipa grała z ligowymi weteranami z TEKOpro, a ci doskonale wiedzą jak wygrywać. Tylko jedno spotkanie zasługuje na jakąś solidniejszą wzmiankę. Pozostałe były dość jednostronne.
🏀 SSMK PROTRAVEL SOCHACZEW vs. WARSAW SHARKS (96:55)
Dawid Juskowiak przywitał się z Trzecią Ligą dość… wystrzałowo. W nieco ponad 40 minut spędzonych na parkiecie oddał aż 36 rzutów, w tym 27 zza łuku. Trafił 13 z nich w sumie zaliczając w meczu 65 PUNKTÓW! Więcej niż cała drużyna przeciwna. Dalszy komentarz zbędny.
MVP mecz: bez zaskoczenia – Dawid Juskowiak (65 pkt, 17 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl)
🏀 WOLVES vs. DZIKIE KOTY (49:53)
Dzikie Koty to może być serio solidna, a nawet niewygodna ekipa. Swoje wygrają. Ktoś tam ich nie doceni i w pierwszej czwórce ich zobaczymy. Są silni, wybiegani, wyskakani, kondycja raczej dopisuje. Czego nie trafią to wyskaczą i wybiegają. Jestem tego pewien. Z Wolves wygrali właśnie dzięki tym wszystkim przymiotom. Dzikie Koty weszły w mecz z taką pewną nieśmiałością. Przeciwnicy wykorzystali sytuację aplikując im 21, a samemu tracąc ledwie 10. W kolejnych odsłonach to już była inna zabawa. Dzikie koty zaczęły grać bardziej zdecydowanie. Drugą i trzecią odsłonę wygrali w sumie aż 30:13 i oczywiście po 36 minutach byli na prowadzeniu. Ostatnia odsłona była nieco gorsza. Na placu za dużo było chaosu, ale finalnie zaliczyli cenne zwycięstwo. Debiut mogą uważać za udany.
MVP meczu: Emil Fronczyk (8 pkt, 7 zb, 3 as, 4 prz)
🏀 SKY TATTOO RADOM vs. AMBITNI AMATORZY (108:40)
MVP meczu: Bartek Żuk (22 pkt, 5 zb, 1 as)
🏀 KOMANDOSI JEDZĄ GWOŹDZIE vs. WARSAW GREEN GOOSE (100:36)
MVP meczu: Bartek Rainka (22 pkt, 5 zb, 3 as, 3 prz)
🏀 BASKET KOCJANA vs. TEKOpro (38:82)
MVP meczu: Oskar Weikum (21 pkt, 3 as, 1 prz)