PIERWSZA LIGA: SAHEL KOŃCZY NA FOTELU LIDERA

Czysto teoretycznie powinien być to już ostatni weekend pierwszego etapu rundy zasadniczej. Różne wypadki losowe sprawiły, że komplet spotkań rozegrały tylko dwie drużyny, Sahel i Banksters. Pierwsi po kolejnym zwycięstwie spokojnie rozsiedli się w fotelu lidera. Drugich, po wpadce w ostatnim meczu, czeka trochę nerwów.

Pozostałym drużynom zostało do rozegrania jedno, albo nawet dwa spotkania, więc ostateczny kształt tabeli oraz awans do “wyższej” lub do “niższej” grupy dla większości pozostaje sprawą otwartą.

Kosztownej porażki na koniec etapu doznali BANKSTERS. Niedawni liderzy tabeli przez cały tydzień będą teraz czekali na ostateczne rozstrzygnięcie swoich losów śledząc wyniki rywali. Sam mecz z LITERAMI był niezwykle wyrównany, a żadnej ze stron nie udało się odjechać na więcej niż kilka punktów. Litery swój końcowy sukces zawdzięczają dwóm trafieniom Kuby Kaczmarskiego. Pierwsze z nich, zza łuku, dało Literom 1-punktowe prowadzenie. Drugie ustaliło wynik starcia. Zwycięzcom najwięcej punktów dostarczył Marcin Krysiak (22 pkt, 7 zb, 3 as, 2 prz, 1 bl). W szeregach Bankstars zabrakło ich najważniejszego zawodnika, Radka Szellera. Pod jego nieobecność dobre zawody rozegrał debiutujący w szeregach tej drużyny Michał Bukraba (15 pkt, 11 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl).

Sahel wciąż w wysokiej dyspozycji. Co prawda rym razem strzelecko nie byli już tak dysponowani, jak przed tygodniem, ale za to w starciu z Homies “dokręcili śrubę” w obronie. Efekt? Homies rzucali w tym meczu na skuteczności 30 proc. z gry. Imponujące! Mecz, niestety, bardzo szybko stał się jednostronnym widowiskiem. W szeregach Sahela z dobrej strony pokazał się Maciej Krupiński (18 pkt, 7 zb, 2 as, 4 prz). W szeregach Homies najlepiej punktującym był Wojciech Rybak (12 pkt, 4 zb, 1 bl).

NLB nie dali rady wytrzymać nawałnicy, jaką zgotowali im powracający do wysokiej dyspozycji Allegro.tech. Późniejsi zwycięzcy dokonali rzeczy niebywałej zaliczając w meczu aż 68 zbiórek‼️ Aż pięciu chłopaków zaliczyło dwucyfrowy wynik w tej kategorii‼️‼️ Mimo tak miażdżącej przewagi Allegro długo musieli walczyć o zwycięstwo, bo doskonałą postawę na tablicach przez dłuższy czas “rekompensowali” sobie kolejnymi błędami w ataku (popełnili 16 strat). Ostatnia kwarta to był już w ich wykonaniu koncert. Sprawnie wypracowali sobie ponad 10-punktową przewagę i dowieźli zwycięstwo do końca. Dobry mecz rozegrał Patryk Rudawski (24 pkt, 13 zb, 1 as, 1 prz). Wśród NLB wyróżnić należy Dominika Zasiewskiego (15 pkt, 5 zb, 1 as, 4 prz).