ZNAMY WSZYSTKICH MISTRZÓW! OSTAP RUSZTOWANIA NAJLEPSI!

Mamy nowego mistrza! Wielki Finał Ligi Mistrzów UNBA, padł łupem Ostap Rusztowania. Drugie miejsce dla SochAngeles, a trzecie dla NTL. W Pierwszej Lidze po zaciętym meczu złoto trafiło w ręce Banksters. Drudzy Sahel, a trzeci PilkaNaHali.pl. Wreszcie  TEKOpro wygrali w Drugiej Lidze zostawiając srebrne medale dla Hawajskiego Śniegu, a brąz dla Ambitnych Amatorów.

? Liga Mistrzów ?

Mecz o mistrzostwo – Ostap Rusztowania vs. SochAngeles
To z pewnością nie jest sensacja, ale o niespodziance spokojnie możemy już mówić. Ostap Rusztowania pierwszą cześć sezonu mieli w najlepszym razie dobrą. W drugim etapie wyglądali lepiej, ale do mistrzowskiej formy było daleko. Okazało się jednak, że prawdziwie wysoką dyspozycję szykowali na fazę pucharową. Byli w niej zwyczajnie bezkonkurencyjni! Najpierw w bardzo mocno okrojonym składzie pokonali Nie Daj Za Trzy. W półfinale pewnie wygrali z MM ProBasket. W finale nie pozostawili złudzeń, że mistrzostwo w tym sezonie zwyczajnie im się należy! Świetna pierwsza kwarta (24:11) Wielkiego Finału w praktyce ustawiła zawody. Gorzej niż przed tygodniem dysponowani rywale nie byli w stanie odrobić strat. Kiedy tylko “Socho” próbowali odrabiać straty szybko spotykało się to z reakcją późniejszych mistrzów. Począwszy od drugiej kwarty przewaga “Ostapów” nawet na moment nie było niższe niż 10 punktów. Kolejne dobre zawody rozegrał Mateusz Połosak (9 pkt, 8 zb, 6 as, 3 prz, 1 bl) i za tą bardzo solidną postawę, dodajmy w całej fazie pucharowej, został uznany MVP Final Four (wielkie gratulacje‼️). “Double-double” zanotował ponadto Kamil Stachowski (13 pkt, 10 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl). SochAngeles mogli w tym spotkaniu liczyć w zasadzie tylko na MVP rundy zasadniczej, Jacka Maciągowskiego (14 pkt, 6 zb, 4 as, 3 prz). Reszta składu wypadła nieco poniżej oczekiwań.

MISTRZOM GRATULUJEMY… MISTRZOSTWA???

Mecz o 3. miejsce – NTL vs. MM ProBasket
NTL całkowicie zdominowali rywali z MM ProBasket. Ci nie dali rady wygrać w tym meczu choćby jednej kwarty. Ich obrona stała na słabym poziomie, ale prawdziwe nieszczęście było po drugiej stronie parkietu. Jeżeli porównamy dwie statystyki 28 celnych rzutów i aż 20 strat, to efekt mógł być tylko jeden. NTL od pierwszych minut systematycznie powiększali swoją przewagę ostatecznie wychodząc na ponad 20-punktowe prowadzenie. Po stronie brązowych medalistów najlepiej punktującymi byli Marcin Korkosz (19 pkt, 8 zb, 3 as, 1 prz) i Max Słoniewski (21 pkt, 7 zb, 6 as). Bardzo wszechstronnie zaprezentował się Michał Adamski (10 pkt, 8 zb, 6 as, 5 prz). Wśród pokonanych dobre linijki zanotowali Marcin Krysiak (20 pkt, 4 zb, 7 as, 3 prz) i Karol Denysenko (15 pkt, 8 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl).