DRUGA LIGA ROZPOCZYNA FAZĘ PUCHAROWĄ

Walczyli ze sobą przez ostatnie dwa i pół miesiąca. Działo się sporo. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć kilka nowych drużyn. Ostatecznie poznaliśmy dwunastkę drużyn, które już od najbliższego weekendu powalczą o mistrzostwo Drugiej Ligi oraz pozostałą ósemkę, która w ramach play out zawalczy o uniknięcie spadku na niższy poziom rozgrywek.

🏀 Jak zwykle w takiej sytuacji niezwykle przydatne są “drzewka”, które nie pozostawiają Wam wątpliwości kto, z kim i kiedy ma szansę zagrać. Poniżej obie opcje wraz z krótkim komentarzem
.
PLAY OFF
.
🏀 W pierwszej rundzie (11/12.05), niektórzy nazywają to “pre play off” zobaczymy osiem drużyn, które staną przed szansą awansu do ćwierćfinałów. Tutaj powalczą ze soba drużyny, które w swoich dywicjach zajęły miejsca 3-6. Na tym etapie nie zobaczymy liderów oraz wiceliderów dywizji. Te drużyny dołączą do rywalizacji w kolejnej rundzie. Przegrani tej rundy zakończą udział w bieżących rozgrywkach.
.
🏀 W drugiej rundzie, czyli ćwierćfinałach (18/19.05) zobaczymy osiem drużyn, które powalczą o wejście do strefy medalowej. Tutaj również przegrani pożegnają się z 4. sezonem ligowym.
.
🏀 Półfinały rozegramy już tydzień później (25/26.05). Zgodnie z tym, co powyżej tutaj zagrają już tylko zwycięzcy drugiej rundy, a sama rywalizacja pozwoli nam oczywiście wyłonić uczestników Finału Drugiej Ligi oraz meczu o 3. miejsce. Wyniki meczów półfinałowych będą miały niebagatelne znaczenie dla dalszych losów uczestniczących w nich drużyn. Zwycięzcy tej rundy będą już mieli pewność uczestnictwa co najmniej w barażach z którąś z drużyn z Pierwszej Ligi.
.
🏀 Finał drugoligowych rozgrywek (9.06) – poza wyłonieniem mistrza rozgrywek – pozwoli nam poznać drużynę, która automatycznie awansuje na najwyższy poziom ligowy. Przegrany tego meczu, ale jednak wicemistrz Drugiej Ligi, będzie miał szansę powalczyć o awans w trakcie rundy barażowej. Uczestnicy meczu o 3. miejsce powalczą o brązowe medale. Zwycięzcę tego spotkania również zobaczymy w barażach.
.

.
PLAY OUT
.
🏀 W pierwszej rundzie rundzie play out (11/12.05) zobaczymy osiem drużyn, które powalczą o uniknięcie spadku do Trzeciej Ligi. Podstawowa różnicą pomiędzy fazą play out, a play off, jest taka, że to przegrany tej rundy będzie grał dalej, a wygrany zakończy rywalizację.
.
🏀 Drugą rundę rozegramy dwa tygodnie później (25/26.05). W tej rundzie zagrają już tylko pokonani pierwszej rundy, a sama rywalizacja pozwoli nam wyłonić uczestników meczów o 17. i 19. miejsce.
.
🏀 Trzecia runda, finałowa (8/9.06) wyłoni jednego spadkowicza do Trzeciej Ligi oraz trzech uczestników rundy barażowej. Ci w ramach baraży zmierzą sięz reprezentantami rywalizacji w Trzeciej Lidze.
.

.

Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡
Aktualności

Previous article

TERMINARZ NA KWIECIEŃ