48 SEZON. CO DALEJ Z ROZGRYWKAMI?

73 dni! Tyle minęło od rozegrania ostatniego meczu Ligi UNBA. Przez ostatnie dwa miesiące co jakiś czas zastanawialiśmy się, czy obecną edycję uda się jakoś wznowić. Na tą chwilę możemy już być bardziej niż pewni, że w zaplanowanym okresie do końca czerwca, zwyczajnie rozegrać się jej już nie da.

Nawet w tej chwili, kiedy rząd zdejmuje kolejne obostrzenia, kiedy ośrodki sportowe i szkoły tworzą swoje regulaminy korzystania z obiektów, w praktyce nie byłoby możliwości rozgrywania meczów. Na hale wielkości naszej UNBA Arena znajdującej się przy ul. Na Uboczu 9, może wejść maksymalnie 14-tu grających, a to w oczywisty sposób wyłączyłoby większość ekip z możliwości rozgrywania meczów w pełnych składach. Z oczywistych względów uważamy to za niedopuszczalne.

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację nie widzimy sensu w kontynuowaniu tej edycji

? Po pierwsze, tak jak napisaliśmy powyżej, teraz nie ma już czasu na jego rozegranie do końca czerwca.

? Po drugie. Rozgrywanie meczów w wakacje nie uważamy za sensowne. To czas wyjazdów, zupełnie inne warunki kadrowe. Jednym słowem czas na coś nowego. Ze swojej strony obiecujemy ponowną próbę zorganizowania Ligi Letniej (zamieścimy na ten temat osobny post).

? Po trzecie nie ma co ciągnąć tego sezonu dalej we wrześniu. Ten krok spowodowałby, że zamknęlibyśmy np. możliwość dołączenia do zabawy nowym drużynom (musiałyby czekać kilka miesięcy, a to oczywisty bezsens). Jednocześnie mogłoby się okazać, że te ekipy, które zgłosiły się w lutym wcale nie mają ochoty kontynuować gry. Dopuszczamy każdą możliwość.

Krótko mówiąc naszym zdaniem tutaj nie ma co kombinować. We wrześniu sezon, miejmy taką nadzieję, zaczniemy “od zera”. Co do finansów, bo przecież i ten temat wypada omówić, z każdym z kapitanów będziemy na ten temat rozmawiali indywidualnie. Skłaniamy się do rozwiązania, w którym zachowamy pewne proporcje. Wiadomo ile każda drużyna rozegrała spotkań, ile mogła rozegrać. Po podliczeniu wyjdzie nam kwota, jaką każda powinna zapłacić za za niedoszłą edycję. Reszta wpisowego, jeżeli drużyny zapłaciły całość, przejdzie jako zaliczka na rozegranie sezonu od początku we wrześniu. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie Was usatysfakcjonuje? Jeżeli nie, będziemy negocjować ?

Tak jak już wspomnieliśmy powyżej dla osób “napalonych” na rywalizację tu i teraz, czyli prawdopodobnie od czerwca szykujemy możliwość gry w Lidze Letniej, która swoje mecze będzie rozgrywała na boiskach otwartych. O szczegółach poinformujemy Was, kiedy dogadamy kilka szczegółów z podmiotami zarządzającymi obiektami sportowymi.

Jeżeli macie jakieś pomysły, spostrzeżenia, uwagi, to prosimy Was o kontakt. Do dyspozycji pozostaje nasz ligowy mail (unba@poczta.onet.pl). Wiadomości możecie wysyłać na prv na Facebook’u. Ewentualnie piszcie poniżej w komentarzach.

Do zobaczenia na boiskach! We are the basketball!!!

Marcin Krysiak
organizator Ligi UNBA

Aktualności

Previous article

LIGA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA
Aktualności

Next article

LIGA LETNIA UNBA