UNBA W ŻÓŁTEJ STREFIE – ZASADY POSTĘPOWANIA

 

Po odgórnych decyzjach władz państwowych związanych z walką z “koronawirusem” niektórzy z Was mieli wątpliwości, czy liga będzie nadal grała. Śpieszmy poinformować, że rozgrywki będą trwały dalej. To co się dla Was i dla nas jako organizatorów zmienia to kilka zasad postępowania, których będziemy musieli przestrzegać i od których nie będzie żadnych odstępstw.

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację zarówno Liga, jak i osoby zarządzające halą “Camp4” będą z całą surowością ich pilnowały.

Zacznijmy od faktów. Nie jesteśmy imprezą masową, mamy dużą, wietrzoną halę, więc wszystkie nasze działania mają na celu dodatkowe minimalizowanie ryzyka. Z oczywistych względów nawiązują do zasad obowiązujących odgórnie w “żółtej strefie”.

  1. Obowiązkowe wejście przy recepcji “Camp4” i dezynfekcja rąk.
  2. Przez całą część wspinaczkową przechodzimy wyposażeni w maseczki ochronne zakrywające usta i nos.
  3. Zarówno przed, jak i po meczach zalecane jest nie korzystanie z szatni oraz pryszniców. Według obecnych przepisów w pomieszczeniach takich jak szatnia “Camp4” może przebywać 3-4 osoby równocześnie. Według nas nic się nie stanie, jak damy sobie na wszelki wypadek z tym spokój. Na mecz przyjedźmy przebrani, a po wszystkim wykąpmy się w domach.
  4. W bezpośrednim sąsiedztwie boiska (tuż przy drzwiach prowadzących bezpośrednio na halę gier) powstanie “strefa zmiany obuwia“. Będziecie tam mogli również zdjąć odzież wierzchnią.
  5. Wprowadzamy zakaz wstępu dla osób towarzyszących. Mecze są transmitowane i na tą chwilę jest to niestety jedyna forma oglądania spotkań.
  6. W trakcie trwania rozgrywek będziemy regularnie dezynfekowali piłki, płytę boiska oraz newralgiczne punkty.
  7. Osoby mające status rezerwowych zobowiązane są do przebywania wyłącznie w strefie ławki oraz noszenia maseczek ochronnych. Na ile będzie to możliwe prosimy Was o siadanie w znacznych odległościach od siebie.

Za bezsensowny uznaliśmy pomiar temperatury. Sporo osób przyjeżdża na mecze na rowerach i te osoby z miejsca mają podwyższoną temperaturę. Na pewno nie przez Covid-19. Liczymy jednak na Wasz rozsądek. Jeżeli macie temperaturę, źle się czujecie itp., to nie przychodźcie na mecz i tyle.

W związku z zaistniałą sytuacją znosimy obowiązek rozpoczęcia meczu w pięć osób. Sytuacja dla niektórych drużyn może się zmieniać niemal z godziny na godzinę, a nie chcemy, by z przyczyn niezależnych od Was w tabeli pojawiały się walkowery.