KORONAWIRUS “ODWOŁUJE” MECZE Z 7/8. LISTOPADA.

Sytuacja z pandemią Covid-19 z dnia na dzień robi się coraz bardziej nieciekawa. Jak do tej pory żadne przepisy nie zakazywały nam kontynuowania rozgrywek, a nasza UNBA ARENA jako nowoczesny obiekt jest wyposażona w instalacje pozwalające dodatkowo ograniczać ryzyko. Mimo to otrzymaliśmy od Was kilka sygnałów świadczących o tym, że rozgrywanie meczów budzi w szeregach uczestników coraz więcej wątpliwości. Nie mieliśmy zamiaru tego bagatelizować.

✅ Dlatego przez ostatnie dwa dni prowadziliśmy dość intensywne konsultacje z kapitanami drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Wszyscy zostali zapytani, jak ich drużyny zapatrują się na kontynowanie rozgrywek. Głosy rozłożyły się dosyć równo. Część z Was nie ma z tym problemu i zdecydowanie chciałaby kontynuować grę. Inni chcieliby odczekać tydzień czy dwa i spokojnie poobserwować, jak rozwinie się sytuacja. Znalazły się ekipy, które albo formalnie “wstrzymały się od głosu”, albo zwyczajnie nie udzieliły odpowiedzi w wyznaczonym terminie.

✅ Tak czy inaczej nie da się pominąć faktu, że część drużyn opowiedziała się za chwilową przerwą w rozgrywkach. Jest to na tyle liczna grupa, że ciężko byłoby przełożyć ich mecze i rozegrać je w innym terminie. Dlatego podjęliśmy decyzję o przełożeniu wszystkich spotkań, jakie zaplanowaliśmy na najbliższy weekend 7/8. listopada. Zostaną rozegrane w najbliższym wolnym terminie, czyli w weekend 28/29. listopada.

✅ W najbliższą niedzielę (8.11) po raz kolejny przekonsultujemy z Wami kwestię chęci do gry. Po zebraniu odpowiedzi podejmiemy decyzję dotyczącą kolejki z 14/15. listopada. Jeżeli i ta data “wypadnie” z terminarza mecze zaplanowane na ten termin przejdą na weekend 5/6. grudnia. Procedurę będziemy powtarzali do skutku.

Szlifujcie formę, ruszajcie się, nie dajcie się pandemii. Miejmy nadzieję, że przerwa w rozgrywkach potrwa jak najkrócej. W końcu wszyscy kochamy basket, a nie siedzenie na tyłku! ??

Do zobaczenia!