PRZED NAMI 4. EDYCJA WBA – WIOSNA 2024!

Dopiero co mieliśmy okres świąteczno-noworoczny. Przed nami ferie zimowe i jestem niemal pewien, że większość z Was zwyczajnie jest myślami gdzieś indziej. Ja jednak już teraz myślę o zbliżającej się szybkimi krokami kolejnej edycji Warszawskiego Basketu Amatorskiego. Zapraszam wszystkich do potwierdzania swojej obecności w 4. edycji Ligi WBA! Czekam oczywiście zarówno na dotychczasowych, jak i nowych uczestników. Pozdrawiam. Marcin Krysiak

NAJWAŻNIEJSZE TERMINY
🏀 ZGŁOSZENIA: do 12. lutego 2024
🏀 START ROZGRYWEK: 17. lutego 2024
‼ PRZERWY: Święta Wielkiej Nocy, dwa weekendy majówki, weekend Bożego Ciała
🏀 FINAŁY: do 16. czerwca 2024.
W porównaniu do poprzedniej edycji tym razem będzie dosyć spokojnie. Na rozegranie tych kilkunastu spotkań drużyny będą miały nie trzy, ale aż cztery i pół miesiąca.
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
🏀 WBA ARENA – KONWIKTORSKA 5/7. Obiekt na którym gramy wszystkim przypadł do gustu. Hala jest bardzo dobrze wyposażona. Dwa boiska pozwalają mi lepiej układać terminarz dostosowując go do Waszych potrzeb. Zaplecze pozwala nie tylko ugościć uczestników, ale jest gdzie “zakwaterować” również sędziów oraz przechowywać masę sprzętu. Nie bez znaczenia jest fakt, że obiekt znajduje się w centrum Warszawy, a co za tym idzie wszyscy uczestnicy mają stosunkowo blisko. Pewnym mankamentem są kwestie parkingowe, ale tutaj idealnego rozwiązania prawdopodobnie nie ma.
🏀 WARSZAWSCY SĘDZIOWIE. Nasze mecze sędziują najlepsi dostępni na rynku arbitrzy. Nie jest o nich łatwo, bo to grono niestety z roku na rok się kurczy i ma przez to coraz więcej pracy. Możecie mi jednak wierzyć, że robię co się da, żeby każdy mecz sędziowali ludzie na odpowiednim poziomie.
🏀 STATYSTYKI FIBA LIVE STATS. Od kilku lat mamy możliwość korzystania z aplikacji, która pracuje również na imprezach rangi mistrzostw świata oraz jest wykorzystywana przez ligi krajowe, między innymi wszystkie rozgrywki centralne organizowane w Polsce. Część z osób obsługujących mecze ma aktualne licencje FIBA. Gwarantują tym samym wysoką jakość zapisów statystycznych.
Niestety producent tego oprogramowania zmienił nieco swoją strategię marketingową i od tego roku korzystanie z programu jest odpłatne. Nie pozostanie to niestety bez wpływu na wysokość wpisowego.
🏀 OPRAWA MEDIALNA. Zdjęcia meczowe, transmisje LIVE, grafiki, głosowania na gracza kolejki – to wszystko przygotowuję dla Was osobiście. Wszystko znajdziecie na naszej stronie www oraz na łamach naszej strony na Facebook’u. Na kanale You Tube dostępne są transmisje spotkań Pierwszej Ligi. W miarę możliwości na stronę ligową trafią jakieś teksty sprawozdawcze, ale tutaj – przyznam – różnie bywa. Literatem nie jestem i kiedy – jak to się mówi – nie mam weny, to zwyczajnie tego nie robię. Nie lubię wysyłać w internety jakichś gniotów. 
🏀 WPISOWE. Do połowy stycznia czekałem na wiadomości z warszawskiego Ratusza i szkoły. Mam tutaj już pełną jasność. Dotychczasowe stawki wynajmu hali przy ul. Konwiktorskiej poszły nieco w górę. Co za tym idzie wpisowe ustalam na kwoty:
– 5000 zł dla 1. Ligi
– 4600 zł dla 2. Ligi i 3. Ligi
Ci lepiej zorienwani zauważą, że stawka dla 1. Ligi została utrzymana na dotychczasowym poziomie. Różnica będzie taka, że postanowiłem definitywnie zrezygnować z rozstrzygania dwumeczem rywalizacji w fazie play off. Miniony sezon pokazał, że zainteresowanie taką formą jest co najwyżej “połowiczne”. Z sześciu takich konfrontacji tylko trzy rozstrzygnęły się w ten sposób, przy czym w jednym przypadku i tak jedno z dwóch spotkań trzeba było rozgrywać poza weekendem.
Przed nami kolejny emocjonujący sezon. Szykujcie formę. Budujcie składy. Widzimy się niby dopiero za siedem tygodni, ale jak zwykle szybko zleci!
Pozdrawiam
Marcin Krysiak (organizator rozgrywek)
Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
Aktualności

Previous article

WESOŁYCH ŚWIAT!