JEST TERMINARZ. ORGANIZACJA SEZONU

.

Rozpiska jest na stronie! To będzie zupełnie nowe otwarcie. Dwie ligi. Całkowite przejście na “cyferkowe” oznaczenie poziomów rozgrywkowych. Wszystko to w nowej oprawie opartej na aplikacji FIBA LiveStats. Docenią zwłaszcza fani zestawień i analiz statystycznych. Poniżej kilka niezbędnych słów komentarza. Warto poczytać!

? Dwa poziomy rozgrywek. Do takiego rozwiązania skłoniła nas liczba zgłoszeń. Wydaje się nam to najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, które gwarantuje emocje i dobrą zabawę od początku do końca rozgrywek.
? 1 i 2 liga. Naturalna konsekwencja rozwiązania, o którym była mowa powyżej. Znika Liga Mistrzów. Zostają 1. Liga i 2. Liga. Niebawem w osobnych postach zaprezentujemy system rozgrywania całego sezonu dla obu poziomów rozgrywkowych.
? FIBA Live Stats. Od dłuższego czasu próbowaliśmy wprowadzić jedną z dostępnych na rynku aplikacji do prowadzenia zapisu statystycznego. FIBA LiveStats daje nam bardzo duże możliwości. Pozwala Wam na wgląd w statystyki w dowolnym momencie meczu, a nam na dużą elastyczność w doborze prezentowanych danych. “Ogarnia” również wszelkie sprawy organizacyjne, jak terminarz, tabele, zestawienia stats itp. Od strony prezentacji informacji na stronie ligowej FIBA LiveStats jest dosyć intuicyjna, więc nie powinna sprawić Wam problemów. Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania, albo sugestie dotyczące prezentowanych treści, to nie krępujcie się i piszcie na nasz nowy ligowy mail ligaunba@gmail.com.
? Terminarz. Ta część naszej strony będzie wyglądała nieco inaczej. Cały terminarz nie jest już podzielony na weekendy. Zamiast tego mamy podział na poszczególne poziomy rozgrywkowe. “Z automatu” prezentowany jest terminarz dla 1. Ligi.  Aby sprawdzić rozpiskę dla 2. Ligi należy dokonać odpowiedniego wyboru w okienku znajdującym się na górze terminarza po prawej stronie. W zakładce “Terminarz” będzie można zapoznać się z wynikami spotkań oraz wejść w statystyki meczowe.
Na tą chwilę rozpisaliśmy mecze do 22. listopada, czyli do końca pierwszego etapu w 1. Lidze. Po jego zakończeniu opublikujemy rozkład jazdy na kolejne tygodnie, na tyle do przodu, na ile będzie to możliwe.
? Tabele. Będą aktualizowały się na bieżąco każdorazowo po “zamknięciu” meczu. Najczęściej ma to miejsce kilka chwil po jego zakończeniu.
? Statystyki meczowe. W aplikacji FIBA LiveStats zapis statystyk meczowych prowadzony jest “na żywo”. Oznacza to, że w każdym momencie meczu będziecie mieli możliwość wejścia na stronę mu poświęconą i sprawdzenia, jak się sprawy mają. Do Waszej dyspozycji będą “Zestawienia” (Summary), Box Score, Przebieg Meczu (Play by play), czy “Mapa rzutów” (Shot chart). Sporo oglądania, może nie w trakcie, ale z pewnością po meczu.
? Zestawienia statystyczne. Treści prezentowane w zakładce “Rozgrywki” takie jak “Liderzy”, “Drużyny”, “Zawodnicy”, “Statystyki drużyn”, czy “Statystyki zawodników”, podobnie jak tabele, będą aktualizowały się po “zamknięciu meczu”.
ŻYCZYMY WAM MIŁEJ ZABAWY!