PIERWSZA LIGA WALCZY O MISTRZOSTWO

To było kilka bardzo ciekawych miesięcy. To co najbardziej rzuca się w oczy to bardzo solidny i jednocześnie wyrównany poziom sporej części drużyn. wystarczy powiedzieć, że do czołowej ósemki nie załapali się Ostap Rusztowania legitymujący się bilansem 5-6. Serio rzadkość. Przed nami faza play off’s oraz mecze, ktore zadecydują o utrzymaniu w 1. Lidze (play out).

🏀 System 1. Ligi jest dosyć klarowny, więc tego, co nas czeka w najbliższych tygodniach jakoś bardzo tłumaczyć nie trzeba, ale “drzewka” bywają przydatne. Nie pozostawiają Wam wątpliwości kto, z kim i kiedy ma szansę zagrać. Poniżej kilka słów w temacie oraz wspomniane grafiki.
.
PLAY OFF
.
🏀 W pierwszej rundzie, czyli ćwierćfinałach (26.05) zobaczymy osiem drużyn, które powalczą o wejście do strefy medalowej. Przegrani pożegnają się z 4. sezonem ligowym.
.
🏀 Półfinały rozegramy już po weekendzie Bożego Ciała (9.06). Zgodnie z tym, co powyżej tutaj zagrają już tylko zwycięzcy pierwszej rundy, a po rozegraniu dwóch meczów poznamy uczestników Wielkiego Finału oraz meczu o 3. miejsce.
.
🏀 Wielki Finał rozgrywek (16.06) to w przypadku Ligi WBA zawsze pasjonujące wydarzenie. Uczestnicy meczu o 3. miejsce też od zawsze dostarczają nam masę atrakcji. Już teraz zapraszam na WBA ARENA.
.

.
PLAY OUT
.
🏀 W play off zagrają drużyny z miejsc 9-12. W pierwszej rundzie (26.05) zagrają w parach 9-12 i 10-11. Wyniki tych spotkań pozwolą nam wyłonić uczestników meczów o 9. i 11. miejsce.
.
🏀 Druga runda, “finałowa” (9.06) wyłoni jednego spadkowicza do Trzeciej Ligi oraz dwóch uczestników rundy barażowej (16.06). Ci ostatni zmierzą się z reprezentantami rywalizacji w Drugiej Lidze.
.
🏀 Fazę play out można opisać w wielkim skrócie w następujący sposób. Wygrywacie dwa mecze – macie wolne, wygrywacie jeden z dwóch meczów – gracie w barażach. Przegrywacie dwukrotnie – spadacie z automatu do Drugiej Ligi.

.

Liga WBA – z pasji do basketu‼🏀🧡