LIGA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA

Tutaj nie ma co się oszukiwać. Wznowienia rozgrywek w najbliższym czasie zwyczajnie nie będzie. W regulacjach przewidzianych przez nasz rząd nie znalazły się żadne zapisy, które dawałyby szanse na rozgrywanie spotkań ligowych.

Pewne nadziej dawało dopuszczenie do organizacji imprez sportowych na otwartej przestrzeni do 50 osób, bez udziału publiczności. Niestety i w tym przypadku w zasadzie nic nie jest jasne. Po pierwsze nie podano terminu, w jakim zapisy miałyby wejść w życie – datę wprowadzenia czwartego etapu określa się jako “odległą przyszłość”. Po drugie w żadnym z przewidzianych etapów nie ma mowy rezygnacji z “dystansu społecznego”, czyli w praktyce możemy zapomnieć o grze “na kontakcie”. Po trzecie wszędzie podkreśla się “korzystanie z osobistego sprzętu treningowego”, co oczywiście wyklucza grę jedną piłką.

W obecnej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić wszelkie doniesienia i zebrać się w sytuacji, kiedy będzie to już możliwe. Jako organizatorzy pozostaniemy w kontakcie z Waszymi kapitanami i, miejmy nadzieję, w stosownym momencie wypracujemy jakieś wspólne rozwiązanie. Osobną sprawą jest bowiem Wasze podejście do kontynuowania gry. Prosimy, abyście w gronie drużyn zastanowili się, czy jesteście gotowi do powrotu na parkiety w sytuacji, kiedy wszelkie ograniczające nas obostrzenia zostaną zdjęte. Jako organizatorzy rozważamy również opcję rozgrywania spotkań na otwartej przestrzeni (aby nieco przyspieszyć wznowienie rozgrywek). Dajcie znać, czy bylibyście zainteresowaniu taką formułą – oczywiście przy zachowaniu dotychczasowego poziomu usług.

Trzymajcie się! We are the basket!!!

Aktualności

Previous article

WESOŁEGO ALLELUJA!!!