PIERWSZA LIGA: OTWARCIE DRUGIEGO ETAPU S.R.

9. KOLEJKA ZMAGAŃ (7/8.12.2019). Sezon regularny wszedł w decydującą fazę. Litery drugi raz w sezonie wygrali z Allegro.tech. Marcin Kosierb zdobył 41 punktów i poprowadził Sahel do zwycięstwa nad PilkaNaHali.pl. Banksters pokonali Poughkeepsie Gypsies. NLB dobrze rozpoczęli drugi etap zwyciężając mocnych Homies.

LITERY po raz drugi w tym sezonie pokonują ALLEGRO.TECH. Mecz “ustawiła” pierwsza kwarta. W jej wyniku Allegro musieli długo gonić rywali. Udało im się, jednak w końcówce ponownie zabrakło skutecznych akcji, co wykorzystali zwycięzcy. Bardzo dobry w szeregach Literów występ zaliczył Marcin Malczewski (21 pkt, 13 zb, 6 as, 1 bl). Godnie wspierali go Marcin Krysiak i Adam Flis. Wśród rywali z dobrej strony pokazał się Bartek Ciszewski (14 pkt, 12 zb, 4 as, 2 prz)
SAHEL dobrze rozpoczęli drugą rundę. Wzięli odwet na PilkaNaHali.pl za porażkę w pierwszej części sezonu. W roli karzącej ręki wystąpił Marcin Kosierb zaliczając niezwykłą linijkę (41 pkt, 18 zb, 1 as ,1 prz). Słabą skuteczność zza łuku powetował sobie doskonałą spod kosza i z półdystansu. W szeregach przeciwników nie znalazła się osoba będąca w stanie wybronić jego akcje.
POUGHKEEPSIE GYPSIES trafili na świetnie dysponowanych rywali z BANKSTERS. Radosław Szeller i Piotr Nawrocki zaliczyli wspólnie 36 pkt, 18 zb i aż 14 przechwytów‼️ Przez większość meczu gwarantowało to spokojne prowadzenie. PGK podnieśli się nieco na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, jednak ostatecznie nie dali rady doprowadzić do remisu i nawiązać walki o zwycięstwo. Doskonały występ Tomasza Abramczuka (31 pkt, 13 zb, 3 as, 4 prz) zachwiała nieco jedna statystyka, którą przemilczmy ?
NLB od pierwszych minut dyktowali warunki. HOMIES nie byli w stanie poradzić sobie z Kacprem Błędowskim (37 pkt, 13 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl). W zasadzie zawsze, kiedy Homies próbowali wrócić do gry ich plany krzyżowała jedna z najlepszych strzelb Pierwszej Ligi. W szeregach Homies dobre zawody rozegrał Ireneusz Górnicki (29 pkt, 1 zb, 2 as, 1 prz).

W górnej grupie kwestia pierwszego miejsca rozstrzygnie się prawdopodobnie podczas bezpośredniego pojedynku Banksters z Sahelem. To dopiero tuż przed Świętami.

Drużyny z grupy dolnej godnie kontynuują wyrównaną rywalizację, jakiej świadkami byliśmy w pierwszym etapie. Dwie kolejki przed końcem wszystkie mają bilans 2-2. Jest szansa, że o ostatecznej kolejności, oraz miejscu w Final Four, ponownie zadecydują bezpośrednie pojedynki.