TRZECIA LIGA: ROZEGRALIŚMY ĆWIERĆFINAŁY

Potencjał był, ale ostatecznie obyło się bez niespodzianek. W półfinale zobaczymy całą czołową czwórkę. Poza Iniemamocnymi żadna “rozstawiona” drużyna nie miała większych problemów z odprawieniem swoich przeciwników na wakacje. Cieniem na wynikach kładą się kontuzje kilku chłopaków. Michale i Andrzeju, trzymajcie się!

? LITERY vs. WARSAW SHARKS (73:61)
Paradoksalnie sporo w tej konfrontacji przemawiało za “Rekinami”. Po pierwsze dosłownie zmiażdżyli rywali w rundzie zasadniczej. Po drugie dysponują młodym składem opartym na Tymoteuszu Roczniaku i Macieju Piotrowskim, którzy czyszczą tablice jak mało kto w trzeciej lidze dając swojej drużynie ponad 20 zbiórek w meczu oraz około 10 po atakowanej stronie parkietu. Jeżeli dodamy do tego szybkość i energię wyjdzie nam ekipa zdolna do szybkiej zbiórki i przeniesienia piłki na pole ataku, gdzie w tej sytuacji zdecydowanie łatwiej jest upolować łatwe punkty. Tak rozmontowali Litery w rundzie zasadniczej. Mecz rozpoczął się od twardej walki punkt za punkt. W mecz lepiej weszli Litery, jednak pod koniec pierwszej odsłony do głosu doszli ich rywale. W połowie drugiej kwarty udało im się wyjść na prowadzenie. Co prawda nie utrzymali go do końca tej części meczu, ale bliskość remisu dawała nadzieję na ciekawe widowisko. Trzecia odsłona ponownie była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na Literów, którzy w jej końcówce wypracowali sobie 8-punktową zaliczkę. Początek ostatniej kwarty okazał się kluczowy dla losów awansu. Literom udało się przeprowadzić kilka udanych akcji jednocześnie zatrzymując rywali. W połowie kwarty byli już na +15 dość pewnie kontrolując wynik i upływający czas. Kilka minut później wszystko było jasne.
MVP meczu: Marcin Krysiak (32 pkt, 10 zb, 6 as, 2 prz)
? FASOLKI vs. WOLVE
Fasolki to lider tabeli z rundy zasadniczej i pierwsza defensywa Trzeciej Ligi. W starciu z Wolves pokazali, że i atak mają całkiem solidny. Starcie z Wolves chcieli rozstrzygnąć jak najszybciej i już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 10 punktów przewagi. Niestety potem nastąpił lekki kryzys, który kosztował ich nawet chwilową utratę prowadzenia. To co nie udało im się w pierwszej odsłonie wypaliło po zmianie stron. Pod koniec trzeciej kwarty prowadzenie Fasolek urosło do niemal 20 “oczek” i stało się jasne, że Wolves mogą powoli żegnać się z play off. W ostatniej kwarcie ewidentnie nie mieli już sił, aby wrócić do gry.
MVP meczu: Rafał Fronczak (10 pkt, 14 zb, 1 as)
? INIEMAMOCNI vs. CM PETRA MEDICA (66:53)
Wynik zupełnie nie oddaje tego, jak wiele wysiłku musieli włożyć w mecz Iniemamocni. Pierwsza połowa sugerowała, że mecz będzie dla nich spacerkiem. CMP już w drugiej kwarcie oddali boisko w posiadanie rywali, którzy zdobywając 16 punktów z rzędu w połowie kwarty byli już na +17. Taki obrót spraw uśpił nieco czujność Iniemamocnych. Ofensywne problemy rywali minęły i zaczęli odrabiać straty. Na początku ostatniej odsłony CMP tracili już tylko 4 punkty. Iniemamocni musieli się zabrać do pracy. Na szczęście (dla nich) udało im się to całkiem dobrze. Ich zaliczka ponownie weszła na poziom około 10 punktów pozwalając dość spokojnie czekać na koniec zawodów.
MVP meczu: Adam Wójtowicz (14 pkt, 11 zb, 1 as)
Jako organizatorzy składamy życzenia powrotu do zdrowia Michałowi Zalewskiemu, który w trakcie zawodów uległ poważnej kontuzji.
? HAWAJSKI ŚNIEG vs. TEKOpro (66:44)
“Hawajczycy” od pierwszych do ostatnich sekund zdecydowanie parli do zwycięstwa. systematycznie budowali swoją przewagę wygrywając wszystkie kwarty w meczu. Od trzeciej kwarty ich prowadzenie ani razu nie zeszło poniżej 10 punktów. W czwartej przekroczyło 20 “oczek” i ani myślało spadać.
MVP meczu: Michał Skonecki (8 pkt, 7 zb, 1 as, 4 prz)
Tutaj też nie obyło się bez “strat w ludziach”. Kontuzji uległ Andrzej Kaczmarek opuszczając halę z potężną raną na głowie.
Kolejna runda, półfinały, już w najbliższy weekend (4/5.06). Zarówno zwycięzców, jak i pokonanych zobaczymy w akcji w sobotę (11.06), kiedy to rozegramy mecze o 3. miejsce oraz o mistrzostwo Trzeciej Ligi. Nowy mistrz Trzeciej Ligi awansuje automatycznie do Drugiej Ligi, wicemistrz powalczy o awans w barażach (12.06).
——
UNBA – z pasji do basketu‼?❤️