PIERWSZA LIGA – ORGANIZACJA SEZONU

.

Przed nami blisko cztery miesiące walki o mistrzostwo Pierwszej Ligi. Poniżej prezentujemy Wam informacje dotyczące organizacji sezonu, systemu rozgrywek oraz ogólnego terminarza meczów rundy zasadniczej, play off oraz baraży.

? Dwa poziomy rozgrywek. Kluczowa zmiana w porównaniu z tym, jak mieliśmy grać w sezonie, do którego rozpoczęcia doszło pod koniec lutego, a który tak brutalnie przerwała pandemia. Liczba zgłoszeń w skali całej Ligi UNBA spowodowała konieczność zrezygnowania z jednego z poziomów rozgrywkowych. Teraz będziemy mieli 1. Ligę i 2. Ligę. Liga Mistrzów z nazwy przestała istnieć. W “nowej” Pierwszej Lidze znalazły się drużyny grające do marca na poziomie Ligi Mistrzów i 1. Ligi.
?  8 drużyn. W “nowej” Pierwszej Lidze znalazło się 8 drużyn. Sześć z nich grało w poprzednim sezonie na poziomie ówczesnej Ligi Mistrzów, dwie w 1. Lidze.
? Sezon zasadniczy. Etap pierwszy. Gramy systemem “każdy z każdym“.
Terminy:od 3. października do 22. listopada. Gramy w zasadzie co weekend. Jedyna przerwa w rozgrywkach przypada na 31.10/1.11.2020.
? Sezon zasadniczy. Etap drugi – dwie grupy. 
– Grupa B. Tutaj zakwalifikują się drużyny, które w pierwszym etapie zajmą miejsca 1-4. Gramy systemem “każdy z każdym” z zaliczeniem wyników spotkań z pierwszego etapu.
– Grupa C. Tutaj zakwalifikują się drużyny, które w pierwszym etapie zajmą miejsca 5-8. Gramy systemem “każdy z każdym” z zaliczeniem wyników spotkań z pierwszego etapu.
Terminy: od 28. listopada do 13. grudnia.
? Play off. W play off weźmie udział wszystkie osiem (8) drużyn sezonu zasadniczego. Gramy systemem pucharowym od ćwierćfinałów. 
Terminy:
ćwierćfinały (19/20.12.2020) – w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5,
półfinały (9/10.01.2021) – grają zwycięzcy z 19/20.12 (w parach 1/8-4/5, 2/7-3/6),
finały (17.01.2021) – grają wszystkie drużyny z 9/10.01 (zwycięzcy o mistrzostwo, przegrani o 3. miejsce).
? Play out. W play out wezmą udział dwie drużyny spośród tych, które przegrały w ćwierćfinałach play off i które przed przystąpieniem do play off legitymowały się najsłabszym bilansem po drugim etapie. Będzie to jeden mecz decydujący o automatycznym spadku lub uczestnictwie w barażach.
? Baraże. W barażach weźmie udział zwycięzca play out.
Termin: 17. stycznia 2021
ŻYCZYMY WAM MIŁEJ ZABAWY!