PIERWSZA LIGA: HUTNIK WARSZAWA NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ W WARSZAWIE!

To były wymarzone play off’s: zacięte, zaskakujące. Kluczowe mecze, a co za tym idzie całe rywalizacje, wygrywali faworyci, ale ile musieli się przy tej okazji namęczyć, ile sił zaangażować, to wiedzą tylko oni. Dwa mecze decydujące o medalach to były prawdziwe widowiska, pokaz wytrwałości i walki od pierwszych do ostatnich minut. Ostatecznie finał dla Hutnika Warszawa, a MB Motors Piaseczusets ponoszą pierwszą od października przegraną w meczu ligowym. Get Wow Team, po tradycyjnej dla siebie pogoni za rywalem, wyrywają z rąk Ostap Rusztowania brązowe medale.

?HUTNIK WARSZAWA vs.MB MOTORS PIASECZUSETS (60:57)
Mecz o miano najlepszej drużyny w Warszawie mógł się podobać. Obie strony skutecznością może nie powalały, ale wszystko to dzięki twardej i pomysłowej obronie. Walka trwała do ostatnich sekund i na dosłownie każdym centymetrze parkietu. Nie obyło się bez “ofiar w ludziach”. Paweł Łapiński sporą część meczu grał z obandażowaną głową.
Na przestrzeni całego meczu w zasadzie ciężko mówić o jakichś znaczących prowadzeniach, spektakularnych ucieczkach czy zwrotach akcji. To była walka na całego i każda ze stron mogła w najlepszym razie liczyć na kilka punktów przewagi. Przez trzy kwarty żadnej ze stron nie udało się uciec na więcej niż 7 punktów, a i takie prowadzenie trwało raptem krótką chwilę. Sprawy potoczyły się inaczej w ostatniej kwarcie, kiedy “Hutnikom” udało się odskoczyć na 9 “oczek” (56:47). Na 2,5 minuty do końca starcia Piaseczusets zeszli ze stratą do -3 i mieli szansę na doprowadzenie do remisu. Zamiast tego w dwóch kluczowych akcjach dali oddali piłkę w ręce rywali, którzy faulowani kilkanaście sekund przed końcem wyszli na +5 (60:55). To przypieczętowało sukces “Hutników” i wyjaśniło losy rywalizacji o mistrzostwo Warszawy.
HUTNIK WARSZAWA AMATORSKIM MISTRZEM WARSZAWY! GRATULUJEMY!!
MVP dwumeczu: Michał Hausner i Paweł Łapiński (wybór zwycięskiej drużyny)
Materiał wideo
.
.
? GET WOW TEAM vs.OSTAP RUSZTOWANIA (74:70)
Get Wow w obu półfinałowych starciach mieli spore problemy z wejściem w mecz. W obu przypadkach kosztowało ich to utratę inicjatywy i przez resztę czasu dzielnie (i efektywnie) gonili rywali. Ostatecznie musieli uznać wyższość Hutnika Warszawa, ale cóż to były za końcówki! W starciu z “Ostapami” sprawy miały się identycznie. Sytuacji z pewnością nie ułatwiała nieobecność jednego z najlepiej punktujących w szeregach Get Wow Piotra Nawrota. Rywale rozpoczęli z dużą energią. Na koniec pierwszej odsłony prowadzili już 9 punktami (24:15) imponując walką na tablicach, zespołowymi rozwiązaniami akcji oraz skutecznością rzutów. W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło. Get Wow nadal starali się obudzić, a Ostap Rusztowania powiększali swoją przewagę. Ta w połowie meczu sięgnęła 14 “oczek” (41:27). Zmiana stron przyniosła całkowitą zmianę w postawie późniejszych brązowych medalistów. Kluczek do zwycięstwa okazały się, tutaj brak raczej zaskoczenia, poprawa postawy w obronie i skuteczności rzutów. To dzięki temu już w trzeciej kwarcie Get Wow odrobili 11 z 14 punktów straty (54:51). W finałowej kwarcie nadal byli w natarciu poważnie ograniczając ofensywę rywali. “Ostapy” zdobyli w drugiej połowie 29 jednocześnie tracąc aż 47. Tym samym Get Wow wywalczyli brąz 50. edycji Perfumeria Tagomago.pl Basketliga UNBA
MVP meczu: Kacper Rogowski (19 pkt, 2 zb, 6 as)